Rama flet për “kadriun që ka marrë 2.5 milionë euro nga OSHEE”

November 23, 2018 17:05

Rama flet për “kadriun që ka marrë 2.5 milionë euro nga OSHEE”

Moderatori i emisionit Të paekspozuarit, Ylli Rakipi i quajti diarre politike deklaratat e Ramës.

Kryeministri nuk ka ngurruar t’i kthejë përgjigje në rubrikën “Përgjigja ime” në ERTV.

Rama thotë se gazetari ka përvetësuar 2.5 mln euro qera nga zyrat e OSHEE në pallatin në pronë të gazetarit, dhe më pas këto zyra janë shpërngulur.

“Habitem pse më sulmojnë kaq shumë Të Paekspozuarit (emision i gazetarit Ylli Rakipi në News24).

Mbase ka ardhur koha të ekspozoj një fakt që kushedi ka lidhje për Ylli Kadriun, ndryshe Ylli Rakipi që i ofroi OSHEE ndryshe e quajtur CEZ një garazh në pallatin plot 10 kate ndërtuar prej tij ku kryepritja për abonentin me një tualet për të gjithë stafin dhe abonentin bashkë dhe pa gjenerator në raste errësire.

Nuk e di po mendojeni në bazë të një kontrate absurde Ylli Kadriu ka marrë deri vonë në emër të pronarit Ylli Rakipi 2 milionë e 561 mijë euro qera. Po po, nuk e dëgjuat gabim plus 39 mijë euro garanci.

Këtë kontratë të paekspozuar ia prishi organizata kriminale e Rilindjes, e cila ka 1001 të këqija por të zezën që paratë e taksave dhe të mirat publike t’i ndajë me Ylli Kadriun, apo me shumë yje të tjerë të medias e politikës, që kanë rrezatuar me thënë të drejtën për shumë vite duke marrë nga pushteti i radhës energji financiar me hir a me pahir fatkeqësisht kjo organizatë kriminale nuk e ka.

Organizata jonë e Rilindjes ka dhe arrogancën që nuk i ha qoshja kurrë dhe hiç fare as për jashtënxjerrjet e ekspozuara e as për gjobat e paekspozuara të Ylli Kadriut, të Qimi.net Kadriut, të Artur Kadriut dhe të tërë kadrijve në politikë që i paguajnë këto materie të biodegraduara në formë ylli,” tha Rama.

o.j/dita

November 23, 2018 17:05
Komento

21 Komente

 1. Ylli perenduar November 23, 17:32

  E paska dhe ky gamilja nje hall qe ben gam me lubonjat e nipin e hysniut.

  Reply to this comment
 2. SKENDO BEU November 23, 17:38

  Plot gjera pa kuptim keto 28 vjet…Njera: Si ka mbijetuar ky “gazetar” ne treg gjithe keto kohe?!

  Reply to this comment
 3. N. Ndrekaj November 23, 17:48

  Po keto gjera na i thuaj mor Zoti Kryeminister per keta morra qe rrijne e ushqehen ne perrenjt e diarrese se kazaneve.
  Une te falenderoj pasi na e tregove ku flinin keta lepujt qe na i tregove me siper.
  Une personalisht me gjith familjen morem “VENDIM” qe te mos e hapim asnjehere televizorin ku gelojne diarrete e ketij bastardi me emrin Ylli.
  Na trego edhe per te tjeret qe ne te fillojme te bojkotojme te gjith keta vrastare te fjales se lire qe po e cojne vendin drejte gjakderdhjes.
  Ec Edi Rama, te kemi dhene voten, mos u terhiq. Sot te gjith njerezit ne Tirane jane shume te indinjuar nga perpjekjet qe po bejne grupet terroriste shqupiste pper te te perkulur me keta shkelesit e ligjit qe zaptuan gjith Shqiperine me bekimin e shqupasve, per vota dhe per ti ndersyer ndaj nje qeverie qe po perpiqet te beje Shtet.
  Zoti Kryeminister, ju lutem mos me keqkuptoni, pavaresisht kesaj sjellje tejet te padurueshme te ketyre protestuesve qe kane rrembyer pronat e te tjereve, me dokumenta fallco, me dhune e me nje mije forma te tjera jo ligjore, ceshtja e shpronesimit dhe e kompensimit te atyre qe e meritojne, duhet te behet me shume vemendje e zemergjeresi nen drejtimin Tuaj personalisht, pasi ke rreth teje, ne administrate, njerez te hereshem te lidhur fshehtesisht me Shqupin e qe punojne nen rrogoz qe Ju dhe qeverisja e juaj te viheni ne veshtiresi.
  Njerezit qe i kane dokumentat e rregullta urojme qe te shperblehen ne menyre sa me te mire e te mbesin te kenaqur, por nga ana tjeter, nga qytetaret nuk ka asnje keqardhje ndaj atyre qe kane zaptuar ne rruge antiligjore pronat e te tjereve dhe tani na kerkojne edhe llogari dhe kerkojne te grryejne xhepat e pensionisteve apo nenpunesve, etj. Jo. Asnje meshire.
  Policia e Shtetit dhe organet e tjera ligjzbatuese duhet te jene ne kembe dhe unik per te perballuar keto levizje terroriste qe organizohen nga Shqupistet.

  Reply to this comment
 4. info analitike November 23, 18:07

  Ja dhe jashteqitjet e Kazanit ERTV. Shikoni cfare fjalori rrugaceror qe del nga qenefi i kriepsikos shoke. Perpara se jeni ne drejtimin e duhur drejt humneres shkaterrimtare.

  Reply to this comment
  • Edlira November 23, 19:02

   Pse nuk u pelqejne te palarat e ylli rakipit qe ua tregon Rama..juve. Ai stan ate bulmet ka e si te flase rakipua juaj do t’i jepet edhe pergjigja se derrat nuk kuptojne ndryshe

   Reply to this comment
   • info analitike November 24, 08:24

    Po c’te palara moj shoqja militante se keto te Yllit dihen me kohe. Lexoji pak oergjigjet e kadrinjve te cileve kriepsikoja u lutej si qen ta ndihmonin ne ditet e tij te zeza. Prit se tani do te lexoni mrekullite e ketij psikopati qe krekoset si gjel ne kulmin e delirit. Po keto qindra milione euro koncesione a te shqetesojne ty shoqja militante? A e kupton se kriepsikoja po e con vendin drejt humneres nga pabezia e bandes kriminale rilindjote?

    Reply to this comment
  • makron November 24, 00:51

   infoooo…
   I hëngësh m…e gjate,te gjatit dhe t’a kesh harram,bushter.

   Reply to this comment
 5. Arben November 23, 18:12

  Biznesi yt eshte kriminal o psikopat.

  Reply to this comment
 6. Vk November 23, 18:48

  Shume gabim kryeminisyri.
  Tregon papjekuri dhe nervozizem.
  Nese ka probleme ky gazetar legen meren organet perkatse.
  Pas kesaj qe beri Rama, ky legen kant drejte te thote per cdo aksion t shtetit kunder tij qe eshte hakmarrje politike.
  Nuk i shkon kryeministrit ky nivel

  Reply to this comment
 7. Sokol November 23, 19:02

  Ja dhe Ylli Muti doli qe paska perfituar nga vjedhja qe i behet buxhetit te familjeve shqiptare prandaj leh si qen pas gardhit.

  Reply to this comment
 8. Edlira November 23, 19:03

  Pse nuk u pelqejne te palarat e ylli rakipit qe ua tregon Rama..juve. Ai stan ate bulmet ka e si te flase rakipua juaj do t’i jepet edhe pergjigja se derrat nuk kuptojne ndryshe

  Reply to this comment
 9. Jani November 23, 20:39

  Shyqyr qe fole njehere me emra te pervecem dhe per imteresa te ketyre plerave si Rakipi,bushati,lubonje leshi , mulla omari zhei etjjj.

  Reply to this comment
 10. Alpin November 23, 20:57

  Edi Rama eshte njeriu i shekullit per Shqiperine…Krasitja qe i beri drurit te kalbur te ashtuquajturit shtet ne gjithe keto vite, ka filluar te marri forem dhe te jape rezultatet e para…Duhet mbeshtetje mbar popullore per realizimin dhe konsolidimin e reformave qe ka ndermarre Qeveria me Edin kryeminister!!!

  Reply to this comment
 11. Korkodili November 23, 21:15

  nuk e kuptova i ka mare, apo do ta mare ate shume????

  Reply to this comment
 12. O Ram November 23, 22:48

  Kadriu qe te q…

  Reply to this comment
 13. Oso shkodrani November 24, 00:43

  I lutem moderatorit te faqes se komenteve, a mund te ma perktheni shqip shenimin e Kryeministrit Rama?

  Reply to this comment
 14. gazetari ka përvetësuar 2.5 mln euro qera nga zyrat e OSHEE në pallatin në pronë të gazetarit, dhe më pas këto zyra janë shpërngulur. November 24, 00:51

  Nuk ka gazatar me te poshter se ylli kadri rakipi fejzo,kardri blendi cim kardiu te gjithe suita avangarde e lumpenit te PD,
  Bravo Edi Rama me rilindjen, po u shemb mithin e pathyeshem te re aksionareve bazhipozuk anti shqiptare dhe hajdute te kombit shqiptare te shqiptareve te republikes se shqiperise se sotme te ketij shekulli

  Reply to this comment
 15. info analitike November 24, 07:57

  Shoket e Dites jane te zene me Sevot e nuk kane kohe ta publikojne prandaj ja ku e keni pergjigjen e Rakupit per kriepsikon:
  http://www.tpz.al/2018/11/23/ylli-rakipi-nje-pergjigje-per-edi-diarrene/

  Reply to this comment
 16. servet November 24, 08:57

  Sa mire do e besh o N.Ndeka,nga sot shih vetem ERTV. K eshte taman tv per ty.

  Reply to this comment
 17. Dashamiresi D November 24, 15:01

  Faleminderit komentuesve,qe e vene piken mbi “I” !

  Nenvizoni Komentuesit qe vertet e vene piken mbi “I”si “N.Ndreka”,sa “Alpini”pse jo dhe komentuesi “bravo gazetari…dhe nonjeqe ben kritike te drejte si “Jani”komemtues …
  Dashamiresi D.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim