Do ta shkarkojnë a jo presidentin? Ironia në rrjet

September 29, 2019 10:30

Do ta shkarkojnë a jo presidentin? Ironia në rrjet

Në rrjet ka shumë meme dhe ironi mbi konfliktin politik.

Edhe grafisti Avni Delvina ka thënë të vetën mbi përplasjen mes mazhorancës dhe kreut të shtetit që e votuan vetë.

Në një grafikë të publikuar në adresën e tij në Facebook, Delvina ka publikuar këtë foto-montim duke dhënë dhe shpjegimin:

“Në grafikë, në një atmosfere Caravaggiane, ata mblidhen dhe diskutojnë plot pathos për shkarkimin e Presidentit te Republikës, por një zë misterioz dëgjohet që nga fotografia e varur në mur: Shkoni kërkoni ndonjë kokë turku diku tjetër, sepse unë jam kokë Skrapari! Thuhet që në mbledhje dikush propozoi dhe solli një kokë turku prej dylli e me mjekër të bardhë, sa për ta çuar aty lart e për të larë gojën”, shkruan Delvina në Facebook.

j.l./ dita

September 29, 2019 10:30
Komento

1 Koment

  1. Buzuku September 29, 13:27

    C’ fjale ti ve shqip qe te mos e teperoj me fjalen ” gjeniale”? Po, eshte ashtu sic e kemi ndjere!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim