Rilindja urbane mbërrin edhe në Kukës

June 14, 2015 11:00

Rilindja urbane mbërrin edhe në Kukës

Në qytetin e Kukësit, ashtu sikundër u deklarua pak ditë më parë nga Kryeministri Edi Rama dhe Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, ka nisur puna për transformimin e qendrës, e cila do të kthehet në një hapësirë për qytetarët.

“Edhe në Kukës nis Rilindja Urbane me projektin e transformimit të qendrës nga udhekryq bosh në hapësirë për qytetarët”, shkruan Rama në rrjetet sociale. Projekti nis nga vënia në zbatim pak ditë përpara zgjedhjeve vendore të 21 Qershorit, ku për Bashkinë e Kukësit nën siglat e ASHE kandidon Hasan Halili.

rilindja-urbane1-e1434275262987

June 14, 2015 11:00
Komento

8 Komente

 1. tani June 14, 11:22

  Kur paskeni qene vetem per zhvillimin urban te qyteteve pse nuk kandiduat vetem per keto zgjedhje dhe mos te kerkonte voten per kryeminister edi?ky sbeka pune tjeter vec si kryebashkiak. Per kryeminister svlen fare, sdi as ekonomi as shtetberje as politik.

  Reply to this comment
  • aty June 14, 12:21

   Une nuk ndaj te njejtin mendim me ju z.tani, jam i mendimit qe cdo njeri te bej dicka per qytetin apo fshatin.Ky tani rregullon qendrat tjtri te rregulloj shkollat, qenra shendetsore ujin etjera.Nuk kemi b……le ti bejme te gjiths njeheresh, e padtaj ku do hene hajdutet.

   Reply to this comment
 2. fitori June 14, 12:00

  shtrojeni edhe me qylima, por do humbisni thelle. Qfar e kujtoni kete popull injorant. ku ishte ky hasani 8vjet .vendi i tij eshte ne burg.

  Reply to this comment
 3. Sokrat Marina June 14, 12:44

  Në traditën e popullit tonë,ka qën , se para se të hash mëngjezin,apo të rregullosh shtëpinë brenda , duhet të fshije avllinë (Oborrin) që kur të kalonin njerëzit te rruga pranë shtëpisë të shikonin ambjet të pastër. Kjo jo vetem ne fshatra,por edhe në qytete ,ku nënat,gratë e motrat tona pastronin rrugën para portës së tyre. Këtë traditë e kemi gëzuar në shekuj……. ndaj ata që flasin se rregullimi i hyrjeve të qyteteve, rregullimi i shesheve te qyteteve ,mbjellja e pemeve ……ështe budullallek i qeverisë, u them plot gojen se jeni të gabuar e flisni duke parë vetem menderen tuaj. Miku ( i huaj ) qe vjen ,apo ne kur shkojmë jashë.pershtupjet e para i bejmë për ambjentet e jashtëme që shohim,e nuk flasim se c’fare kanëne brenda në shtëpi…… Edhe femrën apo mashkullin në fillim e pëlqejmë nga pamja e jashtëme….apo jo ? Ndaj ambjenti i jashtëm i Kuksit ,sipas fotos, do bëhet i shkelqyer. E cildo,para se tëshkoi në restorant, do thot ” Bukur,shumë ambjet i bukur e do shkoi të haj makarona, bërcolla……….apo cdo hajë me nje kenaqsi……’ Kur shikon plehrat afer restorantit i hapet barku dhe i mbyllet oreksi e nuk i vjen as per qumshtin e nënës kur i thonë. Ndaj hiqeni nga mendja te sharet edhe kur e dini edhe vet se nuk duhet share por lavderuar. Te kerkosh shtet për të tjerët e jo për vete ështe in joranci……. Po shtetin, demokracine nuk e bën dot PD, e cila drjtohet nga ata që kanë vrarë qytetaret e vet,Sali Berishë e LULzim Bashë, nga hajdutet e pianecet Sali berishe,LUlzim Bashë, Arben Ristan, Edi Paloket….apo shoket e tyre Ridvan Bodet e Jozefina Topallet……. hiqeni nga mendja…….

  Reply to this comment
 4. info-analitike June 14, 13:13

  Ky deshiron te katandise te gjitha qytetet e Shqiperise ashtu sic katandisi Tiranen.

  Reply to this comment
 5. mitro June 14, 16:19

  Kush e mori kete tender EUROCOLI?

  Reply to this comment
 6. Henri June 14, 18:20

  zhvillim urban? per ca urbaniteti mund te behet fjale te nje projekt me trekendesha me bar e perreth rruge automobilistike? sikur kane gjet sheshin me te shemtuar me ndonje qyteze amerikane. te pakten statuja qe te ndertohet te kete duçe ramën per shembelltyre.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim