Rinas, 100 udhëtarë, 8 orë në pritje të nisjes për në Itali

June 16, 2014 09:08

Rinas, 100 udhëtarë, 8 orë në  pritje të nisjes për në Itali

Rreth 100 udhëtarë shqiptarë janë bllokuar që prej orës 12:30 të ditës së djeshme, në aeroportin e Rinasit, pasi prisnin të niseshin drejt Italisë. Sipas ankesave nga qytetarët shqiptar, mësohet se nga ana e drejtuesve të aeroportit dhe kompania e fluturimit, arsyet e bllokimit dhe vonesës janë tepër kontradiktore. Mësohet se prej 8 orësh, në mesin e udhëtarëve që presin ka shumë gra, fëmijë, dhe të moshuar. Nga dëshmitë e udhëtarëve u mësua se atyre u thuhet çdo një orë se do niseshin.

 

 

June 16, 2014 09:08
Komento

1 Koment

  1. emigrant June 16, 17:19

    cila kompani ajrore ishte dhe pse u bllokuan fluturimet???????????????????

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?