RINASI / Meta kapet me Ballukun, i përmend kontratën me biznesmenin: Ia mbylle letrat për një ditë, kontrollorët nuk i takove dot për 10 muaj (emri i biznesmenit)

April 7, 2021 20:14

RINASI / Meta kapet me Ballukun, i përmend kontratën me biznesmenin: Ia mbylle letrat për një ditë, kontrollorët nuk i takove dot për 10 muaj (emri i biznesmenit)

Greva e Kontrollorëve Ajrorë të Rinasit ka ashpërsuar edhe njëherë tonet e politikës. Presidenti Ilir Meta iu drejtua sot pasdite me pyetje Ministres së Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku se përse nuk gjeti kohë për të takuar kontrollorët në 10 muaj.

Ai përmendi biznesmenin Kastrati. Për koncesionin për zgjatjen e kontratës me kompaninë Kastrati, ministres iu desh vetëm 1 ditë, sipas Presidentit, kur në një kohë normale do t’i duheshin 6 muaj, tha ai.

Kuvendi miratoi në shkurt marrëveshjen mes qeverisë dhe kompanisë Kastrati për shtyrjen me 13 vite të konçesionit të Aeroportiti ‘Nënë Tereza’. Në dhjetor 2020, Kastrati nënshkroi marrëveshje me konçesionarin e TIA, me anë të së cilës  “Kastrati group” u bë aksioner 100%.

Qeveria propozoi zgjatjen e koncesionit të aeroportit të Rinasit me 13 vite më 29 janar. Sipas relacionit të ligjit të dërguar në Kuvend, afati i koncesionit u shty nga 22 vite në 35 vite.

Për këtë Meta reagoi me tone të ashpra duke e quajtur marrëveshjen ANTIKUSHTETUESE madje duke e çuar më tej kur deklaroi se marrëveshja u krye “në dëm të interesave të kombit shqiptar”.

Meta, sot për Ballukun:

I kam kërkuar me përgjegjshmëri të plotë dhe i kam bërë apel kontrollorëve që të vazhdonin të ushtronin detyrën e tyre pa ndërprerje dhe me përgjegjësi të plotë, për shkak të detyrimit si një vend Europian dhe pjesë e NATO-s.

U kam thënë se do vazhdoni punën, pavarësisht cënimit të drejtave tuaja, sepse do përpiqemi të gjejmë një zgjidhje, por është për detyrim ndaj qytetarëve tanë që të bëjmë çdo gjë ta kalojmë këtë situatë të vështirë dhe më pas të drejtat do t’i fitoni. Kam kërkuar nga organet t’i japin zgjidhje problemit, duke iu referuar praktikave më të mira. Qeveria shqiptare duhet ta vlerësojë me shumë kujdes, ndërkohë që Presidenti i Republikës me 2 prill kërkon marrjen e masave për zgjidhjen e situatës. Ministria nuk angazhohet për ta zgjidhur situatën, por për të shantazhuar më tej kontrollorët duke nisur procedurat për shkarkimin e disa prej tyre. Kanë filluar më pas dhe shkarkimet në masë nga puna. Kam një pyetje për Ministren: Si shpjegohet që për 10 muaj me radhë nuk gjete kohë për tu takuar me kontrollorët? Si shpjegohet që ato letrat për koncesionin e Rinasit, i bëre për një ditë, që në një kohë normale duhen 6 muaj?

 

m.m/ dita

April 7, 2021 20:14
Komento

38 Komente

 1. Pucisti Meta duhet shkarkuar dhe arrestuar per grusht shteti April 7, 20:24

  Kyb eshte pucisti. Te fillojne procedurat per shkarkimin dhe denimin e pucistave.

  Reply to this comment
  • Raimond vlonjati April 7, 21:39

   Meta i ka thene tamam asaj palacos ,
   qe Koncesionin e Kastratit e firmosi brenda dites
   Ndersa per rogat e punetoreve zonja nuk gjeti kohe per 10 muaj rresht

   Japin aeroportin me KOncesion kur ate aeroport shum mire mund ta menaxhonte shteti vete

   Reply to this comment
   • dashamiri April 8, 15:47

    O Mondio po sa i ditur e brenda cdo situate qe je mer kadosh,Ku i pave ti qe dokumentat u firmosen brenda dites,nderkohe qe ishe ne lufte me mirelin per te ndare shishen e dhalles dhe dy byreket me gjize qe ju dha partia

    Reply to this comment
    • Raimond vlonjati April 8, 19:36

     O Hajvan ! Ca ka aty per te besuar ?

     -Presidenti po e akuzon direkt kete hajduten se letrat e Kastratit i beri brenda dites ,
     ndersa keta punonjesit kane 10 muaj ne debat me kete kucken Minsitre
     qe per pastrimin e nje haleje atej ne Rinas , kjo kucka beri tender 1 Milion dollare , sikur do pastronnte gjithe halete e Tiranes,

     Boll o hajvan se une jam jashte Shqiperise dhe nuk me rruhet fare,
     por aty cudia eshte se nje Qeveri qe pretendon se eshte Socialiste,
     nuk perkrah punonjesit ne kerkesat e tyre ,
     por perkrah Milioneret , qe familjes Rama si Kastrati, Salillari, Mane, Luca , etj

     Me nje fjale ky hajduti i SUrrelit, votat i merr nga njerezit e thjeshte
     dhe per te punuar ky punon ne favor te te Pasurve

     Reply to this comment
     • dashamiri April 8, 20:40

      E kush te mban jashteshtetit ty o kaptin kungull.Hajvan njeri e kucke tjetri .Ti je thjeshte nje derr katunari qe svlen as sa ai qe i vihet samari

  • beni April 8, 10:02

   keta te gjithe jane kriminele qe prej kohes se plehres fatos nano qe e dha me koncension rinasin qe vazhdoi me kriminelin sali berisha per te vazhduar me plehren tjeter edvin rama Po te duan keta e ndryshojne situaten por keta e kane hallin te mbushin arken e shtetit me taksa nga aeroporti dhe pastaj ato taksa tja japin kastratit me shoke i cili eshte i detyruar te jape pjesen ballukut e rames. Ore kjo balluku ku i gjeti parate per te blere apartamet apo shtepi ne Londer? a ka ndonje media ne ate vend qe te investigoje dhe ta nxjerre zbuluar kete hajdute (si erion fikun) qe menaxhon pjesen me te madhe te buxhetit te atij shteti me breke neper kembe?

   Reply to this comment
 2. 7 korrik 2008 April 7, 20:27

  Cudi !

  Sa iku Pal Meri ai ndihmes-zvendes ndihmesi plasi rremuja me Meten qe ai e “perqafoi” me shume nga te tere..
  .
  Ruhuni prej Metes se ka nje inat qe edhe pasi te thote se je agjent serb me dokumente…te fut nje perqafim si ky me poshte

  Ilir Meta-LSI në 7 korrik 2008, akuzë në Kuvend: SALI BERISHA, spiun sigurimi dhe agjent i UDB.

  Berisha tha: “Nuk kam qenë spiun, nuk kam denoncuar dhe nuk kam dënuar njeri”. Mirëpo, gjatë një akuze të bërë në parlamentin shqiptar, në datën 7 korrik 2008, nga deputeti Spartak Braho në emër të grupit parlamentar të LSI, përforcuar me ulërima nga kreu i LSI Ilir Meta, u deklarua se ka prova shkresore, se SALI RAM BERISHA, komunist, pedagog, mjek në klinikën e bllokut dhe pjesë e brendshme e familjes së diktatorit, ka qenë jo vetëm spiun i sigurimit të shtetit prej 21 vitesh gjatë diktaturës komuniste shqiptare, por dhe “agjent special” i shërbimeve të huaja, me veprimtari agjenturore kryesore anti-shqiptare, si spiun në shërbim të UDB-së Jugosllave. Shkak që LSI dhe Ilir Meta, nxori nëpërmjet Spartak Brahos “letrat” e SALIUT si spiun dhe agjent i UDB, ishte fakti që SALIU, JOZEFINA dhe 20 deputetë “figura të pastra” me në krye Astrit Patozin, kërkuan shtyrjen e miratimit të projekt-ligjit “BIBERAJ” të hartuar prej BE për lustracionin (hapjen e dosjeve), për në muajin tetor 2008, pra pas pushimeve verore.
  Kjo shtyrje u konsiderua prej Ilir Metës, si lojë e Sali Berishës për “konflikt interesi si spiun i sigurimit shqiptar dhe agjent i shërbimeve sekrete të huaja me veprimtari agjenturore anti-shqiptare”. Akuza e LSI, u përforcua në një emision televiziv edhe prej ish-shefit të SHIK, Fatos Klosi, atëherë anëtar kryesie i LSI, i cili aprovoi dhe deklaroi hapur, se ka dokumente autentike që provojnë plotësisht akuzën e LSI në parlament, që SALI RAM BERISHA ka qenë spiun i sigurimit të shtetit shqiptar dhe që është agjent i UDB.

  Reply to this comment
 3. Jimi April 7, 20:34

  Rama ne burg. Sa me shpejt, aq me mire.

  Reply to this comment
 4. !!! April 7, 20:45

  Ti paske qenë ai që i ke urdhëruar që të futen në grevë para votimeve!!! Çpunë ka Presidenti i Republikës të merret me zgjidhje problemesh të punonjësve!!! Ore Meta i ke të qarta detyrat e tua, apo do të bëhesh gjithçka, vetëm President jo! Ajo shprehja e famshme është e saktë për ty : Gomar ti, gomar kush të vuni, sot a nesër valon druni!

  Reply to this comment
 5. Jimi April 7, 20:57

  Ti “Jimi” mundohu te jesh vetvetje dhe mos vidhe nickname te te tjereve!

  Reply to this comment
 6. Dorian April 7, 21:07

  Ministrja Balluku duhet te arrestohet dhe me portretin e Ilir Metes te internohet ne Roskovec.

  Reply to this comment
 7. miri April 7, 21:11

  DUM BABEN
  URGJENTISHT
  Te pushohen nga puna keta palacio dmth kontrolloret.
  Ta marri ne dore ushtria Rinasin si objekt special.
  Nga US dhe EU te mirren kontrollore me te njejten page se atje jane pa pune.Dhe e fundit po jo nga fundi

  berisha dhe meta te hane M.T

  Reply to this comment
 8. fteri April 7, 21:19

  Përse të djeg o president mashtrues ,hidh gurin e fshihë dorën ,apo se ke shumicën e kontrolloreve në rinas mercenar te Ilir Metës – LSI dhe PD-së Sali Ram Berisha ,vfllaji i Jorida Tabakut që luftojnë me çdo kusht të pengojnë vaksinimin e suksesëshme të popullit nga kjo murtaj e Covid-19 që ka pllakosur vendin.Çfar bë prokuroria që disa bandit bllokojnë trafikun ndërkombëtar duke ndërprerë menjëher trafikun ajrorë të shqiprisë ,përbën krim me rrezikëshmëri të lartë shteror ,krim në flagrancë ,braktisje e detyrës në luftim duhej një -arrestim direkt. ,Jo llafe e llogje kavaje e provokime të presidentit mashtrues bandit ,cënon lëvizjen e qytetarve shqiptar masivisht edhe për sabotimin e ardhjes vaksinës në shqipri për popullatën.Turpi dyjasë ,latë namë ,kush është krimineli i ZI Ilir Meta ,Sali Berisha…

  Reply to this comment
  • mirel April 8, 01:24

   Pse duhet ti djegi Presidentit? Ramuti i fali Kastratit dhe Rrugen e Kombit e ndertuar me paret e shqiptareve.

   Reply to this comment
 9. Daja April 7, 21:31

  Meta dhe albini bllokojne rinasin dhe morinen 14 shatori saliut te dyte. Se do vine marinsat usa.

  Reply to this comment
 10. besnik April 7, 21:37

  Prokurori i pergjithshem pse hesht?pse nuk pozicionohet e te ngreje zerin per kete situate.Po ben 2 vjet si prokurore i pergjithshem e nuk i degjohet zeri i ketij nepunesi te larte qe paguhet nga taksapaguesit shqiptare.

  Reply to this comment
 11. k April 7, 22:06

  Çudi që nuk e dënoi me burg këtë ministren ,fshatari injorant qe kemi president.

  Reply to this comment
 12. Toni April 7, 22:52

  O presiderr i korruptuar koke e kembe,
  O kriminel ordiner, po flisni e bertisni o gjakpires bashke me xhelatin berish, se nuk ka drejtesi qe beni ju ça ju do bytha ju !! Sikur per nje dite te vihej drejtesi ne ate vend, ju do ishit te paret qe do denoheshit me BURG te perjtshem.

  Reply to this comment
 13. George April 7, 23:03

  Kjo ngjarje duhet te angazhoje te gjithe Prokurorine e Pergji9thshme dhe sabotatoret te dalin perpara Gjyqit Ushtarak.Kjo ngjarje eshte nje gur prove nese Edi Rama eshte ne nivelin e duhur si kryeminister dhe kandidat per mandatin e trete. Kot sa del e ben tellallin neper ekranet e televizorit.

  Reply to this comment
 14. Me inat daja juaj Sulo Gradeci. April 7, 23:43

  Or budall o koqe President ti je nxites i tyre se bashku me Saliun bashke me ata rrugace partiake keni kryer tradheti kombetare, duhet te terhiqeni zvare me litar.

  Kokekatrori Meta edhe nje neshtetesi shqiptare kerkon disa jave kohe per t’u dhene, por ti ore koke qyp e ke bere fakt te kryer per disa minuta dhe e konservon vendimin e piset per 10 vjet si i nje rendesie te vecante.
  Kete pune te qelbur e ke bere me nje cop jevg futbollist te “FC Tirana” kur personi ishte ne ndjekje penale, pasi more dorovitjen nga haleja Presidenti i klubit Refik Halili.

  Reply to this comment
 15. Presidenti April 7, 23:51

  Ilir Meta ne vend te perkrah Ministren e Transportit Balluku e sulon ky eshte nje President i semure psiqik per Pushtet !
  Ne 3 Gusht te 1981 Presidenti Regan pezulloi te gjithe grevistet e Kotrollit te Trafikut Ajror duke i proceduar ne gjyq per thyerjen e ligjeve te sigurise se Aeroporteve ne amerike ..

  Eshte e njeta situate si ajo e amerikes por ketu kemi nje Predent Teveqel psikopat

  https://www.youtube.com/watch?v=Dc8brHWFZMY&t=27s

  Reply to this comment
 16. Raimond vlonjati April 8, 00:17

  Kontrolloret e aeroportit duhen ne mynyre urgjente te fillojne punën .Ligjërisht ata nuk e kanë të drejtën e grevës .
  Ilir Meta nuk po lë rast pa përdorur në dëm të
  Interesave kombëtare.
  Presidenti i korruptuar në bashkëpunim me kriminelin Sali Berisha duhen të arrestohen e të japin llogari per rrëmujën që po ndodh në Shqipëri.

  Reply to this comment
  • mirel April 8, 01:26

   Po nuk je Rajmondi ti dularaku i Ramutit. Je dhiar e shkuar dhiarit, o kurvat e Dules qe dhe per te shkruar nuk dini

   Reply to this comment
 17. Remo April 8, 01:11

  Ajo greve eshte e jashte-ligjshme. Ata jane njerez te llastuar dhe nje vend pune atje nuk e fiton cdo kush. Jane te te gjitha ngjyrave te politikeqenerise, une mendoj se ata po’ keqperdoren hapur prej ketij cepanakut ordiner dhe sali kermes. Si è “rastesishme” ajo mbylllja e kufirit edhe ga Kurti?!…ky kryeminister eshte kot dhe i kapur per fyti nga po’ nga keta monstra dhe korrupsioni, eshte i pa afte. Atje duhej nje si mehmet shehu qe ti hidhte nga kulla e vrojtimit dhe “stresin” ta kalonin ne Spac duke shtyre vagone!!

  Reply to this comment
 18. mirel April 8, 01:27

  Cfare investimi ka bere Kastrati te Aeroporti qe mori koncesionin?

  Reply to this comment
 19. Shkerdheni i Saliut. April 8, 03:22

  Nje kerkese te “vogel” kam per Z. Rama:

  -Kontrolloret antishqiptar edhe n.q.s. pendohen nuk duhet te kthehen ne asnje menyre me ne pune.
  Keta do te hakmerren jane te verbuar dhe te nxitur nga antishqiptaret Like Floriri dhe Sali Serbi dhe larg qofte ndonje i cmendur prej tyre mund te beje hata duke shkaktuar katastrofe ajrore me ndonje aeroplan ne ulje.
  – Ketyre te cmendurve u duhet t’u caktohet me vendim Gjykate nje perimeter 5-10 km te mos i afrohen Aeroportit te Rinasit qofte edhe si pasagjer, tashme jane te deklaruar se mund te ndermarin cdo veprim hakmarres.

  Reply to this comment
 20. Patrioti USA April 8, 03:27

  Fakti qe ne krah te ketyre bastardeve, qe bllokojne fluturimet, brenda e jasht vendit, dalin ne mbrojtje te tyre, satana berisha, Basha, Meta, deshmon se bllokimi i fluturimeve ka prapevi 100 perqin politike. ky veprim i pamoralshem, antiligjor, qe cenon interesat e siguris kombetare, interesat e qytetareve shqiptare, qe demton me qellim ekonomin kombetare, shendetin e popullsis, nderkoh qe avjonet sjellin thuajse 2 here ne jave pakot e vaksinave perqytetaret kunder Kovit19, esht sa dashakeqe, aq edhe shkelje ligjore, eqelimesme, per te krijuar destabilitet politik.ne prag te zgjedjeve.
  Eshte urgjente qe Spaku te filoi hetimin e kesaj njgjarje qe , keta mizantrop, te nxitur nga te tjert, po demtojne rende demkracin, shtetin ligjor, te drejtat e qytetereve, ekonomin e vendit.
  mdeli qe, doqi prsidenti Regan ndaj kontrolloreve te aviacjonit qe, kerkonin qiqra ne hell, ne maj te vitit 1981, dukke i perjashtuar nga puna, duhet zbatuar sa me pare dhe krahas zgjidhes te problemit, te behet edhe hetimi dhe ndjekja penale. Demokracia , sesht anarki, ku sejcili mundet te beje cte

  Reply to this comment
 21. ALBAN DEGA April 8, 06:30

  Shantazh 24 mafioz i Like Floririt

  Me gjuhen e fakteve te gjalla

  SKENARI I VALIASIT GOZHDA E NASTRADINIT DHE KOMPLOTI I SALIKE PUTANINIT ….

  – Zgjidhja e vetme- Zero tolerance

  – Askush nuk qendron mbi ligjin

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  1- Sa eshte paga mesararw e kontrollioreve ajrore ne SHBA?

  State Annual Salary Hourly Wage
  Washington $95,018 $45.68
  New York $90,035 $43.29
  New Hampshire $87,130. $41.89
  California $84,929 $40.83
  Massachusetts $82,923 $39.87
  Vermont $82,195 $39.52
  Wyoming $80,525 $38.71
  Hawaii $80,338 $38.62
  Idaho $79,865 $38.40
  Maine $78,730 $37.85
  West Virginia $78,245 $37.62
  Connecticut $78,182 $37.59
  Pennsylvania. $77,868 $37.44
  Texas $77,405 $37.21
  Rhode Island $77,017 $37.03
  Alaska $76,529 $36.79
  Montana $76,338 $36.70
  Maryland $76,325 $36.69
  New Jersey $76,319 $36.69
  North Dakota $75,929 $36.50
  Nevada $75,927 $36.50
  Arizona $75,552 $36.32
  Nebraska $75,114 $36.11
  Indiana $75,068 $36.09
  Minnesota $74,258 $35.70
  Tennessee $74,203 $35.67
  Virginia $74,130 $35.64
  Wisconsin $73,915 $35.54
  South Dakota $73,711 $35.44
  Ohio $73,664 $35.42
  Kentucky $73,091 $35.14
  Georgia $72,883 $35.04
  Utah $72,690 $34.95
  Oregon $72,579 $34.89
  Louisiana $72,016 $34.62
  South Carolina $71,681 $34.46
  Kansas $71,502 $34.38
  Colorado $71,415 $34.33
  Delaware $71,327 $34.29
  Alabama $71,179 $34.22
  Iowa $70,874 $34.07
  New Mexico $70,231 $33.76
  Oklahoma $69,812 $33.56
  Florida $68,693 $33.03
  Arkansas $67,057 $32.24
  Michigan $67,020 $32.22
  Mississippi $66,985 $32.20
  Illinois $66,693 $32.06
  Missouri $65,612 $31.54
  North Carolina $61,083 $29.37

  Top 50 Highest Paying States for Air Traffic Controller Jobs in the USA
  Nderkohe qe Presidenti i SHBA- se ka nje page vjet ore rreth 400 000 dollare ose 5 here me te larte.

  Po ne Shqiperi ?

  Nje kontrollor ajror ka nje page vjetore prej gati 50 000 dollare ndersa Kryeministri, Presidenti rreth 40 per qind me pak

  2- Po Ngarkesa dhe Stresi ?

  Ne Aeroportin Nderkombetar JFK te Nju Jorkut ulen e ngrihen cdo ditë mbi 1600 avione në dite ose 471000 ulje ngritje ne vit.

  Po në Aeroportin Nderkombetar te Rinasit?

  Vitin e kaluar nga e në Riñas u ulen e ngriten 3650 fluturime gjishsejt ndersa nga 1 janari e deri me 1 mars 2021 … 16 flutrime ne dite ose 100 here me pak.
  Krahasoni vellImin e punes dhe rrjedhimisht te stresit se kontrolloreve ajrore shqiptare dhe te atyre te Kryeqytetit te Botes Nju Jork qe eshte qindra here me I madh.
  Persa u perket pagave per nje si kohe ato te shqiptareve jane 2.5 here me te larta se te amerikaneve.
  E per cudi Stresi i telekomanduar nga virusi me rrenimtar i “Bandes se Gangstereve” politike, biologjike dhe mediatike te Tiranes dhe Hunveibineve te Prishtines u godet njekohesisht trurin e shpelare politikisht te 72 kontrolloreve ajrore te Rinasit….
  Nje skenar i sajuar aq keq sa nuk bind as gomarin e SaLike MonaLulushit e jo me njerezit me dy pare tru në koke, qe ngjason si dy pika uje me skenarin e Greves se Urise se Valiasit ketu e gati 30 vjet me pare.
  Synimi: destabilizimi politik i vendit, cenimi i sigurise kombetare, sabotimi i transportit te vaksinave anti COVID-18 per qindra mijera shqiptareve, rrezikimi i jetes se mijera pasagjereve shqiptare dhe te huaj, sabotimi i sezonit turistik ne prag fillimin e tij, perhapja e pandemise qe ka gjunjezuar supershtete si Gjermania, Franca, Italia…

  “ Demokracia nuk eshte shantazh…

  E ka dhene populli dhe rinia shqiptare qysh ne dhjetor te vitit 1990, qe i minua nga Katovica berishiane :
  – E duam Shqiperine si Amerika demokratike!
  Faktet e mesiperme jane nga burime teper te sakta amerikane.
  Edhe zgjjdhjen e ceshtjes se “stresit te jashtezakonshem” SaLikekratik te kontrolloreve ajrore te Rinasit e ja dhene ketu e mbi 35 vjet ish- Presidenti historik amerikan Ronald Regan qe i flaku nga puna brenda 24 oresh dhjetera mijera kontrollore ajrore amerikane qe u futen ne greve pa paralajmerim ka u dhene asnhe minute afat per tu rikthyer ne pune.
  “ Demokracia nuk eshte shantazh… Ka te drejta por edhe detyrime ligjore”, pat deklaruar gjeniu amerikan.
  Shkurt – me nje goditje shpate demokratike e zgjidhi nyjen gordiane… ose

  Zero tolerance

  Nje model qe duhet ta ndjeke edhe ligjzbatimi e qeveria shqiptare perballe ketij komploti djallezor te SaLikekracise shqiptare.
  1- Hetim i thelle nga ligjzbatimi shqiptar SKAK, Prokuroria e Pergjithshme, BKH…dhe goditje ligjore me gjithe fuqine e ligjit dhe drejtesise te organizatoreve fizike dhe politike te ketij akti shantazhi kriminal.
  2- Pushim perjetesisht nga puna te cilitdo kontrollor ajror qe nuk i kthehet punes para ores 12 te dates 8 prill 2021.
  3- Marreveshje urgjente me vendet aleate te NATO-s dhe Floten e 6 amerikane ne Mesdhe apo aeroportet e Barit, Brindizit, Prishtines, Shkupit, Korfuzit dhe Selanikut per kontrollin e hapesires ajrore te Shqiperise.
  4- Perdorimi i Aeroplaneve apo flotes detare ushtarake te NATO per transportin e vaksinave kunder COVID-19.
  5- Në vend te shantazhojne kryeministrin dhe qeverine shqiptare per ti “ vene gishtin kokes” kapot e “ Bandes se Gangstereve” dhe te “ Mafias krejt jashte kontrollit” Sali Berisha, Ilir Meta, Lulezim Bashiqi, Mona Cizmja, Fatmir Mediu… tu bejne thirrje e urdherojne mercenaret dhe marionetat e tyre tu japin fund menjehere komplotit dhe skenarit te tyre Putinist kunder sigurise kombetare, shendetesore, humanitare ekonomiko- financiare ne kete pragzgjedhjesh perndryshe do ti shtojne edhe nje krim tjeter teper te rende malit te tyre te krimeve dhe korrupsionit qe e rrenuan e zhbene shtetin shqiptar mbi 15 here në 12 vjete te sundimit te tyre.
  Askush nuk eshte mbi ligjin!
  Ligj e Drejtesi qe te behet Shqiperi!

  Reply to this comment
 22. demo April 8, 09:05

  Belinda Balluku ka 20 vjet qe kontrollon Avionet vaporret dhe Interieret Qeveritare.
  Dicka ka ndodhur brenda ne Vasca da bagno.
  Eshte care muslluku ujit,,.
  Ka probleme te brendshme fare.
  Sa ta kuptoje populli,qe merr 300 euro rroge ne muaj,,perse ankohen ca punetore qe marrin 3000 euro ne muaj,,votat jane numuruar dhe Rinasi ka fluturuar.
  Kjo eshte komplot brenda Pallatit.Eshte si kryengritja brenda viles se Bllokut,kur Teuta me Liljanen u perleshen per flokesh per Vasken e Kuqe.

  Reply to this comment
 23. kasemi April 8, 09:21

  Sigurisht qe likja eshte organoizatori i ketij destabilizimi, por me sa duket me bashkepunetore kete llasticen qe di vetem te perdridhet se pune tjeter nuk mund te beje. Kanuni i Leke Dukagjinit, nje akt juridik ne fakt i verifikuar per me se 5 shekuj, thote “Zot na ruaj nga grate e leshuara”.

  Reply to this comment
 24. Adih April 8, 12:15

  mirel @…………………………………………..

  Pse pyet ,pse e mori kencesionin e rinasit Kastrati ,rugen e kombit e tj .Dihet o mirel djali ,ndahen parate ne top midis tyre .Bile ky kokbagel pa shkolle e injorant Kastrati ,e perzien naften shiptareve te mjere ,natyrisht me lejen e Rames per fitime .U ka dhjere ne breke shqiperia o mirel ,por mire ja bejne kokpalareve dele qorre ,qe i votojne .

  Reply to this comment
 25. kasem gahinji April 8, 18:48

  Berisha mund te beje cdo perpjekje per te pastruar biografine.Nuk ka shurre qe e lan.sherbimin ndaj Udb e kane patur si familje,duke futur njeri tjetrin ne loje.ashtu sikurse per te mbuluar veprimtarine e tyre kane bashkepunuar sigurimit e shtetit ,per ti mashtruar ne interes te udb.segmente te sigurimit ,te zbulimit te jashtem e strehuan ne janar 1991 ne nje vile ne periferi te romes,per ta shpetuar nga arestim i mundeshem,se bashku me azem hajdari.Qeraja e viles eshte paguar nga ish oficer i zbulimit ne ambasaden e romesVec te tjereve qe i permend spartak bravo.Ka qene gjarper qe i ri.Mbetet kryegjarper edhe sot.Te jeni te bindur,nuk ka poshtersi ne shqiperi pa doren e tij.Ne doren e tij ka arkiv me dokumenta .Ndaj ka politikane qe kane frike prej tij,perfshi dhe ilir meten.por ne te njejta ujra spiunazhi qendron ilir meta.dhe ka edhe te tjere rreth tij,qe ne grupin e keshilltareve ne presidence ashtu edhe ne drejtimin e LSI.Ne nje bisede personale me nje ish punonjes te shish,te nxjerre ne lirim nga Bahri Shaqiri me eshte deklaruar”-e kam te do ku men tuar,te ver te tu ar qe ilir meta eshte agjent i nje zbulimi te huaj,i rekrutuar nga keshilltari i tij Ilir Kulla,agjent i zbulimit ….,i infiltruar nga une ne kete rrjet,per interes te shish,Por qe u dorezua teresisht duke u vene ne sherbim te tyre”.I kam vene ne thojza,sepse keshtu me jane thene.Mos iu duket e rastit qe Luan Rama shkon ne moske dhe e pret puntini.po,po,vete putini president.E ka dhene shtypi shqiptar ,madje me foto ilustruese.Me cfare statusi e priti?Ndaj edhe hipoteza se nje nga objektivat e ke ti maskaralleku ne Rinas,eshte ,vec te tjerash,(bllokimi i vaksinave),edhe sabotimi apo krijimi i pengesave per sterviten e NATO-s.Tashme kupa e Ilir Metes po derdhet.Duhet te shkarkohet dhe te merret ne pergjegjesi penale.Mjaft me me tolerime.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim