VIDEO: Rama në Laç, shpërndahet një video-mesazh i Erdogan për rindërtimin: 42 milionë euro investim, strehë e ngrohtë për vëllezërit shqiptarë

December 23, 2020 12:33

VIDEO: Rama në Laç, shpërndahet një video-mesazh i Erdogan për rindërtimin: 42 milionë euro investim, strehë e ngrohtë për vëllezërit shqiptarë

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan, i është drejtuar publikut shqiptar përmes një video-mesazhi.

Referuar rindërtimit në Laç, Erdogan shprehet se Shqipëria është partner i afërt i Turqisë në Ballkan.

“Ne e shohim gëzimin dhe pikëllimin e Shqipërisë, si gëzim dhe pikëllim edhe për ne. Pas tërmetit ne kemi dërguar katër maune me ndihma humanitare. Krahas tyre vendosëm të ndërtojmë shtëpi për vëllezërit tanë.

Pavarësisht pandemisë, ne nënshkruam në korrik investimin. Ndërsa sot kemi hedhur themelet për këto banesa që do të jenë një strehë e ngrohtë për vëllezërit shqiptarë. Ky është një investim prej 42 milionë eurosh”, tha Erdogan ndër të tjera.

Në mbyllje të fjalës së tij presidenti turk uroi shqiptarët për festën e Vitit të Ri.

“Këto shtëpi janë si shenjë e re e miqësisë sonë. Shpresoj t’i ndërtojmë sa më shpejt. Me këtë rast ngushëlloj familjet e familjeve për të dashurve që humbën jetën gjatë tërmetit.

Përshëndes zotin Edi Rama dhe personalisht e falënderoj atë për kontributin. Me këto ndjenja uroj që ndihma jonë të jetë e hajrit dhe të jetoni me shëndet në shtëpitë e reja dhe ju uroj Vitin e Ri“, shtoi Erdogan.

Në konferencën ku u shpërnda videomesazhi i presidentit turk, foli edhe Rama.

“Meqë nuk jemi takuar dua të shpreh edhe unë ngushëllimet nga tërmetet që goditën Turqinë. Kur ra tërmeti, kisha disa persona që më shkruanin se do të kishte pasoja për projektin, sepse kishte fatkeqësinë e saj.

Unë u kam thënë që nuk ndodh asnjëherë  pasi në raport mes dy vendeve tona, fuksionon ashtu siç thotë Ataturk; bota është një organizëm që është pjesë e të gjithave kombeve dhe duhet të ndërveprojë kur ky organizëm të ketë nevojë”, tha Rama gjatë konferencës.

 

j.l./ dita

December 23, 2020 12:33
Komento

27 Komente

 1. t December 23, 13:02

  Bole kryeminister, i permend Ataturkun Erdoganit krejt pa lidhje

  Reply to this comment
  • Shefqet Cela December 23, 19:40

   Përmendja e Ataturkut është shumë domethënëse.
   Ataturku vuri themelet e shtetit modern turk, LAIK.
   Erdogani, këto themele, i ka deformuar drejt islamizimit; që nga grushti i shtetit të ushtarakëve të cilët ishin garant të shtetit laikturk.
   Shëndet! Gëzuar!

   Reply to this comment
 2. Leo December 23, 13:04

  Me rob shpije o Erdogan
  Une nuk jam vllau yt more pueaveng

  Reply to this comment
 3. CR7 December 23, 13:05

  Po xhupin e Juves ku e ka KM?!!

  Reply to this comment
 4. Doni me per Belul Ramen? December 23, 13:41

  Pse shani kot Taj Erdogen, eshte Ed Rama qe na e shpalli ate “vellain e gjithe shqiptareve”!
  Ishte pushteti Rames qe mbuloi me carcafin e zi statujen e Heroit Kombetar Gjergj Kastriot Skenderbeut kur do binin bythperpjete Dumbabistet ne sheshin qe mba emrin e Heroit!
  Eh ku ka arritur Shqiperia, te qeveriset nga nje bajge qe na ben vellezer turqish..

  Reply to this comment
 5. XXXL December 23, 14:14

  Miku i mirë në ditë të vështirë

  Reply to this comment
 6. Remo December 23, 14:30

  Ne rastet e fatekeqesive kush te gjendet afer ai eshte nje mik, ne rastin konkret Erdogan nuk eshte nje i tille sepse mbas kesaj bujarie fshihen interesa meskine qe ky ka ne Ballkan.
  Ka plane afatgjata per kthimin e neo otomanizmit, po glorifikon Sulltanet qe kane bere krime e terror ne te gjithe popujt e Ballkanit e cuditerisht ne Shqiperi eshte investuar rende ne ndertimin e xhamive te stilit te vjeter per ti dhene vendit nje pamje Anadolli. Krejt te kunderten ne Serbi ku investimet Turke shkojne ne disa miliarde dollare! Nese Turqia e para 90′ ‘ajo laike kishte maredhenie te mira dhe normale me qeverite komuniste, krejt e kunderta filloi kur Sali talebani antaresoi vendin ne konferencen islamike per ti prere rrugen nje here e pergjithmone prespektives Europiane, kulmin e arriti vizita e Presidentit turk Demirel qe Saliu uli breket dhe hoqi nga Presidenca Heroin Kombetar Gjergj Kastriotin qe si duket akoma sot i tmerron barbaret Turq!
  E beri me vone si Kryeminister ne Ankara kur u deklarua me gjak Turku, per te vazhduar me kufomen B.Nishani perpara se te inaguronin fillim punimet e xhamise blu te Tiranes, ne Presidence ky buf dhe paterice e Sales largoi bustin e Heroit!
  Vazhdon historia me Edvin shkerdhate Ramen! Perse dhe cfare u ndodh ketyre shtetareve kur shkojne per vizite ne Top Kapi?
  Perse tridhen dhe perdhridhen atje?!
  Nese Sali kafsha e ndjen origjinen po Edi perse e ben? Ku e kane kapur mat edhe kete?!
  Dhe perse kudo vetem kuadri i Ismail Vlores!
  Ai eshte krijuesi i Shtetit Shqipetar dhe kjo s’ka asnje dyshim por perse mundohen dhe fshehin sa mundin figuren e te Madhit Gjergj Kastrioti! Per mos ti prishur qejfin Erdoges?!
  Gjergji eshte figura me e larte kombetare, ai ka qene ispirim per Shqipetaret ne shekuj ne luften per liri nga te pabeset Turq,per Rilindasit tane, duan apo nuk duan politikanet provinciale te Tiranes ai eshte gur themeli per te gjithe ne dhe do te ngelet pergjithmone!
  Kete kane bere edhe me te ndriturin Fan Noli dhe figuren e tij per mos ti bere bezdi Janullatos ketij horri uzurpator te kishes se Kristo Negovanit e Stath Melanit, vazhdojne te na rrenojne me disa te ashtuquajtura “ndihma” e per tre dekada na kane zhveshur nga cdo gje qe patem si komb!

  Une nuk jam Vllahu i HALLDUPEVE, i askujt qe mbi Shqiperine con interesa personale e fetare, une ndiej turp e neveri per kedo trushpelare qe behet me Katolik nga Papà, qe enderron Osmanizmin ne trojet tona, qe behet ai qe nuk eshte per 300€ e nxjerr kocka te vdekurish per ti veshur ushtare greke!
  Turp dhe ulje dinjiteti si popull nga keto pacavure!

  Reply to this comment
 7. VATRA December 23, 14:39

  Serbija pa kurfar vesi pranon ndihma dhe investime nga Turqia edhe pse asgjë e përbashkët nuk i lidhë veç kohës otomave kurse megalopolidi i Europës Stambolli i famshëm pas Tiranës është qyteti i dytë në botë i banuar me shqiptarë andaj çdo ndihmë nga Turçia veç xhamijave duhet pranu vëllazërisht dhe miqësishtë po ashtu edhe nga dy fqinjtë Itali Greqi edhe atje miliona shqipētarë paguajnë dhe japin kontribute edhe ata të hapin qesën në situata të rënda si kjo dridhje e madhe e dheut

  Reply to this comment
 8. CUKU December 23, 17:19

  1- I thoni DULES tja tregoje plakes dhe motres GR kete video.

  2- Ky eshte mik qe e mbane fjalen e dhene, jo si disa qe na shesin mend e pordhe qe te behemi si ata dhe me ata, dhe ne fund na kerkon qera per mbrojtje si kompani Security dhe na i mer nga buxheti.

  Kurse kurva EU plake as vaksina nuk na jep jo me te ndertoje banesa.

  Reply to this comment
 9. Paul Tedeschini December 23, 17:32

  …. strehë e ngrohtë për vëllezërit shqiptarë MUSLIMAN.
  FAQJA E ZEZE E TRATHTARVE ANTISHQITAR

  Reply to this comment
 10. Gzim Kulufi December 23, 18:24

  Duket po afron dita e inagurimit te xhamise se madhe neo-otomane ne Tirane, ndaj dhe fjalet e ngrohta te babaxhanit mustaqe-gri nga Ankaraja do te nisin te mbushin faqet e gazetave shqiptare!

  Reply to this comment
 11. Sulltan December 23, 18:24

  Hahaaha o kaurre qetsohuni mor plehra se ju po i perfitoni shtepite o te pastreh.

  Te ishit kaq burra dilit dhe refuzonit , nji protest e vogel dhe direkt terhiqeshin akush te ndihmon me zort ,pastaj ju si pasanik qe jeni nuk i mblodhet dot nja 200 meleon dhe inndetonit vete.

  Reply to this comment
  • Remo December 23, 19:55

   Sulltani i sat’eme!
   O kopil i mbarsur ne skutat e errta te orgjive arabe me ndonje te perdale qe aksidentalisht ka folur Shqip!
   Jam i sigurte se je nga ata trecerekshat bytheperpjete qe i jeni shtuar Shqiperise anembane! Duhej nje ligj si i Enverit per qenie te peshtira si puna jote, dhe sinqerisht duheshit varur nga gjuha! Ptuuuu rrace qeni..

   Reply to this comment
 12. spata December 23, 18:50

  Pse kaq urrejtje ndaj nje shteti e Presidenti, qe te vjen e te ndihmone ,kur te ka rene nje fatkeqsi.Nuk eshte hera e pare ku , sa here zgjat dorene humane Turqija, shqiptaret turren me komente nga mete ndryshmet. Mendja shkon me njehere tek pushtimi 500 vjecar iTurqise .Ketu ka nje antikapat, qe llogjika e mardhenjeve, me shtetet qe na kane pushtuar dhe shkaterruar ,nuk duhet te funksjonoj nekete menyre ofenduese .
  Fatkeqsishte, shqiptaret historikishte, jane pushtuar e shkaterruar nga shume shytete . Permend ketu ato, te Perandorise Romake, ku fillon dhe shpartallimi i Principatave shqiptare drejt inegzistences se kombit.Shekulli i 4 dhe i 5 i gjen shqiptaret neper kembet e nje Perandorije ne degradim ku cfaqen dyndjet e barbarve te rinje ne teritoret tona .Renja e Perandorise Bizantine krijoje kushte, qe teritoret, ku banoheshin me shqiptare, ti zinin dyndjet sllave. Teritoret tona pushtohen me shfarrosje te shqiptarve nga serbet , bullgaret,sllovenet e kroatet .Deri ne shekullin e 11 ne kemi qene ne lufte me keto shtete per teritore .Humbem pjeset me te medha te Gadishullit Dalmat ,pjese te veriut Dardanin dhe disa rajone te Ilirise lindore .Ne vitin 1205 familja kastrioti arriti te mbaj nen kontroll teritoret, afersishte ne veri Ulqine -Kosove e jug , deri ne Nafpatko.Ne lindje Diber ,Tetov ,Gostivar liqeni i Ohrit dhe i Prespes. Pushtimi nga Turqija i futi keto teritore nen ombredhene e Perandorise Osmane .Shqiptarert nuk u perzune me nga teritoret e tyre mbasi Perandorija nuk lejoje askend ti coptonin ne interes te te tjerve .Nen pushtimin turk teritoret tona dhe pasurite e nentokes nuk u shfrytezuan nga asnje fuqit tjeter. Shqiptaret bene lidhje e marveshje se do ti sherbenin Perandorise .Nese vendi yne i sherbeu vetem ushtarakishte Turqise ky eshte faj i bejlerve dhe agallarve shqiptare .Qe sa here ndonje pasha kundershtonte Turqine pashallaret e tjer shqiptare beheshin bashke e thyenin vellaun e tyre.Kulmin ky qendrim e arine kur u kendershtua Ali Pash Tepelena qe kerkonte nje teritor shqiptare pa turq. Me pas kemi coptimet e teritoreve shqiptare ne pragun e shperberjes se Perandorise turke ku fuqite e medhaja kenaqen fqinjet tane . Ndaj nesh jane marr dhe vendime qe na kane kushtuar shume sa sot jemi katandisur, me teritore, sa nje kofshe gjeli .
  Kaq shume armiq ka patur Shqiperija, qe me llogjiken e komenteve te ndihmose turke, sduhet te mbajme mardhenje por te flasim me urrejtje per gjithe ato shtete qe na kane shqyer e shkaterruar.Keto i kane ne koke elemente ekstremist fetar se muslymanet kane me te keqinje se te krishteret .Sipas kesaj llogjike shume vende te Evropes ,me Gjermanin ne krye ,sduhet te kishin mardhenje bilaterale me Turqine e sotcme .Ne shqiptaret dalim mbi te tjeret, qe dhe ata jane ne nje thes, per fatkeqsite e kombit shqiptare .
  Sot ne mardhenjet diplomatike, me shtet qe populli shqiptare ndjen doren e perkrahjes e te ndihmave per te kaluar nje fatkeqsi,duhet te jemi me mendje te hapur e jo te pushtuesit historik .Nuk jemi shtet qe hallet tona ti zgjidhim vet. Jemi aq te dobet e te pafuqishem sa mbijetojme ne kete bote te nxehte.Pa mardhenje e respekt sot nuk shkon dote perpara .Mbeshtetja tek partner te besueshem, me vepra, eshte kushte i domozdodshem ,per ne qe jemi shekuj mbas botes se zhvilluar . Te respektojme e ti vlersojme ato ndihma nga kushdo qe kontribon ne hallet e popullit tone. Ti respektojme edhe kur brenda tyre ka ekstremizna ndaj nesh e te kuptojme ato qe jane ne interesin tone.
  Turqine se duan ata qe jane kunder Rames .Por mos harroni se Turqija edhe kur kane qene te tjeret ka mbajtur te njejtin qendrim politiike per shume ceshtje te nxehta ne rajonin tone. Sigurishte qe dhe ata kane patur perfitimet e tyre ku me shume kemi fituar ne.
  Nuk duhet te jemi bukeshkalur qe vjen nga lufta e brendshme politike per pushtet. Doren e miqesise e te ndihmave humane ta vlersojme e tua shperblejme me respekt e jo me ofendime qe skane azgje te mire per kombin.Pa me thani ne cilen epok te mardhenjeve, me shtete e tjera ,kur ka rene termet apo ndonje fatkeqsi,te vijenje shtet e te ndertoje 520 apartamente moderrne per tu shtrehuar te demtuarit qe jane ne qiell te hapur. Cfare borxhi na kane kur edhe vete Turqija u godite nga nje termet qe pesoje 5 fishin e demeve qe pesuam ne.Kjo me cfare filozofije shpjegohet.Jo nuk duam nga turqit se jane myslyman qe Evropi nuk i do .Keto jane koncepte dashakeqse per vlerat qe kane kombet e ndryshme te botes.Myslymanet jetojne ne nje Planet si dhe te krishteret .

  Reply to this comment
 13. Adih December 23, 19:20

  Ju turqit ,beni mire ,te mos investoni e te ndertoni xhamija ne shqiperi .Na i mbushet qiellin me minare .Ne shqiptaret jemi europjane dhe i perkasim europes ,dhe jo anadollisteve sulltane .Nuk me vjen turp ,kur pyesin turistet e huaj , kur vijne ne shqiperi ,shume xhamia keni ndertuar ,se ju keni popullsi te vogel .

  Kures sa per te 420mil Eurove ,per ndimen nga termeti doja ti thoja Erdoganit ,mikut te Edi Rames ,se Rama ,keto 420 milion Eurot i ka vetem per te ndertuar 21 km ruge .Zere se nuk i patem keto 21 km ruge .

  Reply to this comment
 14. Adih December 23, 19:21

  Ju turqit ,beni mire ,te mos investoni e te ndertoni xhamija ne shqiperi .Na i mbushet qiellin me minare .Ne shqiptaret jemi europjane dhe i perkasim europes ,dhe jo anadollisteve sulltane . Me vjen shume turp ,kur pyesin turistet e huaj , kur vijne ne shqiperi ,shume xhamia keni ndertuar ,se ju keni popullsi te vogel .

  Kures sa per te 420mil Eurove ,per ndimen nga termeti doja ti thoja Erdoganit ,mikut te Edi Rames ,se Rama ,keto 420 milion Eurot i ka vetem per te ndertuar 21 km ruge .Zere se nuk i patem keto 21 km ruge .

  Reply to this comment
 15. Si ske turp December 23, 19:45

  E ktheve Shqiperine ne nje province turko-arabe?!

  Reply to this comment
 16. si ske turp ! December 23, 19:48

  Ti dhe Berisha e kthyet Shqiperine ne nje province turko arabe! E percate kete popull me konceptet tuaja te zhvillimit!
  Ndaj dhe Europa kurre nuk do tju pranoje !

  Reply to this comment
 17. !!!! December 23, 20:07

  Njerëzve të këçinjë nëse u bënë të mira ata me të këqija ta këthejnë

  Reply to this comment
  • Si ske turp! December 24, 08:52

   “Njerëzve të këçinjë nëse u bënë të ata me të këqija ta këthejnë” !!!

   Nuk kam nevoje per te “mira” dhe nuk duhet te pres te “mira” nga te tjeret! Isiguroj vet Jam vet zot vet shkop!

   Ky koncepti i pritejs se te mirave nga te tjeret- eshte nje koncept SKLLAVERIE dhe NENSHTRIMI!

   Te mirat – duhet ti sigurosh vet NDRYSHE do te mbetesh nje gomar me samar ! ##

   Reply to this comment
 18. ?!! December 23, 21:24

  Një gjë është pozitive, që këto para të Turqisë nuk ju dhanë të thata në dorë shokut Edi Rama se do humbisnin rrugës ku kalon ndonjë kompani e fuqishme amerikane me dokumenta të fallsifikuara. Siç duket presidenti Erdogan e ka njohur mirë mikun e tij, shokun Edi dhe po i ndërton vetë, dhe po harxhon jo pak por 42 miljon euro! Prandaj , komentues, mos bëni hamëndsime për perandorinë neo otomane ku Shqipëria do të bëj pjesë kur të krijohet, dhe kjo ndihmë sipas jush këtë synon. Mos harroni që në Turqi janë miljona shqipëtar dhe një pjesë kanë qën dhe janë në qarqe të larta qeveritare dhe me siguri ndikojnë jo për pushtimin e Shqipërisë për llogari të neo otomanizmit por për ta ndihmuar realisht vëndin tonë.
  Njerëz, mos u trëmbni nga pushtimi turk që hamëndsoni por nga pushtimi aktual i vëndit nga kusarpolitiqënët, një pushtim më barbar që ka pësuar vëndi ynë gjer më sot. Mendoni, gjatë pushtimit nazi-fashistët a shkatrruan fabrika, magazina, …..( më duket shkatrruan vetëm dy ura nazistët duke u tërhequr nga Shqpëria) ? Pushtimi i Shqipërisë nga kusarpolitiqënët, ish sekretarët e partisë (si i nerumi Sali Berisha) zyrtarët e administratës së shtetit socialist(si i nerumi Fatos Nano) inspiruar, drejtuar dhe organizuar nga Ramiz Alia dhe njerzit pran tij në krye të partisë dhe shtetit, solli shkatrrimin e të gjithë infrastukturës ekonomike ku ishin investuar miljarrda, të gjitha u kthyen në gërmadha.

  Gjatë pushtimit nazi-fashist a pati tentativa për çpopullimin e trojeve shqipëtare nga shqipëtarët? Jo, ndërsa pushtimi barbar i kusarpolitiqënërve ka përzën më tepër se gjysmën e popullsisë nga vëndi, proces që do ta çoj deri në fund Edi Rama në qoftë se do të grabis mandatin e tretë të kusarqeverisjes..

  Gjatë pushtimit nazi-fashist nuk u grabit populli me supertaksa dhe me PPP dhe konçensione, nuk ndodhte që njeriu të punonte e të mos paguhej, në pushtimin barbar të kusarpolitiqënve të Ramiz Alisë populli po ripet pa mëshirë me fatura të energjisë dhe ujit, karburantit, me megataksat nga më absurdet duke çuar popullin nën kufijtë e mbijetesës, kur them popullin kam parasysh pensionistët e shkretë që përbëjnë pjesën dërrmuese të takasapaguesve.
  Gjatë pushtimit nazi-fashist populli krijoj dhe forcoj ushtrin e tij që pushtuesit nuk qenë në gjëndje ta shkatrronin por përkundrazi ushtria e popullit çliroj vëndin dhe ndoqi nazistët deri në Vishegrad.. Gjatë pushtimit të vëndit prej nomenklaturës drejtuse të partisë dhe shtetit pseudo socialist të shëndrruar me thirrjen e Ramiz Alisë në biznesmenë dhe politikanë të shtetit të ri kapitalist, ushtria u shkatrrua plotësisht , gjë që s’ndodhi gjatë pushtimit nazi-fashist.
  Prandaj , të nderuar bashkëkomentues mos u qani e mos u trëmbni nga pushtimi hipotetik neo otoman i Erdoganit por vini kujen nga pushtimi më barbar në të gjithë historinë mijvjeçare të kombit tonë, nga pushtimi 30 vjeçar i kusarpolitiqënve mizorë që shkatrruan objektet ekonomike, grabitën, shkatrruan ushtrinë, vranë me mijra, përzun nga vëndi miljona dhe , pa brejtje ndërgjegje, këta njerëz përbindsha, janë të vendosur në finalen e çdo pushtimi barbar, çfarosjen e kombit të pushtuar prej tyre duke e shpërbër atë në popullatë endacake, përzën nga trojet e veta.

  Reply to this comment
  • Mos harroni që në Turqi janë miljona shqipëtar!!!! December 24, 08:41

   A e di ti pse jane ne Turqi “miliona shqiptare” ?!!!

   Turqia dhe Serbia ben nje marveshje te fshehte per te shperngulur shqiptaret nga trojet e tyre ne Kosove dhe per tu vendosur ne Turqi dhe kjo…. te duket ty “Turqia hapi krahet per shqiptaret ?!! Po jo mor burr! Nuk eshte ashtu !

   ne nje fare kuptimi eshte ndihme “vellazerore ” me presh ne byth

   -ne thelb ky integrim eshte teper nenshtrues dhe shkatrues per kombin shqiptar !

   sepse i percan ata i ndan shqiptaret ne::
   mysliman -katolik -ortodoks !

   Dhe kjo ka ndodhur ! Cfare po me thua ti “mos harroni se ne Turqi jane miliona shqiptar” ?!!

   Ata jane kthyer ne turq dhe nuk kane asnji lidhje me atdheun me Kosoven me Shqiperine !

   Shikoni shqiptaret mysliman te Maqedonise- ata zemren e kane ne Turqi dhe jo ne Shqiperi! Ndihen me shume turq!

   Nje gje duhet ndare dhe duhet thene troc !
   Por troc ama! Per ku jemi nisur ne Europ apo ne Stamboll Islam Abbad ?
   Duhet ta ndani mendjen !

   Si duket ne keto 30 vjet e keni ndare mendjen!

   Drejt Erdoganit! Si Serbia drejt Putinit !

   Ju shqiptaret nuk keni zene mend ! Dhe asnuk keni per te zene mend sepse mendja u shkon vetem per Corbe turku greku serbi !

   Ndaj dhe europa ju vonon !

   Reply to this comment
 19. alphade December 23, 22:13

  Komenti ne vazhdim…….

  Reply to this comment
 20. Donald December 23, 23:56

  Po pse o njerez te mire vetem shani Edi Rama.
  Po Sali Ram berishacic na futi né lidhjen islamike e harruat,
  Bertisni Edi Rama bir komunisti, Po saliun 24 karat komunist sekretar partie qe nuk la njeri pa spiunuar sa I tha dr Shahin Kadare né nje mbledhje qe Saliut I duhet dhene dekorate per perkushtim ndaj partise.
  Nuk kam asnje simpati per Turkun Po lereni te ndertoje mire ben. Fajin tja hedhim vetes qe I sherbyem osmaneve si asnje vend tjeter. Beju I zoti mos tja kesh nevojen. Mesoni nga Israeli.

  Reply to this comment
 21. Arben December 24, 07:28

  Përpara Sulltan
  je shpresë për popullin
  tregoju vendin zullumqarëve

  Reply to this comment
 22. Si ske turp! December 24, 09:00

  “Njerëzve të këçinjë nëse u bënë të ata me të këqija ta këthejnë” !!!

  Nuk kam nevoje per te “mira” dhe nuk duhet te pres te “mira” nga te tjeret! Isiguroj vet Jam vet zot vet shkop!

  Ky koncepti i pritejs se te mirave nga te tjeret- eshte nje koncept SKLLAVERIE dhe NENSHTRIMI!

  Te mirat – duhet ti sigurosh vet NDRYSHE do te mbetesh nje gomar me samar ! ##

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim