Rinovimi me Barcelonën? Iniesta përgënjeshtron Bartomeu

September 6, 2017 17:44

Rinovimi me Barcelonën? Iniesta përgënjeshtron Bartomeu

Andres Iniesta i ka befasuar të gjitha mediat që e pritën atë në aeroportin e Barcelonës. Presidenti Bartomeu njoftoi një parim të marrëveshjes për vazhdimësinë e tij në “Camp Nou”.

Mirëpo, “La Mancha”, i cili e përfundon kontratën më 30 qershor, e ka mohuar atë.

“Jo” ka thënë në mënyrë koncize dhe të qartë mesfushori i Barçës, duke ushqyer dyshime për të ardhmen e tij në klubin katalanas. Deri më tani, planifikimi sportiv i skuadrës së Barcelonës po vihet në shënjestër nga kritikat dhe polemikat.

Iniesta është në skemat e Ernesto Valverde dhe ka marrë pjesë në dy ndeshjet kualifikuese të Spanjës, 72 minuta kundër Italisë dhe 90 minuta kundër Lihtenshtajnit.

September 6, 2017 17:44
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim