Ristani akuzon Tahirin: Nuk duan t’ia dijnë për krimin

February 22, 2014 13:21

Ristani akuzon Tahirin: Nuk duan t’ia dijnë për krimin

Deputeti demokrat, Arben Ristani, akuzon sërish qeverinë për situatën e rendit.në një deklaratë për mediat sot në mesditë, Ristani tha se vendi ka nevojë të dalë nga spiralja e krimit dhë bëri përgjegjës ministrin e Brendshëm, i cili sipas tij nuk ka bërë analizën e hollësishme të situatës.

“Partia Demokratike vazhdon të bëjë prezent shqetësimin e madh të saj, por edhe të gjithë shqiptarëve, sepse teksa krimi po shënon rekorde të reja, nuk vihet re asnjë lloj reflektimi, apo marrje masash nga Qeveria, nga Ministri i Brendshëm, apo drejtuesit e Policisë. Një analizë e hollësishme e situatës së kriminalitetit në vend duhet të ishte bërë, bashkëpunim serioz me të gjithë faktorët e shoqërisë shqiptare duhet të ishte kërkuar. Është e domosdoshme dalja sa më shpejt nga kjo spirale kriminaliteti që na ka përfshirë”, u shpreh Ristani.

Deputeti demokrat komentoi edhe protestën e së enjtes, në të cilën sipas tij dolën mijëra qytetarë, edhe për rritjen e pasigurisë.

“Me mijëra qytetarët të vendit protestuan bashkë me opozitën edhe për mungesën e rendit dhe rritjen e pasigurisë. Ndërsa Qeveria dhe Ministri i Brendshëm, kanë mbyllur sytë, veshët dhe mendjen, dhe s’duan t’ia dinë. Ministrit të Brendshëm i pëlqen vetëm të shfaqet me radio në dorë e syze të errëta, duke këqyrur nga lart protestën popullore, në tarracën e Kryeministrisë, si inspektori Gaxhet. I nderuar “Inspektori Gaxhet”, ndërgjegjësohu për rëndësinë e detyrës që ke marrë dhe për pasojat që po vuan vendi nga paaftësia dhe arroganca jote”, tha ai.

February 22, 2014 13:21
Komento

11 Komente

 1. Jozi February 22, 13:27

  ESHT E VERTET QE NUK DUAN TJA DIN SE PO PRESIN QE TE VRASIN TY PASTAJ TE VIEN NE LEVIZJE SAJMIR TAHIRI JE MINISTRI ME PROFESJONIST QE KAM NJOHUR ME SERJOZ JO SI HALABAKU QE IKU

  Reply to this comment
 2. lira February 22, 13:34

  ne fakt, vendi ka nevoje qe nje pjese te fytyrave tuaja te urryera t’i shohe ne nje vend tjeter, jo para kamerave….

  Reply to this comment
  • Xarti February 22, 18:07

   Shume e sakte lira…gazeta DITA, lira me falni por nuk e mbaj me….Cfare e nxirrni kete shkerdhate ne gazete….

   Reply to this comment
 3. aro February 22, 13:43

  KETE KOK LOQEN E GJETEN TE KLUBI DUKE PIR RAK DELLENJE E MARIN DHE I THON DIL PRA MEDIJAVE DHE FOL SA JAN VRAR NE DIT MOS HARO O RISTAN PILAFI REKORDIN E MBANI JU ME GERDECIN QE I VRAT 26 DHE 21 JANARIN PO E PATE MERAK DERGO HALIM TE HAJ NDO NJE PJAT SUPE ?????

  Reply to this comment
 4. cuci February 22, 13:59

  qelbesire e ndyre por ku ishe ne kqz doje tja dije per ligjin xhepist muti ?

  Reply to this comment
 5. TJ February 22, 14:39

  Keta njerez te PD-se ,c’fare krimi qe kam bere duke votuar per Berishen ne te gjithe keto vjet,e kane vendin ne burg,Ky njeri i urryer vodhi ne syte e te gjitheve zgjedhjet,vodhi dhe ka qene i denuar me burg.Ky njeri pa din dhe iman del si perfaqsues i PD-se..!!?? Po Berisha ..!? C’fare krimesh ka bere..!? Keto nuk jane probleme qe kane lindur ne 6 muaj apo nje vit apo edhe 8 vjet.Po shikosh ne retrospektive Berisha dhe Nano i kane bere qe ne fillimet e demokracise. Vrasjet qe ndodhin sot jane produkt i asaj qe Berisha kurre nuk u perpoq te beje shtet por antishtet.Dhe ja rezultati.Ta gezojme me Berishen dhe PD-ne.”Gezuar” gjendjen e Shqiperise o Sal Berisha!Por ka shprese. Rama po mundohet te beje shtet,por Berisha po mundohet ta sabotoje.Kujdes Berisha dhe te tjeret !Shqiperia nuk eshte Ukraina Shqiperia nuk eshte Libia,Egjypti apo Siria.Kemi miq te medhenj qe na duan dhe respektojne Ameriken.

  Reply to this comment
 6. qerosi February 22, 16:10

  ik o pijanec muti o legen o mashtrus kur ke goj dhe flet dhe ti futeni ne burg qenin

  Reply to this comment
 7. Qazim February 22, 17:10

  Eshte ne nderin e kesaj qeverie qe ne menyre urgjente ne baze te fakteve.(ku keto te fundit nuk mungojne) qe ketyre zagareve me ne krye shpellarin Sali Berisha te arrestohen dhe ti dorezohen drejtesise.Boll degjuam derdellitjet e ketyre karagjozeve te pa cipe,ose k/ministri te kerkoje ndihmen e votuesve te tij qe ti heqe zvare keta lamashe neper rruget e tiranes.Keta hajdute injorante ne vend te ulin koken e te lene qeverine te punoje marrin edhe guximin e kercenojne gjoja demokracia ne rezik.Mbyllni gojen brumbuj haleje ose varni vehten para se tju arestojne.

  Reply to this comment
 8. Tiku February 23, 00:58

  Filloi perseri ky Jakup Nkallini?

  Reply to this comment
 9. tirona February 23, 03:35

  Simpatizantet e PD duhet te ndjehen te ofenduar qe perfaqesohen nga keto lloj plerash qe per nje cop karrike mund te shesin cdo gje ..cfar mund te presesh nga keta lloj njerzish kur partin e drejton nje njeri qe nuk ka asje lloj merite dhe nuk ka asnje pik autoriteti …Me vjen per te qeshur sepse neper mitinjgje sa here qe e trash pak zerin per te bere autoritarin ..I ngjiret zeri .. Ky eshte personi qe do drejtoj ata burra e gra qe 24 vite me pare u ngriten kunder diktatures..

  Reply to this comment
 10. alphade August 4, 02:32

  Ky do rrahur me dajak,kopan, beisbolli ! Fytyre e ndyre !!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*