Ristani: Bastisen zyrat e PD në Elbasan

March 19, 2015 13:58

Ristani: Bastisen zyrat e PD në Elbasan

Arben Ristani ka denoncuar dhunimin e godinës së kësaj force politike në Elbasan.

Kjo goditje është qartazi e frymëzuar nga politika dhe retorika antiopozitë e dyshes Rama-Meta, të cilët e kanë nisur mandatin e tyre duke nxitur dhe porositur dhunë ndaj opozitës.

Kjo klimë terrori e krijuar në gjithë jetën e vendit edhe ndaj opozitës, është shenjë e dëshpërimit dhe humbjes së llogjikës të dyshes Rama-Meta, për shkak të spirales kriminale ku janë zhytur, dhe për shkak se kanë dalë lakuriq, të dy, në sytë e popullit, me lidhjet e tyre me botën e mafias, të larjes së hesapeve dhe përplajses mes bandave të tyre.

Këto në fakt janë shenjat e agonisë së pushtetit të tyre.Kur sulmohet opozita, kur agresohen përfaqësuesit e saj, kur dhunohen mjediset e zyrat e saj, kemi të bëjmë me një pushtet në kaos, që kërkon të zgjasë ditët duke u bazuar te dhuna dhe duke goditur opozitën”, tha Ristani.

Sipas tij, demokratët e Elbasanit e të gjithë Shqipërisë janë më të bashkuar se kurrë.

“Qytetarët e vendit janë ngritur në këmbë, dhe ia kanë bërë të qartë dyshes Rama-Meta, se nuk i pranonjnë më zullumet e tyre, se nuk pranojnë më të sundohen nga krimi dhe mafja në pushtet.
Ora e drejtësisë dhe e ligjit po vjen”, tha Ristani.

March 19, 2015 13:58
Komento

8 Komente

 1. demo March 19, 14:15

  Po cfare u kane bere zyrave te ketyre,se atje sorrat dhe kukuvajkat ulerijne.

  Reply to this comment
 2. Ar March 19, 14:44

  Shko mer Ristan e loj dhamt, se te jan ba si …

  Reply to this comment
 3. ermir March 19, 14:48

  O idjot lum si ti qe shikon endrra me sy hapur..dava pijaneci..

  Reply to this comment
 4. SuloKapedani March 19, 19:44

  Ka shume mundesi ta kenè bèrè vetè,per te sajuar zhurmat.”Topin”ja kanè bèrè vehtes.

  Reply to this comment
 5. NAN MYZEQARI March 19, 20:19

  O RISTAN ,qe te fitosh mazhorancen ne popull duhet te besh per vete elektoratin ‘GRI’. Me kto deklarata ben te kunderten. Te drejtohem TY si kaurr qe jemi ,se po nuk e kuptove dhe ti te tjeret ……

  Reply to this comment
 6. Pelani March 20, 01:29

  O Ristan , po ti besos me te vertet ato qe thua, duhet te jesh me gjithemend gje e trashe.
  Radhitu me ”Vicidolasin” dhe beje c’eshte e mundur te ket suksese Revolucioni qe ai po pregatite.

  Reply to this comment
 7. shqip hesapi March 20, 04:48

  Ristani eshte i mire per te pire raki te Zagorijes,vendlindjes se te atit.

  Reply to this comment
 8. arben March 20, 09:02

  Jepi sanco panco me mullijte e eres

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*