Ristani falënderon për zgjedhjen si sekretar, Bashën dhe Berishën

November 30, 2014 20:03

Ristani falënderon për zgjedhjen si sekretar, Bashën dhe Berishën

Arben Ristani ka falenderuar për zgjedhjen e tij si sekretar i Partisë Demokratike, Sali Berishën dhe Bashën.

Ristani e ka falenderuar Berishën që e bëri pjesë të politikës dhe Bashën që e bëri pjesë të garës.

Një garë e lirë midis njerëzish me kontribute dhe figura te çmuara të PD.

Falenderim i madh për ata që më votuan, por një falenderim i veçante për zotin Berisha që më bëri pjesë të politikës të Partisë Demokratike dhe për zotin Basha që më bëri pjesë të garës për një post kaq të rëndësishëm”,  tha Ristani.

 

November 30, 2014 20:03
Komento

9 Komente

  1. Marku uk. November 30, 20:11

    ————————————————————————

    Sa te trashe keta Maloket-veriore ….

    Te lene ne “balte” dhe nuk mbajne fjalen …

    E nxorri vete qe Berisha dhe Lul-Xim-Ximi i bejne dhe vendosin vete Ata qe i duhen
    Cetes-Veriore PD.

    ————————————

    Reply to this comment
  2. Sokrat Marina November 30, 20:51

    Ajo fleta qe mungonte,mos ishte ne kutine e gabuar ? A e gjete ,o Ristan se e kerkon LUlzimi I Hollandes! Mire jeni zgjedhur. kini te perbashket hajdutllekun’Meqene se ti ,o Ristan, vetem je marr me vjedhje dhe I denuar konkretikisht,u zgjodhe n.r 2 ,sekretar .Luli eshte me I avancuar,ka vjedhur ,vrare e jo denuar……. Nr.1 . Megjitheate te dy era hajdut (M…) vini.

    Reply to this comment
  3. Toni November 30, 20:53

    E tere klika e SHQUP-it u putanizua fare tani me kete BURGAXHI narko-alkolist mbani siglen o plerat e SHQUP-it se PD-ja qe donin te gjithe ne 90-91-in as nuk ka ardhur-as nuk vjen kurre me keta palaco turp e faqe zeze… SHPK-ja berisha se parti ta shohin pas kodre…

    Reply to this comment
  4. spartaku November 30, 21:42

    Sa hipokrit eshte Ristani.Falnderon edhe Berishen per zghedhjen e tij.Ate e zgjodhi Basha.Por kjo qe bene Ristani per Salin eshte nje ngushllim i fundit.

    Reply to this comment
  5. ENKELEID November 30, 21:52

    Do ta dergoj ceshtjen ne gjykaten kushtetuese. Nuk mund te quhet i zgjedhur dikush qe nga 264 votues, mer 101 vota pro dhe 163 kunder. Duhej bere balotazh midis vendit te dyte dhe te pare.
    Ne balotazh Alibeaj do te kishte fituar ndaj Ristanit i cili po ato 101 vota do te merte. Ndersa Alibeaj do te merte 85 te tijat dhe 77 vota te Selamit dhe shkonte 163 vota kundrejt 101 te Ristos.

    Reply to this comment
  6. Alfade November 30, 23:32

    Banditi Risto ne krye te bandes se PD ….!!!

    Reply to this comment
  7. Daniel December 1, 04:46

    Mos i falendero oh Zoti Ristani. Ata ta kishin borxh. Nuk ta harojne mandatin qe Ti i dhe per fitoren ne tavoline. Ata e dine mire ,se fale vendimit tend si kryetar i KQZ, po mbijetojne. Berisha dhe Luli duhet te falemderojne Ty.

    Reply to this comment
  8. Enea December 1, 11:07

    Po 100 000 here me mire Ben Ristani nga e djathta, sesa Moz Ruçi nga e majta, qe e ka kap ate parti per qafe e nuk e leshon qe nuk e leshon, pa fut aty gjithe Salariotet e vete, qe po bejne namin aktualisht ne administrate. Ben Ristani djal qytetar dhe Çun Tirone, ndersa ai tjetri nje fshatar i pagdhendur, oriental dhe intrigant i keq. Karakteristike e fshatareve te atyre zonave.

    Reply to this comment
  9. SuloKapedani December 1, 16:45

    Ristan hajdut burgaxhiu falenderon kryehajdutin kriminel mbasi ai e ka falenderuar me kohe duke e shpèrblyer ate me postet e rèndèsishme qysh mè parè.Tani hajdutèt gèzojnè imunitet politik duke çimentuar sè bashku bèmat qè kanè bèrè ,kriminalitetin ,hajdutllèkun,nepotizmin nè pushtet dhe partinè personale tè salushoviç berishoviçit tè gatuar me pijanecèr e llafazan idjotèr tè tipit paloqe,ha li mi e bumçe doda etj. tè katranosur.Tani P D e ka siguruar plotèsisht pikjatèn.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*