Ristani, kandidati për Bashkinë e Tiranës?

February 8, 2015 10:07

Ristani, kandidati për Bashkinë e Tiranës?

Arben Ristani, sekretar i Përgjithshëm i PD mund të jetë kandidatura surprizë e opozitës për të garuar në kryeqytet për postin e kryetarit të bashkisë. Rrethanat mund të sjellin që në krye të preferencave të opozitës, në mungesë të një rikandidimi të Lulzim Bashës, të jetë pikërisht numri dy i kësaj partie. Burime të Shqiptarja.com brenda selisë blu bëjnë me dije se Ristani po mendohet si kandidat serioz i opozitës përballë zgjedhjes së mazhorancës në Tiranë, për të mundësuar shmangien e përballjes së kreut demokrat Basha me një humbje eventuale, që do të sillte uljen e kuotave politike të tij dy vjet para garës së madhe në zgjedhjet parlamentare të 2017.

February 8, 2015 10:07
Komento

13 Komente

 1. Desert rose February 8, 11:16

  sigurisht
  eshte hipoteza me e qendrueshme
  eshte i fundit i mohikaneve …saga Olldashi
  keshtu e bejne theror me nje “arsye” te qendrueshme
  humbi zgjedhjet dhe i lajne duart si Poncio Pilato
  dhe ky si .. pijedashes …do jua di dhe per nder .
  nuk i duhet askujt me ,dhe per falsifikimin e votave ,per pijen dhe sidomos perkrahjen per
  te ndjerin Olldash .
  lereni te na hiqet sysh ,per kta duhen ber zgjedhje perdit ,nqs kjo vlen te zhduken .

  Reply to this comment
 2. baba nga durrsi February 8, 11:30

  Mooooos, do i pi raki dhe qofte gjith buxhetin,do e beje lemsh dokumentacionin e dallavereve si ajo loja me tre letra, kush e gjen, ku fiton gjithnje vetem ai qe organizon lojen, ashtu sic e beri me kutite zgjedhore ! Po u zgjodh ky kryetar bashkie, do shkoj te jetoj ne Afrike!

  Reply to this comment
 3. Rimi February 8, 11:32

  Kanidatura me e mundeshme e Partise Demografie eshte Eduart Selami dhe kerkush tjeter.Ai mund te ndihmohet edhe nga “miqte”ne numerimin e votave.eshte anidatura qe i ploteson te gjitha kriteret e rekomandimet e “miqeve”.Prisni i shikjoni ,ata qe vune kurvenatorin do te vendosin edhe Krye.arin e Bashkise se kryeqytetit si domosdoshmeri e balancimit te pushteteve.Rama do te beje lojen qe beri per zgjedhjen e LULIT dhe kaq.

  Reply to this comment
 4. fakt February 8, 11:40

  Do kandidoje grida duma. Degjojeni intervisten e fundit te saj

  Reply to this comment
 5. pejgamberi February 8, 11:41

  KY DO NJE AUTOBOT ME RAKI NGA PAS, KU DO T’JA GJEJE SALIU?

  Reply to this comment
 6. pijaneci i shqupit February 8, 11:53

  ky person do ato tubat e tapit nga azerbaxhan -shqiperi me raki se perndryshe e ka tironen te humbur pijanec hajdut i kane te fresketa zgjedhjet e 2011 more halabak zhulc

  Reply to this comment
 7. I.Troplini February 8, 11:54

  Kjo “opozita” e SHQUP, eshte ne nje situate te tille “komode” qe nuk ja ka zili askush.

  Kedo qe te nxjerre nga menga, si “kandidat i pershtatshem” per zgjedhjet lokale ne Kryeqytet, i nxihen duart nga bloza e fytyrave te ketyre klouneve. Tirana, ka qene dhe do te mbese nje fatamorgana per kete “Parti”, qe nuk la krim urban pa bere dhe Bathore pa ndertuar, vetem e vetem qe te ndryshonte shumicat elektorale ne Kryeqytet. Reputacioni mizerabel i kesaj force politike dhe perfaqesuesve te saj, ne radhet e tiranasve, nuk eshte pakesuar. Ai vetem se shtohet cdo dite, me palljen dhe ordinerizmin banal, me te cilin bombardojne publikun shqiptar, figurat e peshtira te kesaj “opozite”.
  Tani Ristani. Eshte “zgjedhje e duhur”.

  Vetem ne gjendjen e tij te dehur, mund tu dalesh perballe qytetareve te Tiranes dhe tu kerkosh voten. Eshte “Parti” klounesh, kjo PD. Nuk mundet ndryshe.

  Reply to this comment
 8. pro.... February 8, 12:23

  ..ne keto dite te ftohta edhe do qeshim ndonjehere…hallall nismetareve te estrades politike.

  Reply to this comment
 9. Toni February 8, 12:37

  Ohahahahaha ky po qe eshte DEKRIMINALIZIM qe kerkojne baronet e SHQUP-it,nje ish-burgaxhi ne KQZ,nje ish-burgaxhi zv-min i brendshem dhe tani nje ish-burgaxhi kryebashkiak babzia vazhdon 25-vjet nuk i mjaftoi SHQUP-it vjedhjet-uzurpimet-vrasjet-etj perpara SHQIPERIA pas GJERMANISE…

  Reply to this comment
 10. dardan February 8, 12:43

  Arben Ristani dhe Lulezim Basha duhet te kanditojne per kryetar bashkie per Tironen,per arsye se e kane te domozdoshme per ta vene ne prove veten e tyre dhe te mesojne si fitohet nga populli dhe jo fitore e dhene ne tavoline.

  Reply to this comment
  • Ollga February 8, 13:21

   Po çkeni more Djema ?
   po Ristua do te liberalizoje pijet alkolike .
   dhe do te heqi taksat e rakise se Rrushit te bome vete .
   E harruat Ridvan devolliun qe kerkonte
   taksa progresive per kazanet e rakise ?
   Qe atehere Ristani u vu ne opozite me Ridvanin , duke qare .
   Po vure takse per kazanet e Rkise ,
   demokracija ne shqiperi rrezikohet ,
   dhe me mire le ge kthehet komunizmi .
   Prandaj te qete bre djema ,
   ne keto situat a te turbullta Finanziare ,
   vetem hashashi dhe rakija na nxjerrin nga kriza

   Reply to this comment
 11. Nona Tiranëse February 8, 13:40

  U te keqen nona ,mor Arben! PO c’do jete ajao dite qe te vish Ti more ne krye te bashkise tone. Po Ti do besh mbrekullira ,mor bir! Ne radhe te pare do luftosh korrupsionin se ke eksperience ;si merret e si kapet i korruptuari. Pastaj Ti ke dhe eksperience ne fallsifikim te votimeve , po si do ta besh per vete ,se a te ndihmon dot LLeshi? Sa per fletet ne kuti te gabuar e kemi ne dore .ja une Nona do ta hedh fleten ne kutine e gabuar. PO nuk e di ,ate dite duhet te kem kthyer nja dy dopio apo jo ? Per kete na e thuaj gjate fushates se si duhet ,pasi ketu je shembulli me i mire. Edhe TI pi nja 2-3 dopio kur te besh fushate ,se je me afer popullit.Te ben flutur e shume te dashur ajo e nemur. Per kete kam vet ekspeience. Saher qe burri pinte ,me donte me shume ,madje nuk pyeste se kish njeri tjeter afer apo jo ,vetem vdiste per mua……. Ti flet e bukur kur ke kthyer dopio ,por te duken si teke,e kete ke dhen shembull ne parlament………… A do fitosh ? Pota thot nona ,me mire mos i hyre fre kesaj valleje se nuk e kercen dot edhe po te kesh rrekellyer nja 3-4 dopio…..

  Reply to this comment
 12. ismeti February 8, 13:44

  mir e kan se skan tjeter , qe te gjith pijanica

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*