Ristani: Në 21 qershor do ketë edhe zgjedhje vendore, edhe zgjedhje të parakohshme

March 27, 2015 09:19

Ristani: Në 21 qershor do ketë edhe zgjedhje vendore, edhe zgjedhje të parakohshme

Sekretari i PD-së, Arben Ristani, thotë se më 21 qershor do te ketë dy palë zgjedhje.

Sipas tij, vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme, pas ngjarjeve të fundit.

Duke folur në “Opinion”, Ristani tha se më 21 qershor do të kemi njëkohësisht edhe zgjedhje vendore, edhe të përgjithshme.

Por, ai nuk dha asnjë argument se si do të shkojë vendi në zgjedhje të parakohshme.

 

March 27, 2015 09:19
Komento

18 Komente

 1. ARGITA March 27, 09:21

  PO KUSH ESHTE RISTANI ?? QE VENDOS KUR DO BEHEN ZGJEDHJE

  Reply to this comment
 2. mushkonja March 27, 09:30

  ik o burgaxhi i ndyre

  Reply to this comment
 3. qerosi March 27, 09:36

  o pijanec o legen

  Reply to this comment
 4. shpatar March 27, 09:41

  Keto deklaratat e Ristanit me kujtojne nje fshatarin tim .Ishte ne gjakmarrje dhe sa here e shihnim ne kafene na thoshte .Do ta vras .Do ta vras .Kaluan shume vite dhe nuk po ndihej me.Kur e pyeten bashkfshataret u pergjigj .Lere cme gjeti .U turpurova .Pse e pyeten .Vdiq nga pleqeria .

  Reply to this comment
 5. AKILI March 27, 09:59

  O risia e PD O bukurani PD O ylle O drite O zemra e lulit Baje hapin te vocer mos dile para,ene turpe te keshe si sflet para GJyshit.

  Reply to this comment
 6. kalushi March 27, 10:08

  Keta kan qe muajin e pare te qeverisjes socialiste qe kerkojn zgjedhje te parakohshme. Kjo nuk esht normale. Esht tallje me vendin qe duan te qeverisin si dhe munges respekti me ata qe votojn.
  Nderkoh wsht e cuditshme se si paralelisht me kete kerkes te parakohshme ne vend prodhohen kaq sh kriza.
  Te jen pa lidhje keto dy situata paralele? Njera e terrorit ne rruge dhe parlament tjetra ne foltoren e nje partie politike?

  Reply to this comment
  • red por jo i kuq March 27, 10:10

   Perfekt logjika kalushi.
   Vetem ke haruar dicka.
   Kush ua jep mundesine te sillen keshtu?
   Impotenca e socialisteve, konformizmi i Rames. Pajtimi me te keqen. Pjesmarrja se fundmi ne te.

   Reply to this comment
 7. bukurie March 27, 11:04

  Po sa piu redbullin Ristani fluturoi me “pras ne b. . . . . . th!!!

  Reply to this comment
 8. bato March 27, 11:35

  O Ristan!
  Ik pirdhu or pijanec, se ti nuk e di fare se kur do te kete zgjedhje lokale e te pergjithshme se rri tap gjithe diten e dites.Si servil, burgaxhi e pederast qe je, lexon ndonje mbrockull te korridoreve te SHQUP-it dhe i thua ne tv e pare qe mundesh. Si burgaxhi e vjedhes e manipulues votash, te njeh e gjithe Shqiperia dhe te rrahin teneqene!

  Reply to this comment
 9. vezhguesi March 27, 11:54

  Te na thot: Kur e ka hen kete mendim para apo pas rakise!

  Reply to this comment
 10. Toni March 27, 12:32

  ristani dava burgaxhiu narko-alkolist i neveritshem,shko ore mbushu kafshe pa identitet .

  Reply to this comment
 11. Bardhi Tolabi March 27, 13:02

  Mos ju zemeroni shume ketyre te PD-se.Keta nisen nga parimi:”perseritja eshte mema e dijes”.Prandaj,per te mos e harruar “shijen” e pushtetit,gjeja e pare qe bejne qysh se ngrihen ne mengjes,eshte te thone duam zgjedhje te parakoheshme.Ja,nga qe e dine se do te jete e larget dita e rikthimit te tyre ne pushtet,e bejne kete kerkese,per te mos i harruar emrin pushtetit,por jo se eshte e vertete.E thone nga halliiiiii.

  Reply to this comment
 12. Kris 1 March 27, 13:53

  Pa u ndryshuar kodi zgjedhor i hartuar nga dy kriminelet Edvin dhe Sali zgjedhjet jane humbje kohe dhe harxhim i kote taksash.Parlamenti perseri do kete fytyren dhe trute e tre kodosheve.

  Reply to this comment
 13. Dike Mullai thote- March 27, 14:34

  STANI;:- Nuk ka dite qe ky na shfaqet ne TV e na bene per te qeshur me “xhevairet”, qe nxjerr nga goja!!!

  Reply to this comment
 14. Daniel March 27, 14:51

  Ja u bene zgjedhje te parakoheshme po pastaj.ju prape nuk fitoni.

  Reply to this comment
 15. saliu March 27, 15:03

  KY INBJORANTE KA FOLE MIRE KESAJ RADHE TE SHKOHETE DHE TE LEXOHETE VOTA E POPULLITE JO VENDIMET E ARMIQVE TE SHQIPERISE QE I DHANE LIKES SE VIDEOS 18 DEPUTET KURE NE REALITET SMERE ASNJE TE BEHEN ZGJEDHJE TE REJA DHE TE ZHDUKEN ANTISHQIPTARET DHE TE LEXOHETE VOTA REALE E POPULLITE NESE NUK NDODHE KESHTU MJERE KY VENDE QE DO KETE DITE ME TE KEQIJA ME LIKETE E ARGITATE E RISTANETE LULRATE QE NUK KANE NJE IDE PERE EKONOMI DHE DEMOKRACI PO VETEM SHKATRIME DHE INJORANCI PRA NE SHERBIME TE ARMIQVE TE BETUARE TE SHQIPERISE PERE TA SHKATRUARE ME KEQ SEC E SHKATRUANE DHE E FUTENE KETE POPULLE NE VASJE ME NJERITJETRINE PA MESHIRE DHE VETE SI KA GJETE GJE PO PO JETOJNE MIRE ME MILIARDATE QE MARINE PERE KETE SHERBIME QE BEJNE

  Reply to this comment
 16. beni March 27, 16:24

  Ik more injorant se nuk jeni me te mire por jeni nje tuf hajdutesh.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim