Ristani: Treguesit e rendit e sigurisë janë dramatikë, fajin e ka qeveria

Redaksia Online December 9, 2013 13:57

Ristani: Treguesit e rendit e sigurisë janë dramatikë, fajin e ka qeveria

Deputeti demokrat, Arben Ristani, doli sot në një konferencë shtypi, me anë të së cilës ripërsëriti akuzat në drejtim të qeverisë për atë që PD e ka cilësuar si “largimi i profesionistëve nga drejtimi dhe strukturat e policisë”.

Ish-zv.ministri i Brendshëm tha se treguesit e rendit dhe sigurisë flasin për një situatë dramatike.

“Dhjetori nisi me një vrasje në një gjimnaz të Durrësit, që tronditi shoqërinë. Të dhënat e kriminalitetit për nëntorin janë alarm për shoqërinë. PD është e detyruar të njoftojë me keqardhje se vetëm në nëntor, kanë ndodhur 700 krime ndaj personit. 160 krime të rënda, si pasojë 10 të vrarë.

Aksidentet janë shtuar dhe pasiguria është rritur. Kemi një person të vdekur çdo ditë për shkak të aksidenteve. Treguesit e rendit dhe sigurisë janë dramatikë. Shifrat flasin vetë dhe janë shuplakë e fortë për retorikën boshe të qeverisë dhe krekosjen e tyre televizive”, tha ai.

 

 

 

Redaksia Online December 9, 2013 13:57
Komento

8 Komente

 1. PARUKERIA E PERGJITHESHME December 9, 14:54

  PERDERI SA KRIMINELET SI PUNA TENDE LIVADHISIN TE QETE HATAJA KA PER TU BERE…

  Reply to this comment
 2. Dituria December 9, 16:03

  Pleure e ndyre! Ilk e l’episodio malokun Sali.

  Reply to this comment
 3. xha kili December 9, 16:03

  mos fol ti o uturak i sali berrishes burgu te pret edhe ty per tradheti ndaj atdheut

  Reply to this comment
 4. MARKO December 9, 17:04

  Ti je vete per ne burg o fallsifikator vjedhes e dhunues i zgjedhjeve.

  Reply to this comment
 5. Dardhari December 9, 18:36

  O Ristan pyet mamane tende sa qeflije ka qene? Familja e jote eshte nga me te uryerat ne fshat dhe ti jepjelle e tyre.

  Reply to this comment
 6. "dd" December 9, 22:53

  Ky pjanec i ndyre duhet te futet ne burg se u tall me ndjenjat e nje populli te tere. Eshte pederast. E keni te sigurt.

  Reply to this comment
 7. sopiqoti December 10, 08:46

  O djali i Petrit Ristanit qe eshte nje burre i nderuar,akoma do te vazhdosh mjeshterin e tellallit per komshiun Sali Berisha? Ske faj>Ai te shpetoi nga pergjegjesia ligjore dhe po ai te shperbleu per sherbimet qe i ke bere.Mos dil ne konferenca shtypi per te na molloisur brockulla.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin