Rita Ora, koncert madhështor në Prishtinë

February 17, 2018 12:06

Rita Ora, koncert madhështor në Prishtinë

Për nder të 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, festimeve jubilare në Prishtinë do u bashkohet edhe këngëtarja me famë botërore, Rita Ora.

Rita Ora do të arrijë në Kosovë në orën 13:00, ndërsa në orën 15:00, bashkë me Këshillin Organizativ për Shënimin e Dhjetëvjetorit të Pavarësisë, ajo do mbajë një konferencë për mediat.

Këngëtarja me prejardhje nga Kosova, Rita Ora, ka shprehur gatishmërinë që të këndojë në Prishtinë, duke i bërë kështu një dhuratë Republikës së Kosovës.

Performanca e këngëtares do të zhvillohet nga sheshi Skënderbeu”, përgjatë sheshit “Nënë Tereza”, deri te sheshi “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, në koncertin festiv që fillon në orën 20:00.

Me kërkesë të vetë Rita Orës, i gjithë koncerti festiv do të jetë i hapur për të gjithë qytetarët e Kosovës.

o.j/dita

February 17, 2018 12:06
Komento

6 Komente

 1. Arben February 17, 13:25

  Me rastin e 10 vjetorit, “bija e Kosoves”, doli nje xhiro

  dhe ja mori nja 300,000 euro, per te tundur bythet nja

  2 ore. E fukarenjte qe nuk kane buke te hane,

  le te vdesin.

  Reply to this comment
 2. XXXL February 17, 17:02

  Arben nuk je me shume se bole.

  Reply to this comment
  • Arben February 17, 19:05

   Ore, ne pervjetor e kane fjalen njerezit qe kontribuan

   ne pavaresi. Kjo shoqja, nese deshiron mund te

   kontribuoje ne menyren dhe mundesita e saj.

   Te festosh pavaresine, duke i ofruar popullit

   tallaca eshte talle b…. me te madhe.

   Megjitheate, ka edhe me keq, mire qe nuk bene

   nate te bardhe si edrama.

   Reply to this comment
 3. Vetem shqiptaret, po quajne porno "staret"....…patriot February 17, 20:38

  I vetmi rast, qe me pelqen arbeni …,shalet e ritave madonave ndonje anfabeteje me mish epsh ndjelles, etj. jane “problem” per nje te milionten e banoreve (bile me budallenjeve) se te tjeret duan……grosh per te mbush barkun, ose te shohe”fansat” e tyre me …..pushtet, t’ u shkerdhehet ….geni deri ne shtat breza .

  Reply to this comment
  • Arben February 18, 13:27

   Ore, ajo mirese te vije, te organizoje koncert, kush do

   aguan bileten shikon koncertin.

   po ti japi hashimja 300,000 euro, qe ja heq nga goja

   fukarenjeve, eshte futja kot.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*