Rivarrimi i Isa Boletinit, qeveria e Kosovës ndan 50 mijë euro

June 3, 2015 12:54

Rivarrimi i Isa Boletinit, qeveria e Kosovës ndan 50 mijë euro

Qeveria e Kosovës ka ndarë 50 mijë euro për rivarrimin e heroit kombëtar, Isa Boletini.

Ministri për Forcën e Sigurisë, Haki Demolli ka thënë se, me rastin e rivarrimit të eshtrave të heroit kombëtar, Isa Boletini, më 10 qershor, të gjitha qytetet e Kosovës do të dekorohen me flamuj kombëtarë dhe ata shtetërorë.

Gjatë mbledhjes së të mërkurës të qeverisë, ministri i FSK-së, Demolli, ka shpjeguar në detaje se si do të organizohet ceremonia e rivarrimit të eshtrave të heroit kombëtar në Boletin të Zveçanit, duke thënë se, pjesa kryesore e saj do të bëhet në stadiumin “Adem Jashari” të Mitrovicës.

Demolli ka bërë me dije se, për sigurinë e ceremonisë do të përkujdeset Policia e Kosovës dhe KFOR-i.

June 3, 2015 12:54
Komento

1 Koment

 1. fshatari. pafshat June 3, 15:15

  Qeveria e Eshtrave
  Nderkohe qe te gjallet po eshtnohen
  Ne trupin pa eshtra
  Te Kosoves
  Qe me eshtrat e Shqiperise
  U ngrit
  U mbaj
  Per 50 vite rresht
  Nga 1941 te 1991.
  Deri kur
  Shqiptari i squllet
  Per eshtrat e veta
  Neper bote do endet
  Se fundi me i gjetun
  Ne trup me i ngulun
  Sa te jete jeta
  Shqiptare.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*