Rivendosja e taksës në Rrugën e Kombit, Vasili: Refuzojeni!

June 3, 2018 11:37

Rivendosja e taksës në Rrugën e Kombit, Vasili: Refuzojeni!

 

Taksa në “Rrugën e Kombit” pritet që të rivendoset gjatë kësaj jave nga qeveria, pasi sportelet e pagesës në Kukës janë rikonstruktuar pas dëmtimeve që pësuan gjatë protestës së dhunshme të banorëve të zonës.

Por rivendosjen e taksës e ka kundërshtuar në një postim në Facebook, kreu i Grupit të LSI, Petrit Vasili.

“Prapë do vënë taksë në “Rrugën e Kombit” këta?”, pyet Vasili duke i kërkuar qytetarëve që ta refuzojnë atë.

Ai thekson se shqiptarët “paguajnë çmimin më të lartë të karburantit në gjithë Ballkanin dhe Europën bashkë, sepse brenda tij janë qindra milion euro për mirëmbajtjen e rrugëve”.

a.s/dita

June 3, 2018 11:37
Komento

11 Komente

 1. Qytetari durrsak June 3, 12:19

  Akoma flet ky gomar ?! Po qenka i pacipe tej parashikimeve njerezore ! Nuk ka faj, vazhdon t’i besoje Ilir Metes dhe Sali Berishes qe mashtrojne duke i thene se do ta:emerojne “kryeminister, pas rrezimit te Edi Rames ! Cfare budallai !

  Reply to this comment
 2. MH June 3, 12:31

  More Vasillaqis.Pse nuk informohesh me lulrrushin mikun e krietares tende Monika.lulrrushi nuk thot rrefuzojeni.Por kerkon ta protestojne deri ne ngritje me rrevolucion.
  Me keto thirrje refuzimi.Rrefuzojen tregon se ju ngordhen morrat.Kaq e kishit me protestat dhe revolucionet.Neser do kerkoni me gjentiles.Ju lutemi protestojeni,te pakten ju lutemi,ju lutemi me pergjerim refuzojeni.

  Reply to this comment
 3. MISTER X2 LIBRAZHD. June 3, 12:57

  Akoma se ka kuptu Vasili se është koqe nga trutë.?E mban dhe veten për politikan.Tito ndigjo perenoj koha kur u bëtë me lek ska me.Gjumë të ëmbël e piji ilaçet .

  Reply to this comment
 4. N.VJOSA June 3, 12:59

  O Petrit Vasili,
  Ky komshiu im ka një Macok te tredhur…, Që eshtë matufjepsur….
  Ti i ngjan shumë atij…!
  Cfare thuaj keshtu or Debil?!…
  A mund te mbahet një Autostrade pa pagese?!…
  O te vraftë Zoti, ke qene dhe Minister ti Matuf!

  Cilja, more Cilja
  Kthehet nga eshtë Bilja…

  Reply to this comment
  • Doni apo nuke doni ju o mije kenetash e avoketer te djallit,Drejtesia do te BEHET. June 3, 17:34

   O Vjosa,perderia rruga e “kombit” u ndertua me taksapaguesin popull dhe aqe me teper shkeli mbi rrugen dytesore,qe eshte nje dobicllek qe nuke ka ndodhur ne asnje vend te botes.Atehere derikure te ndertohet nje rruge dytesore nga paloshteti e paloaksioneri,qe pretendon te cfrytezoje me pushtetare te superkorruptuar djersen e gjakun e shqiptareve,kjo autostrade do te jete mbetet prone e popullit.Mjaft me,kohes vidh grabit e tjeterso nga fuqia e pushteteve,i mbaroje vaji kandilit.Besoni,binduni,ndergjegjesohuni e rrefehuni nje here te veteme ne jete,qe Populli,USA,BE e Ligji dhe Zoti t’ju meshirojne.Rruga e Kombit le te mirmbahet ashtu sikurse rruget dytesore nga siguracionet e makinave dhe bashkite nga kalon kjo autostrade.Ne te kunderten kompania aksionere mafioze ti paguaj popullit 1.1miljard eurot qe i kushtone popullit.Ndryshe bije era superkorrupsion nga fuqia e pushteteve dhe lekeve te piset nendore.Koha ka vertetuar se biznesi eshte sa “trimeri”nga fuqia e ndyre e pushteteve,aqe dhe fallimentim kure abuzon me te.Besoni,binduni,ndergjegjesohuni dhe rrefehuni nje here te vetme ne jete,qe Populli,USA,BE e Ligji dhe Zoti t’ju meshirojne.

   Reply to this comment
  • Mollosi June 3, 19:55

   Takse duhet te kete por ajo duhet te jete me e ulet.

   Reply to this comment
 5. Adih June 3, 13:07

  O Vasili mire ben qe e permend karburantin , qe eshte me i shtrenjti ne rajon e dime ,por fol ,o i uruar dhe per cilesine mizerabel ,qe fitimet e mafjes dyfishohen .Fol e ngriu po te jesh burre dhe tu shpjegosh shqiptareve ,se PER JU POLITIKANET ,PRA PER MJETET E TUA DHE TE LIKES TEND , dhe te pardesy bardheve te tjere ;KARBURANTI I JUAJ VJEN AKULLORE NGA AUSTRIA Rafineria me e madhe ne BE , WIENE .E di qe ti zotrote e di ..E ke 6 km nga areodromi i Wienes . Se e dime qe Brace dhe Balla jane kllohune cirku si edhe ti . O komento o Vasil ose mos luani teater majmunash me kete popull te mjere te varfer dhe qe ja keni mare komplet dinjitetin dhe e keni bere kete popull me neuroze .Je mjek dhe besoj se me kupton .Kurse Rama i ka hipur kalit mbrapsht per kete teme . Ai te meret me vjedhjen e 250 milione Eurove ,e jo si me pallatin e uit te ftote te Lulit qe i dhuroi milionat ne euro ,me gjithe se ishte i jashte ligjshem ,vjedhje toke ,zaptim deti dhe me noterezime fallco qe pronari kishte 80 vjet qe kishte vdekur . Te jap te drejte ,por thuaja popullit se kjo rruge eshte ndertuar nga taksapaguesit shqiptar dhe jo nga privati, .Ju jap te drejte qe populli me ngulm , duhet ta refuzoje takse .

  Reply to this comment
 6. Vasili nje kripto berishian i dhunes llapagjat! June 3, 13:34

  Kontrapedali i bicikletes se Monikes dhe Basha Saliut .

  Reply to this comment
 7. Loni June 3, 15:04

  Ja dhe kokbreshkaaaa,………

  Reply to this comment
 8. alphade June 3, 20:54

  Ky Vasillaqis kerkon te rivendosen ligjet e socializmit ne
  kapitalizem. OKar me zile ! Kapitalizmi ka ligjet e veta dhe shqiptaret vete e deshen ate dhe tani duhet te kete
  perputhshmeri midis bazes dhe superstruktures.
  Ai kuksian qe ka nje makine “benz” ,i ka te gjitha munde-
  site te paguaje edhe 100 leke por Vasilkaqis,ky derdimen
  politik perpiqet te fute kercunj nen rrota partise ne pushtet
  me qellim thjeshte sabotimi dhe qe permes ketyre mash-
  trimeve e manipulimeve kerkon t’i nxise e nderseje kuksi-
  anet ne marrezi sic ndodhi muajt e kaluar ku dogjen e
  shkaterruan “tollin” ne Kalimash. Lind pyetja,valla do ta
  hane kete kokerr ulliri kuksianet, megjithese ullinj nuk ka
  ne Kukes por kuptimin figurativ ketu ne kete koment e kuptojne.
  Zoti Vasillaqis dhe te tjereve qe i mbajne “iso” ketij myte-
  beri se ne te gjitha vendet kapitaliste ka taksa rrugore,
  ndersa tek ne duan kapitalimin te “shartuar” me elemente
  te socializmit ku thuhej se eshte ” vendi i pare ne bote pa
  fe dhe pa taksa” apo jo zoti Vasilkaqis . Ik ore delenxhi
  e matrapaz fjalesh, nje sharlatan i lindur ne gen.

  Reply to this comment
 9. lul hollandezi June 4, 09:09

  O i pjerdhuri nga trute,kontrapedali i bicikletes se pises me nje cizme!Kam nje propozim:-Meqenese s’jemi ne socializem por ne sistemin hibrid te berishovic-lulushkes parate per perdoruesit e rruges se kombit ti paguash ti o vulehumbur,sepse do te te zere zemra nga keqardhja per ata qe do kalojne atje,si te varfer (te cileve nga 5 euro do paguajne vetem 100 leke shqiptare) ashtu dhe per biznesmenet dhe ata qe jane ne gjendje ekonomike.Meqenese ti e ke plot xhepin se hel;bete je lojtar baze i formacionit te shpk-se se leshelise dhe si ish minister e ke zene mire mullen me para mbi e nen dore,cel nje fond dhe cdo mjuaj tew te dergojne faturen e ta paguash.S’eshte ndonje gje,se prape do te te mbeten kushedi sa thase me para apo euro e dollare,e di mire ti kete o kokeshtrember.Se dy rruge ka,si ne cdo vend te botes! Ose do i paguesh ti o do i paguajne ata,se falas dhe gruaja nuk te afrohet o debil me diplome lesheliste!Firma kontaktore ka firmosur me shtetin dhe do parate.Prandaj mblidhe mendjen.Ose ti ose bucja me nje cizme qe te jep ty tru gomari,se per vete i ka thene mendjes ik pirdhu duhet te paguani.Zgjidhni e merrni!Kurse sa per votat e njerezve qe kerkoni te mashtroni,ato do ti shihni ne zgjedhjet e radhes,kur tu dergojne si kope ne shtepi,se na keni care e na cani perdite menderen,rrace e degjeneruar dhe e pangopur!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*