Rizgjedhja e Bashës, vjen dorëheqja e parë në PD

July 23, 2017 13:59

Rizgjedhja e Bashës, vjen dorëheqja e parë në PD

 

Një nga kritikët më të fortë të Lulzim Bashës për zgjedhjet në parti, ka dhënë dorëheqjen menjëherë sapo Basha doli në konferencë si fitues i zgjedhjeve të djeshme.

Kreu i Departamentit të Ish -të Përndjekurve Politikë, Tomor Alizoti, postoi këtë mesazh në faqen e tij në Facebook:

“Në përfundim të votimit të anëtarësisë së PD për kryetarin e saj jap sot dorëheqjen time nga detyra e drejtorit të departamentit të ish të përndjekurve dhe nga ajo e anëtarit të kryesisë.

Unë, pas humbjes dramatike të PD-se mbrojta qendrimin se z Lulzim Basha ishte pergjegjes kryesor per kete humbje dhe duhej te dorehiqej ne menyre qe partia te niste nje proces reflektimi dhe ringritjeje. Doreheqja do te ishte nje akt demokratik i nevojshem dhe nje pranim i vertete i pergjegjesive.

Vetem keshtu ne do te kishim mundesine e ndertimit te nje fryme dhe force te vertete opozitare. Z Basha zgjodhi nje qasje tjeter duke iu imponuar normave perendimore dhe duke u rizgjedhur, kesisoj une si akt qytetar dhe fisnik po zgjedh te dorehiqem.

Mbetem nje mbeshtetes i paepur i PD dhe i te djathtes  dhe shpresoj qe ajo shume shpejt te zere vendin qe meriton. Mirenjohje te thelle per te gjithe mbeshtetesit”.

July 23, 2017 13:59
Komento

6 Komente

 1. Kris July 23, 14:34

  Doreheqja i sherben vetem Bashes!

  Reply to this comment
  • floriri i Bençes July 23, 17:23

   Zoti Alizoti, nuk ta kuptoj deklaraten e fundit, ku shpreh besnikerine ndaj PD-se! Gjyshja time dikur, burri i te ciles (pra gjyshi im) ishte denuar me burgim te perjetshem nga diktatura e proletariatit, ne çdo dite votimesh, vishej me robat me te mira dhe shprehte kenaqesi per fitoren bindese te anetareve te Frontit. Une i çuditur e pyesja, “nene, po je çmendur, ty qe te kane marre gjithshka’? – Ma kthente, “s’ka gje or bir, mi kane marre mua e te tjereve, po mbajne me buke te gjithe, pra sot kane te gjithe”. Atehere e kuptoja gjyshen time te zgjuar, ajo me veprimet e saj kerkonte te na shpetonte ne te tjereve, pra kishte frike per ne dhe bente sikur gezohej per fitoret e P.P.SH.-se. Une ate besnikerine tende ndaj PD-se nuk e kuptoj fare, mbasi PD-ja eshte pjella me e keqe e P.P.SH., fakt qe e di i madh e i vogel, valle duhet te besoj qe ju zotni nuk e dini akoma? Sepse frike si gjyshja ime nuk mund te kini sot, mbasi nuk ekziston frika e burgut. Ah harrova, ju keni akoma frika … nga Sali Berisha.

   Reply to this comment
 2. Loran shehu July 23, 17:03

  Uaaa po ky anonimi kush esht se se njohim

  Reply to this comment
  • Drejtesia do te behet doni apo nuke doni ju o mije kenetash e avoketer te djallit. July 23, 17:51

   O Loran shehu,cudia juaj shkon per shtat vetem jashteqitjes shqipare ne dite e vite,por kurrsesi fjales se lire e demokracise.Mjaft me,rizgjedhja e Bashes,dobicit te palles se diktatures komuniste,nuke eshte gje tjeter vetem se kthim ne origjine e PD-se berishovicjane e bashojane,qe nuke kane te ndalur e te ngopur ne leke te piset dhe pushtet pa kufi me c’do forme e cmim brenda djallit.Po vjen ora qe nga trasta peme e kalbur jasht do t’hidhet,doni apo nuke doni ju o mizakali pampersa ne bythet e tejplakura te buces komuniste dhe mostrave e dobicerve te saj.

   Reply to this comment
 3. ErMajlinda e integrimit Shishtufine July 23, 17:23

  ALI ‘ZOT’ PO ME FJALEN TE DJATHTE Ç’FARE MUTIN KUPTON NE KETE VEND ME ANTINJEREZ QE VJEDHIN ME TE KATER DUART!?

  Reply to this comment
 4. enverdjali July 24, 10:05

  Bravo je nje pinjoll i vertete i Alizoteve.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*