Ndryshime në Polici, lëvizje në Tiranë, Durrës, Krujë dhe Gjirokastër

June 11, 2018 11:21

Ndryshime në Polici, lëvizje në Tiranë, Durrës, Krujë dhe Gjirokastër

Vijojnë lëvizjet në Drejtorinë e Policisë së kryeqytetit dhe në qarqe në kuadër të intensifikimit të luftës ndaj krimit e drogës. Sot janë firmosur disa lëvizje në Tiranë, Durrës, Krujë, Durrës dhe Gjirokastër.

Komisar Gilbert Hoxha, me detyrë Shef Sektori, në Sektorin për Hetimin e Krimeve të Rënda ndaj Jetës dhe Pronës, në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë është caktuar përkohësisht në detyrën Shef i Komisariatit të Policisë Nr.2.

Kryekomisar Pal Marku me detyrë Specialist në Njësinë për Hetimin e Krimeve ndaj Personit dhe Pasurisë në Drejtorinë Hetimore Qendrore në Departamentin e Policisë së Shtetit, është caktuar përkohësisht në detyrën Shef i Komisariatit të Policisë Nr.6. në Tiranë.

Ndërsa Nënkomisar Neritan Boçi, nga shef i Komisariatit të Policisë Nr.6 emërohet në detyrën Specialist në Seksionin për Hetimin e Krimeve ndaj Jetës dhe Pronës, në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë.

Ndërkohë që përpos Tiranës ndryshime janë firmosur nga Drejtori i Përgjithshëm edhe në qarqe. Barjam Mara nga zv/ drejtor i Policisë së Durrësit është emëruar në të njëjtin pozicion në Gjirokastër, ndërsa Ervin Ndreu nga shef komisariati në Krujë është emëruar zv/ drejtor në Durrës në vendin e Bajram Marës.

o.j/dita

June 11, 2018 11:21
Komento

5 Komente

 1. MH June 11, 12:35

  Bravo me levizje nga qendra drejte bazes.Per te forcuar bazen ne parandalimin e krimeve.Njikohesisht per te luftuar rutinen burokratike zyrtare.

  Reply to this comment
  • Demi June 11, 12:48

   Ore MH.
   Policia eshte thes i shpuar qe vetem levizje ben, Nga jashte brenda dhe nga brenda jashte. Ti mesa duket flet per kohen e pare. Tani policia eshte lesh arapi..

   Reply to this comment
 2. fteri June 11, 15:37

  Bravo z. F.Xhafa !
  Kjo lëvizje ndihmon në krijimin e begatisë së qytetarve duke e bërë Tiranën dhe tërë shqipërinë një kryeqendër sigurie të ballkanit për ruajtjen e rendit e qetësisë. Por nuk është e gjitha fushë me lule?….!…..,pasi lukunia e kopesë ujqërve është në lëvizje.

  “Pa diskutim kjo lëvizje e kuadrove në polici ka për qëllim të verë në provë efiçente aftësitë intelegjente te sejcilit shefë për luftimin e krimit,ngjarje kriminale që ka ndodhur kohët e fundit siç thonë edhe vetë autoritetet. Lëvizja është jetë .

  Por lëvizja rokadë përdoret edhe për arsye politike. Autoritetet duan të kontrollojnë se çfarë bën opozita e Sali Berishoviçit që ka dhënë prova se ky kriminel ka përgjakur vendin dhe nxënsit të tijë L.Basha që thurë skenare si në filma me babale dhe sulmon policinë e shtetit me rrjeta hekuri në duar duke e akuzuar se na sulmoi policia e shtetit !…

  Pra nuk është e lehtë të siguroshë rend e qetësi pa kuadro me intelegjencë në polici ,në luftë të përditëshme me gangësterët opozitar ,deputet me rakorde kriminale dhe gazetar të skalionit e vijës së parë të dhunës ,dhe vetë kryeredaktori i Gazetës baxhellë e R.D-së .

  Ju e patë se si sulmonte në vijnë e parë zyrat e Ministrisë Bendëshme dhe policinë në detyrë !,në vend të mbajë mikrofonin e gazetarit zbaton skenarin e fantazisë dhunës të ideuar nga hiena S.Berisha dhe Fari Balliu etj.

  Policia duhet të mbajë nënë vëzhgim çfarë bëjnë aktivistët,çfar bëjnë çakejtë ,çfar bëjnë kukuvajkat ,ç’far bëjnë sorrat ,pra duhet intelegjenca dhe qarkullimi i kuadrove ,duhet lëvizur si gjuetari në gjahë ,nga një pozicion në tjetrin që të siguroi rend e qetësi.!

  Reply to this comment
 3. fteri June 11, 15:45

  Bravo z. F.Xhafa !
  Kjo lëvizje ndihmon në krijimin e begatisë së qytetarve duke e bërë Tiranën dhe tërë shqipërinë një kryeqendër sigurie të ballkanit për ruajtjen e rendit e qetësisë. Por nuk është e gjitha fushë me lule?….!…..,pasi lukunia e kopesë ujqërve është në lëvizje.

  ….Pa diskutim kjo lëvizje e kuadrove në polici ka për qëllim të verë në provë efiçente aftësitë intelegjente te sejcilit shefë për luftimin e krimit,ngjarje kriminale që ka ndodhur kohët e fundit siç thonë edhe vetë autoritetet. Lëvizja është jetë .

  Por lëvizja rokadë përdoret edhe për arsye politike. Autoritetet duan të kontrollojnë se çfarë bën opozita e Sali Berishoviçit që ka dhënë prova se ky kriminel ka përgjakur vendin dhe nxënsit të tijë L.Basha që thurë skenare si në filma me babale dhe sulmon policinë e shtetit me rrjeta hekuri në duar duke e akuzuar se na sulmoi policia e shtetit !…

  Pra nuk është e lehtë të siguroshë rend e qetësi pa kuadro me intelegjencë në polici ,në luftë të përditëshme me gangësterët opozitar ,deputet me rakorde kriminale dhe gazetar të skalionit e vijës së parë të dhunës ,dhe vetë kryeredaktori i Gazetës baxhellë e R.D-së .

  Ju e patë se si sulmonte në vijnë e parë zyrat e Ministrisë Bendëshme dhe policinë në detyrë !,në vend të mbajë mikrofonin e gazetarit zbaton skenarin e fantazisë dhunës të ideuar nga hiena S.Berisha dhe Fari Balliu etj.

  Policia duhet të mbajë nënë vëzhgim çfarë bëjnë aktivistët,çfar bëjnë çakejtë ,çfar bëjnë kukuvajkat ,ç’far bëjnë sorrat ,pra duhet intelegjenca dhe qarkullimi i kuadrove ,duhet lëvizur si gjuetari në gjahë ,nga një pozicion në tjetrin që të siguroi rend e qetësi.! I uroi suksese policisë shtetit.

  Reply to this comment
 4. info analitike June 11, 18:05

  Ore ato shefate policse se Vlores ne kerkim a dihet gje nga behen apo hic? Po qysh keshtu more shoke na i cuat keto “bravo cunat” e Tahorrit per dhjame qeni e ne drejtim te paditur.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*