ROMANI/ Surprizon Alfred Peza, vjen me libër të ri

September 26, 2017 09:00

ROMANI/ Surprizon Alfred Peza, vjen me libër të ri

Me anë të një postimi në facebook, ish-deputeti Alfred Peza ka befasuar duke njoftuar botimin e romanit të tij të ri.

Me titull një emër biblik “Sarah”, i vetmi shënim që mban postimi i gazetarit, është: Së shpejti… duke njoftuar në këtë mënyrë daljen në treg të librit në një nga ditët e ardhshme.

Libri është botim i ‘MAPO Editions’. Ajo që mësohet deri tani nga burimet pranë shtëpisë botuese, është fakti se libri ndodhet në fazën e korrektimit dhe përpunimit grafik.

Ngjarjet zhvillohen në Tiranën e viteve ’20-’30, para luftës së Dytë Botërore. Protagonistët kryesorë janë Mbreti Zog I dhe Sarah Blloshmi, mbesa e Ismail Qemalit, e konsideruar si gruaja më e bukur e Shqipërisë së shekullit XX.

September 26, 2017 09:00
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim