Romela Begaj betohet para Kuranit dhe flamurit: Gjaku im është i pastër

March 2, 2018 11:49

Romela Begaj betohet para Kuranit dhe flamurit: Gjaku im është i pastër

Pa e fshehur emocionin dhe revoltën Romela Begaj ka dalë para mediave sot në një reagim publik pas lajmit se rezultoi pozitive në doping edhe gjatë testeve B.

Ka puthur Kuranin dhe është betuar para tij dhe flamurit shqiptar, duke u betuar për ta dhe për dy njerëzit e vet më të shtrenjtë se është e pastër.

“Jemi vend i botës së tretë, më vjen keq që kam lindur në një vend që shtet nuk ka. Për një moment isha krenaria, sot në shi jam harruar e nuk jam më, ndaj unë punën time e bëra, medaljet Shqipërisë ia solla, kam harxhuar rininë që nuk blihet me lekë”, tha ajo.

Ajo deklaroi se “Deri në ditën e fundit betohem para Kuranit, flamurit popullit tim dhe i vë duart mbi këto gjera më të shtrenjta që kam, kam një emër Romela Begaj. Gjaku im është i pastër si Zoti më ka krijuar, betohem për kuranin dhe dy njerëzit më të shtrenjtë që kam në jetë se këto medalje i ka marrë me gjak, me bukë e pa bukë, kam sakrifikuar dhe gjithë sakrifica e familjes sime është kjo që kam”- tha ajo.

Ajo iu drejtua me një thirrje gjithë atyre që sot kanë lëshuar akuza. “Mos merrni pjesë në krim. Si keni familje, fëmijë dhe prindër i dhemb kur i hidhet poshtë djersa e gjaku. Unë jam këtu, gati për çdo verifikim. Jam kampionia e botës, e kam mundur një botë me pastërti, në 12 të natës të çohem prapë do t’i mund”- tha ajo.

o.j/dita

March 2, 2018 11:49
Komento

11 Komente

 1. Arben March 2, 12:01

  Eh moj vajze, shiko garo per ndonje flamur tjeter

  se pushtetaret e kane mendjen per te vjedhur

  e per te trafikuar droge, jo te merren me pune.

  jo per gje, por do te mbetesh gjithe jeten tende

  e varfer, po nuk nderrove flamur

  Reply to this comment
 2. Sula March 2, 12:17

  Të lumtë. Ishim dhe jemi krenar për ty, mos u dorëzo!

  Reply to this comment
 3. emer March 2, 12:44

  Puna e ndershme nuk humbet kurre pavaresisht si mund te duket ne periudha te ndryshme.

  Reply to this comment
 4. Konti Sbalta March 2, 14:26

  Mire flamuri se eshte simbol i kombit ,po ai kurani c’perfaqeson?!Keto jane marrezira shqiptare qe nuk bindin njeri. Jane vendosur rregulla dhe keto zbatohen njesoi per te gjithe ! Nuk ka te beje kjo me” kujdesin” apo “nderhyrjen” e shtetit ! Nuk te ndodh per here te pare as ty as shokeve te tu te peshngritjes . Ne krenohemi per kampionet tane te merituar dhe jo me ata qe perdorin lloj lloj lendesh te ndaluara dhe zhvleresojne jo vetem vehten e tyre por edhe vendin qe perfaqesojne !

  Reply to this comment
 5. floriri Likes March 2, 14:40

  Patjeter qe do te isha krenar per ty, ne rast se betimin nuk do ta beje mbi nje liber qe ishte bere per te mashtruar njerezit rreth 2000 vjet me pare.

  Reply to this comment
 6. Lili March 2, 15:05

  Jo aq e paster pra sipas analizave

  Reply to this comment
 7. Nasi March 2, 17:04

  D.m.th. Analizat jane gabim.
  Na e paskan futur.ata te poshtrit.
  Boll me kete flamurin se na sollet zorret tek gryka,,,,,,,,,,,
  Sporti shqiptar.vdiq me.1990 ..
  Te rrojme vete………..
  Sport kishte Hysen Zmijani ,,,Alfred Ferko,,,,,,,,,Agustin Kola ,,,,,,,Mirjan Hakani ,,,,,Ela dhe.Leonard Tase,,,,,Moza Ibrahimi,,,,,Millan Baci,,,,,,Sefedin Braho. Perparim Kovaci. Kujtim Majaci,,,,,Agim Tafili. Ballgjinet ,,,,Elisabeta Karabolli. Pavlina Evro,,,,,Zamira Koleci Lida Shehu,,,,,,motraj Alibegaj. Motrat Duka,,,,,Millo…..Ocelli. e plot te tjere sportiste te nderuar Ju te sotmit po nuk e thithet sjeni ne. Gjendje per.asgje,,,,,,Ctregon ajo e betuar mbi ate liber — qe je gati per Siri besoj.

  Reply to this comment
 8. ELIOT March 2, 18:45

  ROMELA ..NE SHQIPTARET JEMI KRENARE ME JU … MOS U DOREZONI … DHE MOS PRIT NGA QEVERIA …NGA FEDERATA QE TE NDHMOJNE … KERKO ANALIZA TE TJERA …. NDOSHTA TA BEJEN PER TE MARRE MEDALJEN E MERITUAR … MOS U DOREZO .TE BESOJ … POR PER KURANIN ..SDO TJA DIJE NJERI … SE KA ARABE QE ME KURANIN BEJNE KRIME ….. JEMI KRENARE ME JU ..FEDE DUHET TE LUAJ BYTHEN TE MOS E BRAKTISNI KAMPIONEN TONE …

  Reply to this comment
 9. Besniku March 2, 19:07

  Shpresoj te thote te verteten, por te betohesh mbi kuran, e ne te njejten kohe ne Flamurin tone, nuk ka asnje lidhje.
  Kampionia ka te drejte te besoje, ne ke zot qe desheron, por nuk ka asnje te drejte, perkundrazi ben faj kur i ve ne te njejten nivel me flamurin.
  Besoj se Kampionia e di qe kurani,per 500 vjet eshte munduar ta shkele e zhduke flamurin tone.
  Por I morri te keqen.

  Reply to this comment
 10. Tz March 2, 19:23

  Pirth pirth moj Muslime e felliqme.Me perpara je shqiptare o plehre.Me flamur Shqiptar je prezantu neper bote dhe jo me curan .nuk eshte e para here me keto probleme .Mbylle me ka……

  Reply to this comment
 11. lato March 2, 19:48

  Me kete kuranin e ke dhi fare,se populli shqiptar nuk beson ne bibel dhe kuran.Ju pshengritesit jeni bere si nje hajdut i kohes se zogut qe quhej Fan Doraci.Diten e premte kapterr Zefi e fuste ne biruce dhe e nxirrte te henen kur mbaronte pazari.vetem keshtu sigurohej tregu,qe zgjaste tre dite.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?