Ronaldo merr tamponin negativ, futbollisti del nga karantina, gati për t’u rikthyer në fushë

October 30, 2020 19:33

Ronaldo merr tamponin negativ, futbollisti del nga karantina, gati për t’u rikthyer në fushë

Lajm i mirë për Juventusin dhe Cristiano Ronaldon. Tamponi i fundit i portugezit rezultoi negativ.

Kështu përfundon periudha e sëmundjes dhe karantinimi që zgjati 19 ditë. CR7 mund të jetë tashmë në dispozicion për ndeshjen e së dielës kundër Spezia.

Nesër, portugezi do të kryejë vizitën për të parë aftësitë e tij për t’u rikthyer në stërvitje, ende individualisht.

Për të marrë pjesë përsëri në seancat e grupeve dhe në ndeshje, atij do t’i duhet edhe nj tampon i dytë negativ.

E ndërsa është përshkruar ditët e fundit si “kafshë në kafaz”, Ronald është gati tani të kthehet me tërbim në fushën e futbollit.

j.l./ dita

October 30, 2020 19:33
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim