Roshi: Mesazhi im, i pahijshëm. U kërkoj ndjesë kavajasve, por jo Blushit

May 19, 2016 14:36

Roshi: Mesazhi im, i pahijshëm. U kërkoj ndjesë kavajasve, por jo Blushit

Kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Roshi, reagoi pas deklaratës së deputetit socialist, Ben Blushi se ka marrë një mesazh me fyerje prej Roshit.

Roshi thotë se mesazhi i tij përmbante një gjuhë që nuk duhej përdorur, por thotë se ndjesa e tij nuk shkon për Ben Blushin.

“Deshiroj te kerkoj ndjese sot per nje mesazh te nisur qe sigurisht nuk eshte i hijshem dhe permban nje gjuhe qe nuk duhet perdorur gjithesesi.

Kjo ndjese e imja nuk i drejtohet deputetit Ben Blushi, por te gjithe qytetareve te Kavajes, qe besojne tek une dhe me votojne per te drejtuar bashkine tone. E verteta eshte se kjo shkelje e imja e etikes ka ardhur pasi me ka ardhur shpirti ne maje te hundes.

Qe nga dita qe kam sfiduar dhe kam fituar ndaj Sali Berishes ne Kavaje, ne qytetin qe konsiderohej zona me e sigurt e PD, une dhe familja ime jemi perballur me nje lume shpifjesh, balte dhe denigrimi. Me kane bere hajdut, vrases, e cdo gje tjeter qe i ka nxene goja Sali Berishes. Epitete qe as une e as familja ime nuk ia kemi borxh kerkujt per t’i degjuar cdo dite, vit pas viti.

Por ndersa u mesuam me perbaltjen e Partise Demokratike dhe Sali Berishes, nuk ma kishte marre mendja kurre se te njejtin fjalor, te njejtat sharje e akuza, do i degjoja sot nga Ben Blushi, qe foli me gjuhen e Sali Berishes. Kjo eshte arsyeja pse sot e shkela etiken ne komunikim, pasi ndonese e pafalshme, edhe une jam nje njeri si gjithe te tjeret.

Por deshiroj te siguroj cdokend se une nuk kam asnje lidhje me krimin dhe pres me padurim cdo dite qe ligji i dekriminalizimit te zbatohet tek une i pari per te zbardhur njehere e mire te verteten, ne menyre qe cdo shqiptar ta kuptoj se une nuk jam subjekt i atij ligji e ndryshe nga shume te tjere, nuk kam asgje per te fshehur,” shkruan Roshi në FB.

May 19, 2016 14:36
Komento

16 Komente

 1. LORA May 19, 14:43

  Nuk e ke shkelur hic etiken,Elvis Roshi,,,,,,ashtu i do mushka drute.Nuk e felliq dot asnje gjiriz I integruar ty dhe familjen tende
  Nese do te verifikosh veten ne raport me zgjedhesit e tu, shtimin e sulmeve dhe fyerjeve nga shqup-i dhe klientete e tij duhet t’a marresh si nje kredencial marxhinal per drejtesine dhe mbaresine e udhes dhe puneve te tua.
  Hajt shnet e pune te mira te perditshme,te cilat I vleresojne sakte njerzit ,ne shumice.

  Reply to this comment
 2. Shahisti May 19, 15:01

  Dmth ky thote” Ne pergjithesi me falni qe ate personin atje e shava nga nona, se une si burre i mire qe jam, nuk duhet te shaj te tjeret nga nona, por ama atij qenit mire ia bera qe e shava nga nona se e meriton. Ja kjo eshte llogjika fitimtare e Rilindjes.

  Reply to this comment
 3. Kris May 19, 16:15

  Pse Blushi ka te drejte te lehe ne parlament dhe Roshi s’ka te drejte qe t’i thote mjaft?

  Reply to this comment
  • Shahisti May 19, 16:59

   Ke te drejte Kris, askush nuk mund t’i ndaloje qente e Rilindjes ti lehin njeri tjetrit ne menyre fitimtare sa te mundin. Sa per mjaftin ate e ka thene me kohe Erjon Fik Veliaj.

   Reply to this comment
   • Samiu May 19, 18:49

    Me vjen keq por qeni qe leh me shume ne parlament eshte krye qeni i “demokracise”… Sali Ram Berisha… po te doni mohoheni por mbani nje here kohen sa here dhe sa gjate leh ai njeri… Ju pershendes me fakte e te verteta…:P

    Reply to this comment
  • info analitike May 19, 17:34

   sepse Rroshi eshte nje kriminel ndersa Blushi jo. Pastaj Blushi nuk e shau vecse permendi justifikimet qesharake qe perdori Rroshi per te fshehur arsyen e arrestimit ne Gjermani.

   Reply to this comment
 4. idjoti i Bathores May 19, 16:42

  AQE SA ‘TURPEROHET HALEJA NGA PORDHET’ AQE EDHE BLUSHI SI ÇOBAN NGA SHARJET—POR SI ÇOBAN TANI I KA HYRE FRIKA DHE PO E NJEH VEHTEN!

  Reply to this comment
 5. Kavajoti May 19, 17:26

  mos broni nje plesht kur nuk e dini se kush eshte ervin rrocka?

  Reply to this comment
 6. ish puntore e bashkise May 19, 17:42

  ervin rroshi e di qe ka pasur nje gomone ne vitin 1998 1999 dhe ju merrte nga 500 000 lek kavajseve per ti cuar ne itali
  ka pasur dy pilot njeri qe eshte shoferi i ti personal kurse tjetri nga plazhi qe eshte mbytyr ne rrugen e fundit te vitti1999 ne tetor kurse nje djal kavajes ka qene pasagjer ne gomonen e padronit rroshi qe eshte kapur ne bari ka bere tre muaj burg si mbas deshmitarit qe ka bere burg sikur ai ishte piloti i ervin rroshit
  dhe hesht sot ky eshte qe i don shume kavajsit

  Reply to this comment
 7. mjer shqiperia apo shqiptaret? May 19, 19:12

  emrin origjal e ka ervin shkur vin rroshi edi qe eshte marre me droge ne zvizer gjithashtu edhe ne milano por edhe gomonia na doli tani ka shume objetke ne kavaje dhe ne mal te robit me duket se eshte solidar me kryeminstrin dhe me kryetarin e partise socialiste jane bere dy fshate turistike njera eshte shitur kurse tjetra eshte ne shitje kurse per shkollen e larte di qe ka paguar ky eshte shtet gagsteresh.

  Reply to this comment
 8. Dashnori May 19, 19:45

  ELVIS PO PATE NEVOJE PER TE BERE FEMIJE

  ME THIRR,

  E GJITHE AlBANIA E DI QE NUK TE PUNON

  MOS U SHQETESO ATE PUNE TA BOJME NE.

  Reply to this comment
 9. Mark uk May 19, 20:03

  Po asaj femers qe ne fushaten e para pes vitesh e paraqite si bashkshorde a kerkove te falur per skandalin qe vete e organizove per te.Apo ju ndihmoj edhe Erjon Velijaj qe shpifi kunder saj dhe lajmeroj te gjitha ambasadat se njers te Pd muaren te shoqen e kryetarit te bashkis te sapo zgjedhur,pasi e perdhunuan i nxorren edhe femijen nga barku.Po si mund te rrine ne drejtim te bashkive te till njers si puna jote dhe Erjon Veliajt.

  Reply to this comment
 10. Hani pak mos hani shume m.... May 19, 22:59

  Komentuesi “Shahisti” qe nuk di te loze as dom, qenka me te vjella se i kane ardhur ato, keshu u ndodh meshkujve qe aderojne ne shoqaten bamirese LGBT.

  Reply to this comment
 11. Mallkimi i popullit May 20, 10:07

  nje kriminel nje drogaxhi nje kontrabandist nje injorant po ben corap nje parlament cfar do prisni nga shteti rama o ju
  shqiptare te mashtruar e ka mbushur partine me kriminele
  dhe injorance hakmarrje kunder partise pd por populli cfaj
  ka ne kete mes perse duam te vuajme ne (populli)kush voton per kriminelet eshte i mallkuar

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*