Rrahu kameramanin, pezullohet Erzen Breçani

Redaksia Online April 9, 2013 20:27

Rrahu kameramanin, pezullohet Erzen Breçani

Lidhur me rastin e bërë publik nga televizioni Top Channel, që bën fjalë për dhunimin e operatorit të këtij televizioni, ditën e sotme, rreth orës 14.00’, nga Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit është marrë masa e pezullimit paraprak nga detyra ndaj Zv/Drejtorit për Sigurinë Publike të Drejtorisë së Policisë së Qarkut Tiranë, Z.Erzen Brecani, pasi ndaj tij ka filluar ecuria disiplinore.  Njoftimi është bërë nga burime zyrtare të Policisë së Shtetit.

***

TCH njofton protestë para Kryeministrisë për dhunimin e kameramanit nga Breçani

Dhunimi në krye të detyrës i operatorit të Top Channel Gent Ballta nga zv.drejtori i Policisë së Qarkut Tiranë, Erzen Breçani (në foto, personi ne qender me uniforme – gjate trazirave perpara KQZ-se pas permbysjes ne tavoline te rezultatit te votimeve te 8 majit ne Tirane) ka hasur në indiferentizmin e plotë të strukturave drejtuese të Policisë së Shtetit – raporton sot televizioni TCH. Ai njofton se në përgjigje të këtij rasti të pastër të abuzimit me detyrën dhe pushtetin, gazetarë, operatorë dhe punonjës të medias kanë lajmëruar organizimin e një proteste në orën 12:00 në krah të kryeministrisë.
“Nesër do të dalim në protestë për dinjitetin e cdo shqiptari për shkak se Policia e Shtetit dhe vecanërisht një polic me emrin Erzen Breçani ka keqtrajtuar një grup qytetarësh mes të cilëve ishte edhe operatori i Top Channel që ndodhej në vendngjarje për të bërë detyrën e vet. Mediat shqiptare kanë për detyrë që të dëshmojnë ngjarjet dhe në këtë rast operatorët janë ata që kanë detyrën më të vështirë sepse duhet të jenë aty, të pranishëm në vendngjarje dhe të ekspozuar gjithmonë ndaj keqbërjeve, dhe rrjedhimisht kur ekziston një kameraman, ekziston edhe përgjegjësia e shtetit dhe aktualisht një kameraman në vendngjarje është keqtrajtuar sepse po bëntë detyrën. Për këtë ne nesër do të dalim në protestë. Policia e Shtetit dhe asgjë nuk do të na ndalojë ne të themi të vërtetën”, deklaroi gazetari Gjergj Erebara.
Policia e Shtetit ka refuzuar gjatë ditës së martë dhënien e lejes për protestën e nesërme, por sipas ligjit për tubimet për këtë organizim mjafton njoftimi i strukturave të saj.

Video

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dxxc3EYLAwg

Redaksia Online April 9, 2013 20:27
Komento

25 Komente

 1. Babai i vertete i Dardanit April 8, 09:16

  Edhe ky tropojan , kobure legale e rregjimit. E vetma pune qe bejne eshte mbajtja e zones ku banon Sal Skenderbeu me prani te rritur bashkpatriotesh duke falimentuar te gjtihe bizneset qe jane ne ate zone.

  Reply to this comment
  • onay April 12, 16:29

   kush e kapi prrenjasin apo ju dhan 200leke e shkoni ku te shkoj era komunist muti fal ktij maloku shum prej jush jan gjall

   Reply to this comment
  • onay April 12, 16:43

   kobure je vet o legen ju jeni dhe shkoni sipas barkut rob q…. per 200lek ta hanksha zemren erzen brecani ec perpara ji krenar qe je tropojan mos degjo kta kurvat plerat LOVE YOU SOOOOOOOOOOOO MUCH:) NGA : ONA PERPARA E VEJ DREJTSI SHTYPI PLESHTAT ME KEMBE MOS TE TE VI GJYNAF PER MIZAT

   Reply to this comment
  • onay April 12, 16:44

   NESE KE FALIMENTU TI SE TE TJERET JO ……………………KOBUREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

   Reply to this comment
 2. Mark uk April 9, 14:49

  Gazetarit te top-channel ju ka kerkuar identifikimi ai nuk ka pranuar.Per ket eshte shoqeruar ne rajon.Kshtu behet ne gjith Europen e zhvilluar,mos u habisni apo doni cdo gje ta politizoni.Kot nuk eshte ajo fjala e urte :Goja llap e shpina dap.

  Reply to this comment
 3. white&black April 9, 20:40

  Ju Mark uk keni qene prezent me policin ne momentin qe u ndalua kameramani?

  Reply to this comment
 4. USA April 9, 20:40

  Edhe ne Amerik keshtu bejne Tropojanet,nuk behet njeri

  Reply to this comment
  • era123 April 11, 20:53

   te ka ngjare ty USA o plehre o mbetje toksike e edi rames
   erzen brecani eshte nje njeri me vlera e parime pastaj ai thjesht beri detyren e tij sado ta shani vlerat nuk ja ulni
   AI ESHTE I PAARRITSHEM NDERSA JU SHKONI ATY KU JU CON ERA HER TE ANA E DJATHT E HERE TE E MAJTA SI TA KENI OREKSIN

   Reply to this comment
  • onay April 12, 16:27

   ropt usa tropojanve ske ca ju ban mutin ta qesin para e sju thu dot gjo plesht

   Reply to this comment
 5. liri a vdekje April 9, 21:26

  ato tre yjet ke spaletat mbas 23 qershorit do i kesh na balle o fare e keqe

  Reply to this comment
  • era123 April 11, 20:57

   O TI LIRI A VDEKJE KUJDES SE MOS TE DALIN TY NE BALLE O PREHRE E NDYRE SE FOL PER NJEREZIT KUR NUK I NJEH
   A MORE VESH O LIRIA A VDEKJE
   DILI PERPARA PO TA MBAJRI PARA ERZIN BRECANIT MERR EDHE DISA PAMPERSA ME VETE SE MOS TE SHPETON
   SKE AS FYTYRE TI DALES PERPARA O LECKA E EDI RAMES

   Reply to this comment
 6. lom deliu April 9, 21:56

  Nga mbiemri kuptohet qe eshte krushk i Saliut, sepse mbesa e tij eshte shpresa Breçani

  Reply to this comment
  • lom deliu April 9, 22:41

   me thone se eshte dhe me I afert ;djale teze I Saliut por nuk e vertetoj. Ne se dikush e di ta thote se kjo shpjegon dhe “trimerine : e tij prej balashi

   Reply to this comment
 7. BAY AREA Ca. April 9, 22:18

  Gazetaret dhe operotoret e mediave ne terren, kane detyren me te veshtire deri ne sakrificen per te humbur edhe jeten ( se per drurin dhe dhunen nuk behet llaf) dhe kjo ndodh ne vendet diktatoriale, ku ben pjese edhe Shqiperia, me vampirin prej Vucidoli Sali Baba Kriminelin . Diktatori Enver e pati nje fat, qe kavanozin me shurre dhe mut, i a conte per analiza ne Paris, agjenti me pseudonimin Penicilina, qe sot njihet si Sali Ram Sheqere BISHA, ndersa ky rob psikopat, prej Vucidolit do t’i behet shurra dhe muti ne varr, n.q.s. do te kete nje te tille. Nuk do kete vend qe te pranoj te varroset nje perbindesh i llojit Sali Palla… i hyft ne b… e ti dali te g… a .

  Reply to this comment
 8. Tropojani April 9, 22:29

  ti qe shkruan me pseodenimin “liri a vdekje” dukesh si i ngordhur po te ngjallim ne para e pas dt 23. Ti “BAY AREA Ca” dukesh si ish spihun dhe ke qef te tallesh por Edvin Ramen a e di nga e ke? Ky njeher thot nga bregu ne Tropoje na tha jam Tropojan ec e merre vesh ket soj robi. Sa per rastin nese e ka dhunue gazetarin meriton ndeshkim. maksimal.

  Reply to this comment
 9. BAY AEWA Ca. April 10, 05:57

  TRAP- A -JENI , meso te lexosh e te shkruash Shqipen e Naimit, per te folur me ty, duhet nje perkthyes, e per bagazhin qe ke nuk ja vlen. Ne kohen e diktatorit qe Saliu i krahines tende i conte shurren dhe mutin per analiza ne Paris nje pjese, se tjetren e ruante si hajmali, keni qene spiunat me te devotshem, pa lek, duke spiunuar fis dhe shoqeri. Kete detyrim te trasheguar nga Enver Krimineli, po e mbani te gjalle sot ne kohen e Komunistit Veteran Sali PaLL KRIMINELI. Tyc & Toc. Po te mori malli per Salen, shiko emisionin ” Fiks Pare “, ku Saliu mban eren e pordheve te Enverit prane oxhakut dhe mban ekujlibrin si kllaun cirku ne varke me djalin e diktatorit, Sokol Hoxhen

  Reply to this comment
 10. onay April 11, 15:29

  llap llap llap gjithsesi thashethemet per vipat jan ju jeni thjesht publiku mos flisni kot se do vi dita ku do i pertypni kto fjale malok po ju se arrini dot edhe 100vjet me saliun ne krah te tij erzeni ju pleshtat e edi rames posht kembes

  Reply to this comment
 11. lea123 November 2, 21:02

  TI ERZEN O JE YLLI PLOT VERA TY KOMUNISTAT TA HANKSHIN MUTIN SE JE YLLI NGA DO QE TE SHKOSH ………………………..pa ty shqipria nuk eshte shqipti pa ty policia nuk eshte poloici ji krenar per veten kurre mos u dorzo perpara!!!!!!!

  Reply to this comment
 12. lea123 November 2, 21:23

  O ERZEN O YLL ty ta marrshin te keqen kush do qe te shan se kot nuk thon ai qe shan shan veten dhe eshte i share ……..

  Reply to this comment
 13. .......... November 2, 21:24

  15749

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*