Rrëfehet Ermira Mehmeti: Kjo është e vërteta e përgjimeve

May 2, 2016 10:47

Rrëfehet Ermira Mehmeti: Kjo është e vërteta e përgjimeve

Politika shpesh konsiderohet si një xhungël, ku më i forti arrin t’i mbijetojë pushtetit, sulmeve dhe intrigave që mund të thuren në korridoret e dhunshme të saj.

Përjashtim nuk bëjnë as femrat. E fundit në listë ishte Ermira Mehmeti, deputete e BDI-së, e cila është një nga dy femrat shqiptare protagoniste në politikën e Maqedonisë.

Rreth një muaj më parë u publikua një përgjim telefonik ku supozohej se biseda zhvillohej mes saj dhe një zyrtari të lartë të BDI-së, zëvendëskryeministrit Musa Xhaferi, transmeton TCH. Ende sot, organet e hetimit në Maqedoni nuk kanë një përgjigje përfundimtare mbi autenticitetin e materialit të publikuar.

Deputete prej 8 vitesh e Parlamentit të Maqedonisë, Mehmeti tregon të vërtetën e saj për “Exclusive”.

“Unë kam bërë disa ekspertiza private lidhur me atë lloj përgjimi. Këto analiza kanë treguar se bëhet fjalë për një montim zërash. Janë ngjitur disa përgjime dhe është futur mes tyre edhe zëri im për t’i dhënë më shumë besueshmëri. Aktualisht ka një proces hetimor në Prokurorinë Speciale, organi më i pavarur i hetimit në Maqedoni dhe nuk dua të ndërhyj më tepër sepse dëmtoj hetimet. Është një konspiracion të rrezikshëm nga ata që duan të dëmtojnë politikanët shqiptarë në Maqedoni, e sidomos një politikane femër shqiptare. Në një situatë ku ka rënë sistemi i sigurisë dhe ligjit në vend, nuk mund të presim gjë tjetër përveçse konspiracioneve të tilla. çfarëdo që të themi në mbrojtjen tonë, nuk i plotëson pritshmëritë e opinionit. Ka qenë një goditje e rëndë. Qëllimi ka qenë që të tregohet se një femër shqiptare nuk mund t’ ia dalë në politikën maqedonase pa një aferë me një mashkull të pushtetshëm. Mendoj se është taktikë ose skenar që është përdorur historikisht në ish-Jugosllavi, kur duhej diskretituar një person publik”, tregon deputetja.

Ajo shton se qëllimi ka qenë të goditej edhe familja e saj: “Familja ime ka qenë dhe ngelet në krahun tim dhe e mira është se dolëm nga kjo histori edhe më të fuqishëm, më të bashkuar, për zhgënjimin e atyre që donin të më lëndonin”.

“Unë kam marrë 3 kërcënime, për fat të keq edhe nga shqiptarë, që tregon se krimi tejkalon barrierat etnike. Bëhet fjalë për njerëz që kanë histori me drejtësinë. Dua ta mbyll këtë histori që më ka lënduar, por nuk më ka rrënuar. Kam mësuar se është detyrë e imja që të ngrihem dhe të vazhdoj jetën dhe veprimtarinë time politike. Ua kam borxh votuesve të mi dhe familjes sime”, shtoi Ermira Mehmeti.

May 2, 2016 10:47
Komento

2 Komente

 1. SHPRESE HUMBURI May 2, 12:38

  E NDERUAR ZONJE. ME KETE RAST,DESHA TE TE KUJTOJ, SE TI KE 8 VJET QE QEVERIS NE UNISON ME ARMIQTE ME TE EGER TE SHQIPTAREVE ATJE DHE, GJATE GJITHE KESAJ KOHE,NUK JE SHQUAR PER NDONJE KONTRIBUT SI PERFAQSUESE E SHQIPTAREVE.. KAQ POSHTE KE LEJUAR TE BIESH,SA EDHE KUR T`U DHA RASTI ,PER TE NDIHMUAR E TREGUAR VETEN VERTET SHQIPTARE,SIC ISHTE VOTA JOTE VENDIMTARE PER KOSOVEN NE UNESKO,TI,ME PATURPESI TE NEVERITESHME , NXORE ARGUMENTE QESHARAKE ! TANI,QE TE SHTRYDHEN MIRE SLLAVOMAQEDONASIT DHE ZAGARET E TJERE SHQIPTARE,QE FSHIHEN PRAPA MANDATIT,QE U KA DHENE POPULLI,POR AS QE U SHKON NE MENDJE,SE JANE SHQIPTARE,SERISHT NA DEL SHQIPTARE E KULLUAR ME VULLNET E KONTRIBUTE TE SPIKATURA .ME GJITHE KETO QE THUA,TANI ESHTE VONE DHE S`TE BESON ASKUSH.
  MUA,SINQERISHT ME VJEN KEQ PER TY,SI SHQIPTARE ,JO AQ SI FEMERT,(SE FEMER ESHTE EDHE JANKULLOVSKA,KOLEGIA JOTE DEPUTETE E MIREKUPTUAR ME VITE PREJ TEJE,POR , NJE BANDITE E KANIBALE NDAJ SHQIPTAREVE), POR JE VETE TI ,ME DINJITETIN TEND , QE I KE LEJUAR VETES TE BIESH KAQ POSHTE . TI, DUHET TE BEHESH NJE MESIM I HIDHUR PER DEPUTETET E TJERA FEMRA,NE KOSOVE E SHQIPERI ,SI MODEL I KEQ I DEPUTETES .

  Reply to this comment
 2. Gbfc May 2, 17:54

  Kjo kurva asnjeher nuk thote troç se nuk e ka dashnor ate kurvarin tjeter, por sillet e perdridhet per pergjime e montime.
  Dava prostitutash!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*