Rrëfimi i Halim Kosovës: PS më tha; “Ç’na bëre, donim të punonim me ty”

May 12, 2015 21:30

Rrëfimi i Halim Kosovës: PS më tha; “Ç’na bëre, donim të punonim me ty”

Kandidati i Partisë Demokratike në Tiranë Halim Kosova ka rrëfyer momentet e vështira, hyrjen në politikë dhe vendimin për të kandiduar për Bashkinë e Tiranës.

Unë isha në dijeni që qarkullonte emri im dhe e dija që partia kishte mënyrat e veta se si po testonte po nuk kisha ndonjë informacion më të hollësishëm.

Unë e kam mamanë e paralizuar të sëmurë prej tre vjetësh, sa herë mbaroj punë se sbën do shkoj pranë saj, edhe pse nuk bën shumë muhabet, e shoh që më qesh dhe në këtë moment ra telefoni e pash numrin e z.Basha i cili më tha: “Halim kam një diçka me të thënë a mund të vish pak në zyrë.

Ishte ora 22:00. Kurrë nuk kam për ta harruar gëzimin që pash në sytë e z.Basha kur më tha se në 95%-96% anëtarët e PD janë të mendimit që ti mund të bësh më të mirën për qytetin e Tiranës”, tregon Kosova.

Në një intervistë për “Opinion” ai sqaron dhe marrëdhënien me Ramën, ndërsa thekson se pasur edhe një ofertë nga PS.

Kam pas telefonata nga Partia Socialiste duke më thënë “ca na bërë se kishim llogaritur që 8 vite ta çonim shëndetësinë përpara me ty.

E para çdo Kryeministër që merr mandatin nga vota popullore është dhe Kryeministri im, pavarësisht se ku e hedh votën. Unë kam qenë në SHBA afërsisht para një viti e ca dhe isha para një takimi shumë të rëndësishëm. Ky që më shoqëronte më tha, mos ke ndërmend ta ofendosh Ramën?

Jo vetëm për kaq, por edhe 300 vite të kishte Kryeministër, ai është Kryeministri im dhe unë nuk kam se si ta shaj”, thotë Halim Kosova.

May 12, 2015 21:30
Komento

16 Komente

 1. Ashtueshte May 12, 21:40

  Kosova apo Kosovrasti

  Reply to this comment
 2. TJ May 12, 23:08

  Te cudit fakti qe ne Shqiperi ka njerez si Kosova, Duma,Bumci,Bregu halimi etj. koqe kandari qe jane ca idiote te lindur!

  Reply to this comment
 3. miroo May 12, 23:25

  ta kane fut doktor…..si puna shesim televizor , antena falas

  Reply to this comment
 4. mesi -mesi May 13, 00:05

  ky flet si pensionist, per cfare dreqin e vune te konkuroje?

  Reply to this comment
 5. Murlani May 13, 07:28

  Ne doni ma per Bellulin degjoni Halimin .

  Reply to this comment
 6. Arben May 13, 07:42

  Bravo Halim. Po te ndjek me vemendje te gjitha perpjekjet qe ti po ben per te krijuar nje vizion te ri per qytetin tone Tiranen. Po tregohesh nje qytetar i vertete. Te pershendes Beni

  Reply to this comment
 7. Nje socialist May 13, 09:02

  O HALIM ORE HALIM PUNA JOTE AFERIM.

  Reply to this comment
 8. goni May 13, 09:07

  Dje e degjova me vemendje Kosoven dhe mendoj se eshte njeri pozitiv edhe pse ka zgjedhur forcen e gabuar politike. nderkohe qe konsiderata per Veliajn eshe zero dhe pse jam socialist. ne keto rrethana votoj Bojaxhiun

  Reply to this comment
 9. dada May 13, 09:11

  Ky qena koqe nga truri.

  Reply to this comment
 10. dada May 13, 09:12

  Po basha ka thene ok gjeta nje budalla te ja fus si candidate se te gjithe I iken.

  Reply to this comment
 11. sevdallisinani May 13, 10:05

  o Lime po cpate qe u hyre kesa pune,nuk e ben dot ti sepse te ze gjumi ne bythe,je shume i lodhur

  Reply to this comment
 12. Besniku May 13, 10:15

  Me mire te mos kishe dale tek Opinjoni sepse Blendi ta nxorri bojen. Ishe mire deputet o Halim , flisje apo nuk flisje ne syte tane ishe njeri i mire. C’tu desh more Halim,te felliqeshe ne kete moshe. Me vjen keq, shume keq per ty. Ci bere vehtes !

  Reply to this comment
 13. Elisi May 13, 10:59

  O Halim o Halim puna jote aferim,gomor ti gomor kush tvuni sot a neser valon druni.
  Po ctu desh o ditezi se nuk je ti per kete pune,shiko ato te grave e boll mos na ca..

  Reply to this comment
 14. fadi May 13, 12:38

  Ju komentuesit pse e perdorni termin “dhe pse jam socialist” keni hallin qe tena mbushni mendjen ne tjereve qe te mos votojme erjon veliaj, mos u lodhni kot me na mbush mendjen erjoni eshte superfitues dhe ju duhet tjubohet qefi se tirana eshte e gjitha e jona dhe per ta rregulluar duhet pun.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*