Protesta, vishet me “kafaz hekuri” hyrja kryesore e Kryeministrisë

February 14, 2019 19:48

Protesta, vishet me “kafaz hekuri” hyrja kryesore e Kryeministrisë

Një skelë e lartë hekuri është ngritur mbrëmjen e së enjtes përpara Kryeministrisë, duke veshur krejtësisht hyrjen e saj.

Sikurse vërehet edhe në foton e publikuar, skela është ende në proces montimi, çka do të thotë se vendosja e saj ka nisur sot.

Sidoqoftë, sikurse tashmë është mësuar, vetë Rama nuk do të jetë në Kryemninistri dhe as në Tiranë të shtunën e 16 Shkurtit.

Ai do të udhëtojë drejt Vlorës.

v.l/Dita

February 14, 2019 19:48
Komento

22 Komente

 1. Salehu dhe Ilir Floriri: February 14, 19:55

  Po vijne mongolet….!
  UUUURRRRRAAAAAA!

  Reply to this comment
 2. A February 14, 20:49

  I dime kush jane mongolet, por edhe EDI RAMA nuk eshte me i mire, nje piszeveng.

  Reply to this comment
 3. Po ku i pate syte more enver qe e fute ne shtepi kafshen sali e na more ne qafe edhe ne February 14, 21:35

  Cecenet kane bere gati shkallet dhe do kacaviren neper mure si ne shpellat e tyre.
  Moli me paloqen dhe cuni faros jane strateg.
  Skenderbeu po i pret me kiva zifti

  Reply to this comment
  • euro maloku February 14, 21:50

   Cfare faji ka Enveri? Sa ishte gjalle, maloku e bente sumen shkop qe te dukej ne mos shembelltyra e civilizimit, te pakten disi normal. Saliu ne kohen e Enverit ishte me qytetar se sa Edvini sot, dhe nese ti nuk nuk e njeh dot malokun tek Edvini, as Enveri s’kishte se si ta njihte tek Saliu.

   Reply to this comment
  • anticensurë25642654 February 15, 07:00

   Po ku i pate syte more enver qe e fute ne shtepi kafshen sali e na more ne qafe edhe ne
   ke të drejtë!
   gabim bëri,por ça ti themi që vrau të tjerët dhe mbajti këtë dobiçin e gjatë brënda!!

   Reply to this comment
 4. Syrja Qarri February 14, 21:51

  I duket sikur kafazi do t’a mbroje, por nuk ka bere hesap se si do te dale nga kafazi ku po vetembyllet.

  Reply to this comment
 5. Indrit February 14, 22:25

  Populli Te shkoje eta gjeje ku te jete fshehur ai qen.
  Vetem diktatoret dhe kriminelet kane frike sepse e dine ckrime kane bere. Keshtu eshte dhe rasti i edvin kriminelit rrethohet me kafaz hekuri dhe ve perpara popullit sander leshin.
  Por nuk ka polici e kafaz hekuri qe pengon popullin Te marre ne dore fatet e veta.
  Nga 16 shkurti nuk do te njihet qeveri tjeter pervec asaj qe do te dale nga revolta mbare popullore.

  Reply to this comment
 6. Dash February 14, 22:28

  Kenaquni shqiptere me shkaterimin qe e nxisni vete…paskemi qene popull i poshter

  Reply to this comment
 7. syri February 14, 22:35

  … dhe piken ja ve ne fund Zigurr Qarri,injoranti salinian! Saiu ka vetedijen e rrethimit te kullas ne Vicidol! Te kakes se dhise! Cfare sadisti Brrish! Koke e dhise?

  Reply to this comment
 8. info analitike February 14, 23:34

  Hahaha po kriekaqoli mbeti duke u mburrur se i hoqi hekurat krieministrise tani e ka zene tartakuti me keq se Saliun qemoti. I harroi shetitjet serbes ne shesh e tani fshihet pas antiplumbit njesoj si Saliu.

  Reply to this comment
 9. Bubulllimasi February 15, 00:15

  Deri tani opozita dhe pozita, ne menyre agresive kane akuzuar njera tjetren per vjedhje te neveriteshme te pasurise se vendit, per bashkpunim me boten e krimit, per vjedhjen e votave, per kolumbizimin e vendit. Njerez , a nuk kane te dy palet te drejte: a nuk kane vjedhur eksponentet e PD,LSI dhe PS miljarrdat nga pasuria e vendit, a nuk kane bashkpunuar me kriminelet me te rrezikshem, cfare nuk i kane punuar te treja partite zgjedhjeve, a nuk jane keta qe inkurajuan dhe organizuan kanabizimin e vendit?
  Neser kryehajdutet, bashkpuntoret e krimineleve, kryevjedhsit e votave, kryekultivuesit e droges do te organizojne forcat qe jane njerzit e thjeshte qe nje pale i ka me uniforme tjetra pa uniforme, per ti hedhur ne fushen e betejes ne daten 16. Ndersa ne shesh falangat e njerezve te mashtruar do te kacafyten, do qellojne e gjakosin e pse jo edhe te vrasin njeri tjetrin, drejtuesit ne kete perleshje do te bejne llogari, njera pale a do te humb shansin per te vazhduar te vjedh, tjetra a do te siguroj te mar ne dore perseri tepsine e
  rrembyer. Secila pale te fitoj epersi ne daten 16 , ata qe do te perleshen, njerzit e thjeshte me ose pa uniforme dhe masa e popullit qe nuk do te jene bedele te mafiozeve te hales sone politke, do te jene humbes.
  Njerez , protesta qe na duhet eshte ajo qe do te fshij nga skena politike kryehajdutet Sali Berisha, Lulzim Basha, Ilir Meta dhe Edi Rama. Ne qofte se do te ishte e mundur te vihej nje altoparlant ne shesh dhe te behej thirrja “Protestues dhe police bashkohuni dhe merini perpara me hu ne dore armiqte me te medhenje te kombit Sali Berishen, Ilir Meten dhe Lul Bashen dhe nje grusht sherbetoresh te tyre” dhe kjo te ndodhte vertete! Ndersa vlonjateve do tu thoshja qe ashtu si vune perpara falangat e kriminelit Sali Berisha ne vitin 97, ne daten 16 te mos ta lene te hyj ne Vlore por ta kthejne mbrapsht turpin e PS Edi Ramen. Vlora nuk mund te behet strehe e frikacakeve kryehajdute, le te shkoj ne seline e kryeministrise se atje e ka vendin jo si burr zakoni por si burr shteti, ne qofte se eshte i tille.Sikur edhe kjo te ndodhte vertete!

  Reply to this comment
 10. baba nga durrsi February 15, 01:34

  Turp dhe faqen e zeze paste ky njeri
  Para disa vitesh ishte vete ai qe prishi gardhin me hekura qe rrethonte Kryeministrine duke mbjellur disa peme dhe lule per te krijuar idene qe ky institucion eshte i popullit dhe ne jemi ne sherbim te tij, jemi me te dhe skemi pse te druhemi prej tij.
  Sot pas 5 vjetesh ngre perseri gardhe me hekura dhe mbyllet ne kafaze hekuri. Kjo do te thote kthim mbrapa, deshtim i juaj personal dhe i qeverise suaj. Ky kafaz hekuri eshte simboli me spektakolar i ketij deshtimi, eshte simbol i izolimit dhe hendekut te krijuar midis jush dhe popullit.
  Hyre nga dera kryesore ne politiken shqipetare dhe po del nga penxherja me hekura si hajdut, njesoj si paraardhesit e tu. Ne kete pike qe keni arritur, ju ka ngelur vetem shansi i fundit per te mos e njollosur perfundimisht dhe ne menyre te pakthyeshme imazhin tuaj: Largohuni. Mjaft me, nuk ju duam!

  Reply to this comment
 11. alphade February 15, 03:21

  Ahahhaaaa : SPAK-u i ka futur dritherimat e mortajes se
  zeze mongolide trinomit : Berisha- Meta,bashkekryetare
  te mafias shqiptare dhe cirakut apo “kones” se tyre, Ba-
  shici ! U ka hyre frika ne palce dhe ketu kane te drejte .
  Pse ? Sepse kane kaq shume zullume duke menduar se
  do te ishin te paprekshim duke marre per model “Al Ca-
  nen” e viteve 20-30 por nuk u shkoi ndermend se tash
  jemi ne shek. 21, nje qind vjet me vone. Bota zoterinj ka
  ndryshuar ! Ka AL Capone, por tash ka edhe Eskobar te
  Kolumbise, ka “El CHAPO” Guzman te Meksikes,ka edhe
  Noriega te Panamase dhe fati i tyre tashme dihet. Disa
  kane henger plumbin,te tjeret dergjen neper burgje dhe
  dhe per horrat e gangsterat shqiptare jane hapur dyert
  e RECIT. Heret apo vone por me mire vone se kurre i
  i njejti fat i pret edhe kriminelet hajnat,kriminelet dhe ma-
  fiozet shqiptare qe deri tani kane zene kolltuqet e presi-
  nces,parlamentit dhe pse jo edhe te qeverise. Por qeveria duhet me pare te kryeje “detyren e shtepise” du-
  ke cuar para SPAK- ut dhe BKH te gjithe pushtetaret nga
  djatha dhe e majta. Durim dhe shprese…..!!!

  Reply to this comment
 12. anticensurë25642654 February 15, 07:02

  asgjë nuk ka për të ndodhur!
  është lojë qelbësirash!!

  Reply to this comment
 13. anda February 15, 07:34

  Pse duhen kafaze,lerini te veprojne per ta marre vesh gjithe bota se kush jane…pastaj ligji ne burg, per demet qe mund te behen bllokohen pasurite e PD dhe demshperblmli 100 fish…se u mesuan keq keta..edhe per demin moral qe i bejne atij vendi…hurin jo doren…po qe se ka shtet..

  Reply to this comment
 14. anda February 15, 07:45

  Pse duhen kafaze,lerini te veprojne per ta marre vesh gjithe bota se kush jane…pastaj ligji ne burg, per demet qe mund te behen bllokohen pasurite e PD dhe demshperblmli 100 fish…se u mesuan keq keta..edhe per demin moral qe i bejne atij vendi…hurin jo doren…po qe se ka shtet..ne asnje vend te botes nuk ndodh kjo gje…lerini dyert hapur eshte institucion shteteror nuk e mbrojne kafazet por ligji…ndroni mentalitetin se mbetem ne fund te botes…turp

  Reply to this comment
 15. Mark Marku i ZI February 15, 09:55

  Vdekje Hajdutève , Horrave , Kriminelève , Banditëve dhe Kusarève të Politikës 28 Vjeçare ! RROFTÈ SHQIPÈRIA dhe SHQIPTARËT e NDERSHËM ! RROFTË VLORA

  Reply to this comment
 16. xxx February 15, 10:37

  Pas hekurave duhet futur edhe disa kafshe, arinj,dhelpra, cakenj,ujqer, kukudhe,hiena krokodile gjarprinj, dhe cdo lloj zvaraniku.

  Reply to this comment
 17. Romak February 15, 11:04

  Hahahaha, po vetembyllen ne hekura si ne kopshtin zoologjik.
  Ide speciale,aty e kane vendin.

  Reply to this comment
 18. ZANI February 15, 13:15

  Sali , o “strateg” i malesise , cvendose protesten ne Vlore ku Edi do beje “palle” , qe ta kapesh te gjalle ..!

  Reply to this comment
 19. demo February 15, 13:31

  Me kangjella i pate,i hoqe medemek ti nuk ruhesh nga qytetaret se nuk je si ATA.,,Po kur mendja e jote e shenjtanzuar vajti cpiku cak-fapin dhe nja 30-40 koncesione dhe PPP-ra qe i cvaten shqiptareve nja 7 miljard euro,kangjellat duhej ti lije atje ku i gjete,se nuk ti la yt ate.Vur dhe ca Ina,ca Mina,ca Tina,ca Ida bardhoshe bukuroshe neser ne radhe te pare,qe ti shtangin me bukurine e tyre kafshet shpellare,qe kane zhdukur nga tregu gjithe hujt e kazmave dhe lopatave.
  Mos e qaj me gishtin e unazes moj Minushe,se gishti eshte stoli.Neser dil vete Edi Rama dhe priti lopatat e shpellareve,se kemi 5 vjet qe te themi:-Mos ere Edi ,mos i fryj hajdutet e Berishes me Concessione,me PPP-ra,mos nderto kulla ne sheshe publike,mos e llasto Gjushon,se Gjusho po betonizon Durresin,mos e inkurajo MAFIA n e lale Qazimit,se po e ben cerdhe kriminelesh,mos e rikandido Visin ne Kavaje se Visi vjen nga bota krimit,moss u nxito te besh marreveshje per ndarje kufiri me Greket,se kufirin grekut ja ka vene protokolli i Firences,qe ne 1925.Kete kufi e hoqi Sali Berisha me vendim parlamenti.Plase brenda Berishen per TRADHETRI TE LARTE KOMBETARE!Ti hic.Vazhdove rrugen e Berishes.Nuk te mjafton kjo,po do te fusesh hundet edhe ne kufijte e Kosoves,sikur je Presidenti Amerikes,ke nja 200 miljon ushtare,ke ca miljona tanke,avione,luftanije,bomba berthamore.Po ti vetem poturet me citjane ke o Mavri me boje,,Popullit i kane mbetur vetem ciftet pa leje!Duroi tani,se vete e ke fajin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim