Rreziku nga sulmet terroriste, Nishani thërret në zyrë Visho Ajazin

November 14, 2015 12:23

Rreziku nga sulmet terroriste, Nishani thërret në zyrë Visho Ajazin

Kreu i Shtetit, Bujar Nishani ka thërritur në një takim urgjent kryetarin e Shërbimit Informativ, Visho Ajazi.

Një ditë më parë, shërbimi sekret ngriti alarmin, duke theksuar se ISIS ka “rrënjë” të thella në Shqipëri. Mbi 140 shqiptarë që janë rekrutuar në radhët e ISIS në periudha të ndryshme, ndërsa rreziku për rekrutime të reja është ende i madh.

Dje,  drejtori i Shërbimit Informativ Shtetëror Visho Ajazi Lika kërkoi që vëmendja duhet të fokusohet në institucionet arsimore, pasi janë këto institucione që gjurmohen shpesh nga ekstremistët.

November 14, 2015 12:23
Komento

13 Komente

 1. Old SchoolChap November 14, 12:37

  Dita, jeni fantastik.
  Me kenaqet me kete lajm ne nje dite te zymte si nga moti ashtu dhe realiteti i ngjarjeve.
  Ajazi do kete ngerene ndonje pizza falas ne ndonje nga ato lokalet celula te Turkoshqipfolesve shqiptare, se nuk shpjegohet se mendon qe vetem ne shkolla, e ka fjalen per medresete, ku,behet lavazh trurit per te perqafuar doktrines e rrezikshme islamike.

  Reply to this comment
 2. leshi November 14, 12:41

  nuk bie rrufeja ne hale

  Reply to this comment
 3. kryetari i kAmentuesve idjote November 14, 13:24

  Bujar Mulleti allias Mehmeti pasi vendosi 25 vjet islamizmin ne Bathore bashke me ISISin SALI tani therret MonkukaVishon ti beje ÇEFESHT–POSHTE TAVOLINES I DHJERE NE BREKE.

  Reply to this comment
 4. marina November 14, 14:32

  a e shikoni sa poshte kemi rene me keto lloj mostrash qe kemi ne fuqi.e tmershme .

  Reply to this comment
 5. . November 14, 16:24

  ********************************************************************************************
  ********************************************************************************************

  GJERMANIA fajtore per thirrje Emigrantesh (mbushur me terrorriste).

  EUROPA do t’a pesoj me hapjen qe po ben kufijve …

  “LIRI-DEMOKRACIA” DREJT C’THURRJES !

  …. Keto ngjarje jane sepse “DEMKRACIA ka DEGJENERUAR”

  Sistemi kapitalist “Deshtoi” bashke me “Lirin e Tepruar” ashtu sic parashikohej:

  -Varferi
  -Luftra
  -Degjenerim
  -Korrupsion
  -Droge
  -Kurvllek
  -Terrorizmin
  -Vajzat pa breke dhe te ballcamosura terre trupin

  BOTA KA NEVOJE PER NJE TJETER SISTEM TJETER,
  pasi historikisht cdo sistem nuk mund te ekzistoje me shekuj te terre …

  Bota kerkon SOCIAL-DEMOKRACI (gjithcka te jete e kontrrolluar) !

  **************************************************************************************************
  **************************************************************************************************

  Reply to this comment
 6. i ri November 14, 16:45

  Tani,pa merak ,,,!
  Askush mos te shqetësohet më.Perde ri sa e moren punen ne dore keta te 2 Sanço Pança me Rosinantin ceshtja shqiptare eshte e zgjidhur dhe e siguruar,,!

  Reply to this comment
 7. Bzbzzzzz November 14, 17:47

  I vuri mustaqet prape Jar Nishoni , me sa duket e ka seriozisht tani.

  Reply to this comment
 8. Hurma Arabie. November 14, 18:58

  Takim “urgjent” dhe te dy sharlatanet duke qeshur. usteqet i ka “portative” i heq dhe i ve sipas urdherit te tutorit te,tij terroristit Sali.

  Reply to this comment
 9. cilieta November 14, 19:46

  Ububu, Nishoni thirri Ajazin. Mor derdimen, ne te tilla raste thirret Keshilli I Sigurimit, por ti s’ke bythe e s’ta var njeri teneqen. Rri aty e ha ndonje pershesh.

  Reply to this comment
 10. hipo November 15, 00:49

  Apo sa e can bythen Nishani dhe Visho kanadezi per terrorizmin.Shkoni dhe kendoni hymnin kombetar tek busti i 100 shqiptareve qe Qeveria Italiane i mbyti ne mes te nates ne Otranto,U pa qe shteti shqiptar i hengri mutin Italianeve,tamam shtet hipokrit qe nuk do njerzit e tij.pse beheni kot hipokrit dhe qesharak.Edhe sot President Panishan mund te kerkoje Italianeve pse nuk u gjykua kapiteni anijes ushtarake Italiane qe mbyti naten 100 shqiptare,grame femije,burra.Po bejme sikur na vjen keq ,kur nuk na vjen keq per njerzit tane.

  Reply to this comment
 11. jkoresh November 15, 07:16

  o zot, dy deficente qe falen me bythe perpjete ne orar te punes bashke me vartesit.
  dy hale,njeri qe pretendon qe pergjohet nga qeveria, tjetri qe pergjon qeverine dhe ja con te ngrohta e me avull opozites. jazek edepseze.
  vetem media mund tu hapi syte njerezve. mos I lini shqipetaret te perdoren.
  nga komentet shume shume mund te nxjersh statistika se sa keq orjentohen njerezit ne kte terr mediatik.
  shtypi perendimor po thote hapur te verteten,ndersa ai shqipetar ka frike edhe ta degjoje.
  jazek edhe ju frkacake, nuk guxoni te beni as gjene me elementare per shqiperine.

  Reply to this comment
 12. ismeti November 15, 10:32

  hahhahah dhija e sales

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim