Rreziku nga terrorizmi, Nishani: Janë marrë të gjitha masat

November 17, 2015 20:49

Rreziku nga terrorizmi, Nishani: Janë marrë të gjitha masat

Sulmet terroriste në Francë kanë rikthyer edhe njëherë në qendër të vëmendjes çështjen e xhamive jashtë kontrollit të komunitetit mysliman në Shqipëri. Shqetësimin për ketë çështje e ka shprehur edhe Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, i ftuar ne emisionin “Dritare” ne Vizion Plus.

Kreu i shtetit ka folur edhe për gjyqin e xhihadistëve, duke shprehur besim se ai do të përmbyllet në respekt të ligjeve dhe procedurave në fuqi, por njëkohësisht, duke theksuar se Gjykata e Krimeve të Rënda dhe gjyqtarët janë nën monitorim, si nga ana e opinionit publik, ashtu edhe nga vetë ai si kreu i KLD-së.

Presidenti Nishani theksoi se janë marrë të gjitha masat për të garantuar të gjithë sigurinë e nevojshme për shtetasit shqiptare, ndërsa po bashkëpunohet  ngushtësisht me aleatët e Shqipërisë në luftën e përbashkët kundër terrorizmit.

Edhe anëtari i mazhorancës në Komisionin e Sigurisë, Arben Çuko, ka apeluar për marrjen e masave të menjëhershme për vënien nën kontroll të xhamive dhe objekteve të tjera të kultit.

November 17, 2015 20:49
Komento

10 Komente

 1. Treviso November 17, 21:09

  Po me çudit ky lajm qe del nga presidenti! Ku e ka qellimin ky ushtar i SHQUPIT? Me kete lajm presidenti do te miqsohet me njeriun qe ka marre ne dore dekriminalizimin e krimineleve dhe te korruptuarve te shtetit? Patjeter. Kryekriminelin Sali dhe kriminelin Basha do ta tradhetojne te gjithe njerzit e ndershem te P.D. Nuk ka rruge tjeter dhe per presidentin. Fjala president kur flitet per presidentin e shtetit duhet te shkruhet me te madhe, por Bujar Nishani si i zgjedhur nga nje bande mafjoze e ka turperuar Presidencen. dhe keshtu i takon te shkruhet me te vogel.

  Reply to this comment
 2. Aqo November 17, 21:31

  Bravo president!Kujdes nishanin se Jane te pabese ata ISIS-llinjt.

  Reply to this comment
 3. Barboon November 17, 21:38

  Perse? Nga vellezerit sunite? Sapo t’marrin vesh je Bujar Mahmuti a Mohameti, ja hudhe ti…..
  Cpo i beni atij populli o te degjeneruar mafjoz , o turpi i botes.Po kush te ka ne defter ty o kapter apo ate shtet e vend prej banane.
  Ke ndonje plan sekret ndaj Imamit te Shkodres e Lezhes apo do ti rrush mjekren sunitve vellezer? o fare e keqe qe na mbite dhe spo shkuleni dot…

  Reply to this comment
 4. arian November 17, 21:47

  Po kush te pyt ty mor qyqar.flet e nigjo vet

  Reply to this comment
 5. vasil November 17, 21:51

  Kur e thote ky turkoshak 24 karat kete shprehje,ahere qytetari shqiptare e perkthen ate ashtu sic e ka ne trute e tij te mykura Jari :
  Ketu jemi rikthyer ne Arnautistan,ku une si “president“,perfaqesoj ambasadorin e sulltanit Erdogan dhe te vllezerve tane wahab arab.

  Reply to this comment
 6. Z/Kallami November 17, 22:32

  Kapterri President!!!
  Me te ndenjura,jo me mend.
  Per tu besu je i ligesht.Perderisa nuk ke zbulue pergjusin tend.Duhet te kapesh pergjusin pa te besojme qe ke sigurue qetesin popullit.

  Reply to this comment
 7. laku November 18, 06:51

  OR DEBIL OR KOQE KANARI PRANEJ I SHKOJNE MUT PUNET POPULLIT SE KA CA KARABUSHA SI PUNA KETIJ LOK LOQES INJORANTE TE PA SHEMULLT QE PO E COKNE VENIN DHE POPULLIN DREJT GREMINES

  Reply to this comment
 8. albi November 18, 07:11

  Ik o rrot cari ti mezi hoqe hamshorin e families turko myslimanin Ahmetaj tani na del dhe na mbush mendien se kemi marre masat kunder terrorizmit.C lidhje kemi ne o cari i madh me ata .Ne jemi nje han pa porta ku hyn derri dhe dosa ti na mbush mendien. Pika qe ste bie me shum o rrot kari sic te ka rene.O sekretari rinise se shkolles.

  Reply to this comment
 9. Zani T. November 18, 08:49

  Eh, ia kishin lehtesuar punen popullit shqiptar, (pa) drejtesise reforma e se ciles po zvarritet mjeshterisht si sakatlleku yt. Vec rreth e rrotull Bllokut te ambasadave kushedi sa celula ISIS-iste kane marre shtepi dhe presin urdherat…Ti ke marre masa? Po kush te pyet ty se je gjalle ne kete dynja? Ne historine e Shquperise kukull presidenciale si ty do te mbahet mend gjate.
  Shakllaban! ISIStet le te kene dy pare mend ne koke, te fillojne nga kreu…Ne, ta kemi per borxh te manifestojme ne pedonalen e Toptaneve… Je sius “Ju flet Bujari”
  Pashe syte e ballit, na trego ndonje gje per ato fundet e policeve meshkuj ne uniformat e tyre te reja qe pate tenderuar, kur ishe minister i pabrekshem dhe i kullufite (me shoket, me shoket e me ISIS-tin S.B) 1.5 milione euro!

  Reply to this comment
 10. Opinionisti. November 18, 10:48

  ky eshte palopresident, ky fle ,nen jorganin e saliut, saliu eshte turkoshak i maskuar hoqi qengjat nga atdheu me nje firme..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim