Rrëzohet avioni në Indonezi, 8 të vdekur dhe një fëmijë i mbijetuar

August 12, 2018 22:14

Rrëzohet avioni në Indonezi, 8 të vdekur dhe një fëmijë i mbijetuar

Një avion i vogël humbi kontaktet me kontrollin e trafikut ajror në Indonezi, e më pas u gjet i rrëzuar nga banorët në qarkun Pengungan Bintang.

Ekipet për kërkim-shpëtim në Indonezi kanë gjetur tetë persona të vdekur dhe një fëmijë 12-vjeçar.

Ky i fundit mësohet se ka marrë lëndime trupore dhe është dërguar në spital për trajtim mjekësor.

Në Indonezi ndodhin shpesh aksidente ajrore. Në vitin 2014, një avion që po udhëtonte nga Surabaya për në Kuala Lumpur u rrëzua në detin Java, duke lënë të vdekur 162 pasagjerë.

s.a/dita

August 12, 2018 22:14
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*