Rrëzohet avioni ushtarak grek, në kërkim të pilotit

August 28, 2018 10:59

Rrëzohet avioni ushtarak grek, në kërkim të pilotit

 

Një avion ushtarak grek është rrëzuar mëngjesin e kësaj të marte në zonën mes Tripolit dhe Spartës në Peloponez.

Avioni ishte me mision stërvitor, në kohën që u rrëzua rreth orës 8:50. Pas katapultimit nga avioni, bashkëpiloti u gjet gjallë, ndërkohë që po kërkohet për të gjetur drejtuesin e tij.

Avioni ishte i tipit “T-2 Buckeye”, një nga më të vjetrit e Forcave Ajrore greke, me të cilin dy trajnerët po kryenin një fluturim stërvitor. Që të dy ata thuhet ta kenë braktisur avionin para përplasjes.

Bashkëpiloti është identifikuar dhe është në gjendje të mirë shëndetësore, në Spitalin e Kalamatës, ndërsa kërkimet po vijojnë për gjetjen e komandantit në rolin e pilotit kryesor.

l.h/ dita

August 28, 2018 10:59
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?