Rrëzohet avioni ushtarak në SHBA, 2 të vdekur dhe 3 të plagosur

May 3, 2018 10:08

Rrëzohet avioni ushtarak në SHBA, 2 të vdekur dhe 3 të plagosur

Një avion ushtarak mallrash është rrëzuar të mërkurën në Savannah të Georgias.

Forcat Ajrore të Amerikës thonë se bëhet fjalë për një avion “C-130” të Gardës Ajrore Kombëtare.

Kanë mbetur të vdekur dy persona dhe të plagosur, tre të tjerë.

Rrëzimi i avionit ka ndodhur në një autostradë, disa milje larg pistës së aeroportit, shtoi më tej zëdhënësja e Forcave Ajrore, Candace Carpenter.

“Ishte e tmerrshme”, tha Denver Goodwin, i cili e pa ngjarjen nga rruga më e afërt.

“Toka u trondit si të ishte një bombë e hedhur aty. Të gjithë njerëzit në godinë u kapluan nga paniku. Ishte me të vërtetë e tmerrshme”.

Në videon e publikuar nga filiali i CNN-it, “WSAV”, duket reja e dendur të tymit dhe flakët që vinin nga vendi i ngjarjes, që dyshohet të jetë një magazinë.

s.a/dita

May 3, 2018 10:08
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*