Rrëzohet kërkesa e Palokës për tabulatet telefonike të kryeministrit Rama

May 4, 2015 09:51

Rrëzohet kërkesa e Palokës për tabulatet telefonike të kryeministrit Rama

Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e Edi Palokës, për marrjen e tabulateve telefonike dhe nënshtrimin ndaj testit të drogës, për kryeministrin Edi Rama.

Sipas Palokës, tabulatet telefonike do të vërtetonin se Rama flet me persona të përfshirë në krim.

Paloka ka thënë se Rama duhet t’i nënshtrohet edhe testit të drogës.

“I bëjmë thirrje publike kryeministrit që t’i nënshtrohet testit të drogës dhe t’ua tregojë shqiptarëve”, ka thënë ai.

Paloka është i akuzuar në Gjykatën e Lartë për shpifje nga ana e kryeministrit Edi Rama.

Gjatë seancave të kaluara, ai ka thënë se akuzat e tij i ka bërë në emër të PD-së, ndaj dhe s’mban përgjegjësi.

May 4, 2015 09:51
Komento

14 Komente

 1. denisi May 4, 10:15

  se pari paloka duhet te mesoje te kontrrolloje veten ,dhe pastaj te kerkoje prova per ramen.turp politika e shpifjeve dhe baltosjes.dhe si kerkojne kta dinjitetin dhe punen kur jane te paret qe shpifin papushim.opozite pa vizoin dhe shpifes.

  Reply to this comment
  • ditmiri May 4, 10:37

   paloka dhe deklaratat e tij.gjykata duhet te gjykoje paloken per shpifje.sepse dhe ai bashke me te tjeret flasin SHQUP jo shqip.

   Reply to this comment
  • Janaqi May 4, 10:49

   Kur do i jepet fund praktikes se shpifjeve ne kete vend? Ka ardhur momenti qe gjithkush qe akuzon ose te vertetoje me fakte akuzen ose te mbaje pergjegjesi per ato qe thote.

   Reply to this comment
 2. asteri May 4, 10:22

  gjykata e larte duhet ti shkoje deri ne funt gjykimit te palokes per shpifje,per te kuptuar simpantizantet e pd-se se i drejton nje parti qe cdo veprim politik qe ndermer e bazon ne shpifje
  me moton shpif–shpif se dicka do ngelet,

  TE SHPIFURIT……….

  Reply to this comment
 3. Pashabesenjamlezhnjan. May 4, 10:26

  NDODHI E MOQME.

  Nje bari pati ra ne hall.
  Çdo dite i ngordhje nje meshqerr.
  A ishte uijk apo qakalla?!
  Sja kishte iden!

  Pasi zhdemi mirë laroshin.
  Se veç hante quash dhe flinte
  Mori qiften trasen shkopin.
  Dhe doli pyllit vraresin te njihte,

  Dhe brodhi pyellit anë e qosh
  Zuri nje hie te pushonte.
  Ju kujtua qeni larosh
  Ku terë naten uleronte.

  Dhe u kthye me nje frym tek stani.
  E gjithe tufa ishte gjakasur.
  Vrau veten dhe çobani.
  E keshtu bemat s’kanë te sosur.

  Ndaj te kishilloj ty Paloka
  Mos e le Shqupin pa rojtar.
  Thone peshku qilbet nga koka.
  Siç është qelbur Shqupi mbar.

  Reply to this comment
  • Lagunari May 4, 10:34

   Ore kur do na shporren njehere e mire keto horra qe vec perbaltjes e shpifjes nuk kane gjuhe tjeter. Turp te degjohen te tilla brockulla nga goja e kerut te grupit parlamentar te partise me te madhe opozitare ne vend.

   Reply to this comment
  • Ruxheli May 4, 11:03

   Jan i njemendje me ty o Pashabesenjamlezhjan.

   Reply to this comment
 4. funjarda May 4, 10:33

  po ikni more shpifesa e perbaltesa boll vodhet e shkaterruat sa ishit ne pushtet po tani doni te pengoni punen e tjeterit dhe ta rrezoni me cpifje , po nuk jemi te verber ne e te mos shohim se si shqiperia dita dites po ndryshon sesi rinia ndihet me lire dhe sigurt ne kerkesat e tij sesi brezi i vjeter respektohet dhe ndihmohet qe te shtyje ditet e fundit te jetes se tij ne spitale komode me nje pension te denje etj po ne kohen tuaj kishim frike te hidhnim kemben jashte dere more se na vidhnin e roptonin e lere ti shtroje kerkesa kryeministrit sbehej fjale se te ish degjeneruar i tere fisi

  Reply to this comment
 5. Nona nga Tirana May 4, 10:53

  Me idiot ne kete dynja nuk ka par nona!

  Reply to this comment
 6. miroo May 4, 12:21

  une nuk jam me e.ramen por……kur ka dhuruar gjak ne spital, kishit mundesi ta provonit testin. ai qe drogohet nuk dhuron gjak nuk lejohet nga mjekesia,, sidomos person puplik.

  Reply to this comment
 7. "Horri i Bulevardit" May 4, 14:50

  Mua me ka thene Dritan Prifti, qe e ka pare edi paloqen, duke u q.. ne by…
  I kam kerkuar edi paloqes zyrtarisht ketu ne gazeten Dita, qe te beje testin e virgjerise se by…s, por deri tani skemi asnje shenje se paloqja, do ta beje kete test.
  I bej thirrje gjinekologut dr. Halim Kosoves, qe tja beje testin paloqes, ne te kundert, une dhe 1 miljon te tjere, nuk e besojme paloqen.
  Me nderime grupi hamshoreve te tironcave 24 karat.

  Reply to this comment
 8. skrapalliu May 4, 14:50

  Po nuk jane si puna jote gjyqtaret o pallosh, me fal Palok.

  Reply to this comment
 9. skrapalliu May 4, 14:53

  E kam thene dhe po e perserise: kush thote se keto apo ato i kam thene ne emer te partise, atehere o pallosh me fal Palok ne emer te fisit tim ke shume “urime per ty”. FRIKACAT fishihesh pas bythes se partise tende si kulish i zgjebosur.

  Reply to this comment
 10. SS May 4, 17:45

  Amani mor shoke!! Nga debillleku e kam per ato qe them ?? Them tja mar kalan nga poshte Edit se ne lartesi nuk e harij dot dhe germat i nxier si tullumbace Kot nuk i thone se qengji i urrte pi dy tetetema E kujt tja hedhin budallait qe ka mbaruar shkollen e psikopatit hehehe Paloka….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim