Foto/ Rebelët sirian rrëzojnë helikopterin rus, shikoni çfarë i bëjnë pilotit

August 1, 2016 12:55

Foto/ Rebelët sirian rrëzojnë helikopterin rus, shikoni çfarë i bëjnë pilotit

 

Një helikopter i ushtrisë ruse është qëlluar pak çaste më parë në Siri, duke lënë të vdekur të gjithë personat që ndodheshin në bord.
Avioni, i cili kishte në bord 3 anëtarë të ekuipazhit dhe dy oficerë, u qëllua nga forcat rebele në provincën Idlib, në veriperëndim të Sirisë.

Ministria ruse e Mbrojtjes tha se helikopteri ishte duke u kthyer nga një mision humanitar në Alepon e shkatërruar nga lufta dhe po i drejtohej bazë së tij ushtarake të provincën e Latakias.

Këto janë fotot e tmerrshme ku rebelët përdhosin kufomën e pilotit.

The aircraft, carrying three crew and two officers, crashed down in the Idlib province in northwestern Syria

Gruesome pictures show what is believed to be the body of a Russian pilot being dragged through the dirt after the aircraft was gunned down

Mystery surrounded the discovery in the wreckage of an ID card showing a picture of a blonde woman

Russia's Ministry of Defence said the helicopter was returning to the its main air base in the western province of Latakia following a delivery of humanitarian aid in war-torn Aleppo
A Russian helicopter has been shot down by rebels in Syria, it has been revealed. Pictures show what is believed to be the wreckage

The body was piled on to the back of a truck after being dragged through the dirt in Syria

Two activist groups - the Britain-based Syrian Observatory for Observatory and the Local Coordination Committees - say rebels shot down the Mi-8

Rebels posted pictures online showing documents and identification photos found in the wreckage 

Russian air forces are supporting President Bashar al-Assad in Syria's five-year-old civil war
Images shared on social media purportedly showed a dead body stripped of his clothes and Russian identity documents taken from the crashed helicopter.

 

August 1, 2016 12:55
Komento

5 Komente

 1. Alf August 1, 14:54

  Animals!!

  Reply to this comment
 2. perkthyesi August 1, 15:07

  Ne se helikopteri ka qene vertete me mision humanitar, ruset do benin mire ti kapnin e ti benin synet te qafa e kokes te gjithe keta barbare! Historia tregon qe, ruset nuk u a pertojne ne raste te tilla!

  Reply to this comment
 3. Moisi Golemi August 1, 15:42

  Barbaret

  Reply to this comment
 4. R August 1, 17:09

  Helikopter transporti ka qene , jo luftarak. Kjo gje pranohet nga gjithe agjensite e informimit. Tani Perendimi ka rast te qartesohet e te shohe se perball Asadit nuk ka ” pranvere demokratike arabe “, por nje turme mesjetaresh qe kerkojne te qeverisen nga ISIS.

  Reply to this comment
 5. ganiu August 1, 18:03

  Kufoma nuk përdhoset.
  I vdekuri nuk është armik.
  Vetëm legenat përdhosin kufomat. Mision humanitar apo luftarak, nuk ka rëndësi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim