FOTO: Javë “shembjesh”, rrëzohet papritur një nga pemët e larta të Kryeministrisë, shpëton mrekullisht gardisti poshtë saj

May 21, 2020 14:55

FOTO: Javë “shembjesh”, rrëzohet papritur një nga pemët e larta të Kryeministrisë, shpëton mrekullisht gardisti poshtë saj

Një pemë është rrëzuar tek Kryeministria por fatmirësisht pa shkaktuar dëme.

Pema e rënduar nga lagështia dhe për shkak të vjetërsisë është thyer duke rrezikuar një gardist aty afër.

Por fatmirësisht ai ka shpëtuar pa lëndime.

l.h/ dita

May 21, 2020 14:55
Komento

10 Komente

 1. mirel May 21, 16:28

  Pak larg. Nuk ka rene aty ku duhet.

  Reply to this comment
 2. Adih May 21, 16:33

  Kur do bejme ne shqipot nje here shtet ??
  Dihet qe pema ka vjetersine e saj ,jo vetem ketu qe eshte instutucion shteteror ,por edhe ne rang repulike ,ku jane keto peme neper qendra puplike ,duhen here pas here ,specialistet te shikojne gjendjen e pemeve ,simbas rregullores e te afateve . Te vendosin ,prerjen e te vjetres dhe te rinovimit te pemes se re ,tamam si e ka gjithe bota e zhvilluar .Duhet qe drejtuesit e bashkive ne rang repubublike ta bejne kete gje ,se jane edhe vdekje prurese ????? Shtet pa ligje , qe nuk mban pergjegjesi .

  Reply to this comment
 3. Zigur Qarri May 21, 16:51

  Paralajmërim,tjatër herë në kokë.

  Reply to this comment
 4. info analitike May 21, 17:27

  Edhe pemete jane revoltuar nga cmenduria e uzurpuesit te asaj godine

  Reply to this comment
 5. Qytetari May 21, 17:47

  Në bulevard ose në rrugët e qyteteve, janë pemë dekorative, për bukuri, për hije etj., nuk janë pemë pylli që te rriten sipas qejfit të tyre. Ato duhet të krasiten duke ju dhënë një kurorë të bukur, te vaditen e plehrohen, pra të mirëmbahen. Fatkeqësisht ato të shketat janë mbuluar nga betoni e asfalti. Nuk u rrëzua nga shiu, era apo mosha, por nga keq ushqyerja. Edhe ajo është një gjë e gjallë, ajo na jep neve e ne si japim asgjë. Mendoni dhe për ato, shërbejuni të na e kthejnë mundimin.

  Reply to this comment
 6. popull May 21, 18:02

  Paska qene tamam te dritarja e bodrumit nga u vrane protestuesit e 21 janarit prej Berishes dhe Bashes.

  Reply to this comment
 7. fteri May 21, 20:12

  Bravo Popull ,falenderime për ekspertizën !

  Tamam qënka pema fatkeqe që e kanë goditë me plumba gardistët e Sali Fashistit kur vrau 4 protestuesit e pafajshëm me 21 janarit 2011.

  Trupi i kësaj peme fatkeqe është bërë shoshë nga plumbat e gardistve të 21 janarit , ishte e dobësuar ,nuk qëndronte erërave dhe fortunave si shoqet e saj në krahë,prandaj u rrëzu . Me këtë rast ju shtua dhe një viktimë nga dora kriminale të Sali Berishës.
  Prandaj ju debila mos mallkoni Edi Ramën që lulëzoi tiranën e mbushi me pemë pyllë ,por L.Bashën që katër vjet fleti gjumë edhe pemët gjatë rrugve u thanë.

  Reply to this comment
 8. fteri May 21, 20:13

  Bravo Popull ,falenderime për ekspertizën !

  Tamam qënka pema fatkeqe që e kanë goditë me plumba gardistët e Sali Fashistit kur vrau 4 protestuesit e pafajshëm me 21 janarit 2011.

  Trupi i kësaj peme fatkeqe është bërë shoshë nga plumbat e gardistve të 21 janarit , ishte e dobësuar ,nuk qëndronte erërave dhe fortunave si shoqet e saj në krahë,prandaj u rrëzu .
  Me këtë rast u shtua dhe një viktimë nga dora kriminale të Sali Berishës.

  Prandaj ju debila mos mallkoni Edi Ramën që lulëzoi tiranën e mbushi me pemë pyllë ,por L.Bashën që katër vjet fleti gjumë edhe pemët gjatë rrugve u thanë.

  Reply to this comment
 9. Lili May 21, 20:15

  Po shembem para se te me shembin?
  Shenjet jane per ke di me i pa!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim