Rritja e taksave, në protestë tregtarët e Durrësit dhe të Elbasanit

June 18, 2014 12:20

Rritja e taksave, në protestë tregtarët e Durrësit dhe të Elbasanit

Rritja e taksave ka nxjerrë sot në protestë tregtarët e Durrësit dhe të Elbasanit. Shka ka qenë pikërisht kalimi nga tregtarë ambulant në biznes të vogël. Një vendim të tillë tregtarët e kundërshtojne tregtarët, pasi se e kanë të pamundur të shlyejnë taksat, në një kohë që fuqia blerëse ka rënë.

Në Durrës, 1300 tregtarë, që ushtrojnë aktivitetin e tyre në Tregun Industrial të qytetit e mbyllën qepenat në shenjë proteste kundër këtij vendimi. Po kështu, edhe në Elbasan dhjetëra tregtarë të tregut industrial në Elbasan u hodhën në protestë. Taksat që kanë për të shlyer në shtet, qeraja e lartë dhe konkurrenca e pandershme është e përballueshmë për ta.
Tregtarët kanë paralajmëruar se nuk do t’i ndërpresin protestat deri në uljen e taksave dhe marrjen në konsideratë të kërkesave të tyre.

June 18, 2014 12:20
Komento

1 Koment

  1. iri June 19, 09:23

    Mos edhe ju u pelqen anarshia e salistanit.Ekonomia e tregut ka nje ligj universal, kush fiton paguan ose ku fitohet pabuhet.Lirine qe propagandon saliu e kini kuptuar gabim , liria ekonomike nuk eshte anarki, ju te kerkoni taksim te ndershem, fund informalitetit ….!!!!!!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim