Rritje spektakolare në bursë për “Juventusin”

March 14, 2019 17:30

Rritje spektakolare në bursë për “Juventusin”

Vlera në bursë e klubit të “Juventusit” u rrit me 17,42% pas tripletës së Kristiano Ronaldos që i mundësoi ekipit të kualifikohet për në fazën e çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve.

Falë superyllit portugez të paguar me “flori” vitin e kaluar, “Juventusi” fundois “Atletiko Madridin” (3-0) duke u kualifikuar për çerekfinaltet e Ligës së Kampionëve.

Në 90 minuta lojë, Ronaldo i kujtoi të gjithëve përse klubi torinez kishte shpenzuar më shumë se 100 milionë euro verën e kaluar për ta marrë nga “Real Madridi” dhe shpenzon 31 milionë euro në sezon në trajtën e rrogës për yllin portugez.

v.l/ Dita

March 14, 2019 17:30
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?