Rrjet i ri kanalizimesh në zonën e Kinostudios, Bashkia e Tiranës nis zbatimin e projektit të ri

December 13, 2017 09:02

Rrjet i ri kanalizimesh në zonën e Kinostudios, Bashkia e Tiranës nis zbatimin e projektit të ri

Zona e Kinostudios do të ketë një rrjet tërësisht të ri të kanalizimeve duke i dhënë zgjidhje problematikave të mbartura ndër vite si pasojë e amortizimit të rrjetit. Bashkia e Tiranës ka nisur zbatimin e projektit në rrugën “Aleksandër Moisiu” me qëllim nxjerrjen tërësisht nga funksioni të rrjetit të vjetër të kanalizimeve në atë segment.

Pas vlerësimit të të gjithë alternativave, specialistët e UKT përgatitën projektin teknik dhe nisën implementimin e tij në terren.

Përmirësimi i rrjetit të ujësjellës-kanalizimeve të qytetit është një nga prioritetet e stafit menaxhues të UKT që kur enti i kaloi për administrim Bashkisë së Tiranës.

Prej dy vitesh është ndërhyrë në shumë zona deri në nivel kapilar për zgjidhjen e problemeve të rrjetit të furnizimit me ujë të pijshëm të qytetarëve dhe të kanalizimeve si pasojë e mungesës së investimeve për vite e vite.

 

December 13, 2017 09:02
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim