Rrjeti i “fajdeve” në Shkodër, zbardhen emrat e të arrestuarve

March 14, 2019 16:36

Rrjeti i “fajdeve” në Shkodër, zbardhen emrat e të arrestuarve

Në kuadër të opoeracionit “Maranai” të finalizuar sot (lexo këtu) janë zbuluar emrat e 12 shtetasve të arrestuar.

 1. Byrhan. Alija. 61 vjec nga Shkodra,
 2. Edi Memcaj, 33 vjec nga Shkodra
 3. .Adri Bala 22 vjec, nga Shkodra
 1. Artan Dragani 39 vjec nga Shkodra
 2. Marjan Bregu 31 vjec nga Shkodra
 3. Vinko Nikprelaj 37 vjec lindur në Podgoric dhe banues në Shkodër
 1. Eduard Fusha, 38 vjec nga Shkodra
 2. Elidon Qerimaj, 41 vjec, nga Shkodra
 3. Pashko Vuksanlekaj, 54 vjec nga Shkodra
 4. Lul Sylja, 48 vjec nga Shkodra
 5. Naim Ahmetaj 52 vjec lindur në Pukë dhe banues në Tiranë
 6. Ilir Sokoli.

Prokuroria njoftoi se nga ky mashtrim janë arrestuar 22 persona, ndërsa kanë rënë në pranga edhe ish-kancelarë në Gjykatën e Shkodrës, noterë dhe policë.

Gjithashtu  është pezulluar nga detyra edhe Artan Dragani, ish-kancelar në Gjykatën e Shkodrës si dhe noterja Valbona Hajdari dhe polici Ergys Lohja.

Dhënia e huave bëhej për interesa të larta që varionin nga 3%-20% në javë nga ana e personave të implikuar. Nëse nuk kthehej shuma e huasë, sekuestroheshin makinat dhe pronat e personave që kishin marrë huanë. Nga ky operacion u sekuestruan, toka, dyqane dhe 500 mijë euro.

b.b/ dita

March 14, 2019 16:36
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?