Rrufeja dëmton transformatorin, pa energji një zonë e Kombinatit

June 23, 2018 09:38

Rrufeja dëmton transformatorin, pa energji një zonë e Kombinatit

Rrufetë e natës kanë dëmtuar nënstacionin e Kombinatit në kryeqytet e për pasojë një pjesë e tij ka mbetur pa energji elektrike.

Shembja e një pjesë të godinës dhe djegia e pajisjeve 35kV bashkë me transformatorin. Punonjësit e OSHEE, sektori i avarive “tensioni i lartë” kanë kryer manovrimet e para duke mundësuar furnizimin me energji elektrike nga linja të dyta unazore.

Megjithatë, aktualisht një pjesë e zonës Kombinat në Tiranë është pa energji elektrike. Grupet e punës së OSHEE janë në gatishmëri për normalizimin e situatës, pavarësisht kushteve të motit.

o.j/dita

June 23, 2018 09:38
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*