“Rruga e Kombit”, lirohen edhe tre kuksianët e fundit

June 19, 2018 16:37

“Rruga e Kombit”, lirohen edhe tre kuksianët e fundit

Gjykata e Kukësit ka vendosur të lirojë të gjithë protestuesit e fundit të mbajtur në burg të “Rrugës së Kombit”, protestë e zhvilluar pak kohë më parë për të kundërshtuar vendosjen e tarifës për mjetet që kalojnë në këtë aks.

Gjykata ka liruar Elton Cengun 39 vjeç, Vasil Laçin, 31 vjeç si dhe 35-vjeçarin Florin Onuzi. Më herët, u lirua sot Xhevahir Gashi.

Kujtojmë se Gjykata e Apelit Shkodër la të lirë pak kohë më parë 7 nga 11 protestuesit kuksianë, të arrestuar pas protestës në Rrugën e Kombit.

o.j/dita

June 19, 2018 16:37
Komento

6 Komente

 1. info analitike June 19, 19:50

  Balili ben qejf ndersa kuksianet i mban ne burg. Hajde narkoshtet hajde!

  Reply to this comment
  • ate thuaj June 19, 20:16

   imagjino salih kryekrimineli ,qe ka vrare aq shume shqiptare ,
   qysh nga 97-ta Gerdec e 21-janare
   dhe akoma qelbin parlamentit medieve lol ,

   qe ne nji vend tjeter ishin denuar me vdekje
   ose perjetsishte .
   shtet debilash
   info analike

   Reply to this comment
   • info analitike June 20, 10:03

    imagjinoj edhe vetevrasjet e qeverisjes se kriepsikos, njerezit qe u detyruan te emigrojne, Arditin e vogel, flijet e 21 janarit te cilet u shfrytezuan si mish per top. Rri ore per koken tende e mos na bej moral se ne nje vend tjeter kriepsikoja duhej te ishte ne cmendi e jo ne krye te vendit. Debil eshte ai qe shkon pas nje te marri por ku hani pyke ju militantet e shkrete me trurin rrafsh.

    Reply to this comment
 2. klementi June 20, 08:04

  Pse more zoterinj gazetare perhapni keto lloje lajmesh vetem per sensasion, pse nuk thoni ate qe eshte: denohen ….” ashtu sic eshte e verteta? Kujt i sherbejne keto genjshtra?

  Reply to this comment
 3. Arben June 20, 13:04

  Ju lumte cuna, jeni shpirti I lirise ne Shqiperi

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*