Rruga e Kombit rrezikohet nga rrëshqitjet

March 24, 2018 16:42

Rruga e Kombit rrezikohet nga rrëshqitjet

“Rrugës së Kombit” i janë afruar rrëshqitjet e dherave në fshatin Blinisht të Mirditës. Prej dy ditësh po depozitohen sasi të mëdha dherash në njërin krah të rrugës.

Për të shmangur incidentet, lëvizja e automjeteve në njërën nga korsitë është e ndaluar.

Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Afrim Qendro ishte aty për ta parë situatën më nga afër. Ky segment rrugor dhe e gjithë zona nga ku burojnë rrëshqitjet do të jetë në vazhdim nën vëzhgimin e Autoritetit Rrugor Shqiptar.

Ndërkohë, largimi i dherave pranë “Rrugës së Kombit” po bëhet nga bizneset që u prekën nga rrëshqitjet e nisura dy ditë më parë.

s.a/dita

March 24, 2018 16:42
Komento

1 Koment

 1. Rruga e Vjedhjes se Kombit March 24, 18:46

  jo rruga e kombit .

  kjo eshte rruga e vjedhjes se kombit ,
  nga maskarenjt e kombit ,
  nga tradhetaret e sero-grekut ,
  nga funderinat e shqiperise ,
  qe per cudi ,
  asnji Pushte sot ne pushtet ,

  nuk ngre padi ,per te nxjerr pergjegjesite
  e ktij Mashtrimi te ish bandes sali berishes
  gje qe ndidh ne cdo vend te Botes !

  Para Pergjegjesise banditet qe shkaterruan Shqiperine !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*