Rrugëve të pafsha,o xhaxha Sali!..

March 6, 2019 11:17

Rrugëve të pafsha,o xhaxha Sali!..

Në asnjë protestë,

nuk mungon Ai,

ty rrugëve të pafsha,

o xhaxha Sali!.

 

Ja kështu të pafsha,

rrugëve të Tiranës,

duke protestuar,

kundër Edi Ramës!.

 

Gjithë ajo parti,

merre si ta marrësh,

ty të mbeti radha,

rrugëve të dalësh!.

 

Dhe pse nuk të dua,

hallin ta qaj unë,

se s’ke moshé e nerva,

më për atë punë!.

 

Sa për njëqind vite,

ti ke kontribuar,

tani kishe kohën,

për t’u relaksuar!.

 

Ç’të themi për Lulin,

derë e punëziun,

që asnjë protestë,

s’bën dot pa Saliun!.

 

Po Sala do vetë,

s’do e s’di pushim,

se kërkon për brezat,

té jetë frymëzim!.

 

Ja kështu të pafsha,

djalë-jo plak të gjoré,

me një zjarr në zemër,

me kallash në dorë!.

 

Me kallash në dorë,

si sovjet i ri,

del që del shëtitje,

vret nja dy a tri!.

 

Ose Edi Ramën,

nomino me emër,

se vrasjen e tij,

e ke peng në zemër!.

 

Tani ja ke bërë,

ditët Perëndisë,

ndaj këtë shërbim,

mund t’ja bësh partisë!.

 

Nëse në protestë,

e eliminoni,

të gjitha kërkesat,

i realizoni!.

 

Ti je burrë Kanuni,

nuk të dridhet dora,

tani-në të ikur,

Sali-bëja fora!.

 

Vrite Edi Ramën,

meqë ty ta lanë,

pastaj si ç’ke thënë,

hidhe drejt në Lanë!

A.DUKA

March 6, 2019 11:17
Komento

4 Komente

 1. raqi March 6, 12:12

  Je thjesht I MADH
  BEN DUKA
  RESPEKTE

  Reply to this comment
 2. ... March 6, 13:53

  Nxirre ndonjehere koken nga bytha e edi rames per te pare se ekziston nje bote me e madhe se anusi i tij.

  Reply to this comment
 3. Dash Pacja March 6, 21:22

  Kush eshte ajo bythe me e madhe anusi Saliut!?

  Reply to this comment
 4. alphade March 7, 02:40

  O zoti A. Duka ju pershendes,pushka top ! Me fal se do
  t’i bej nje ndryshim te vogel titullit te satires tende:une nuk
  dua “t’a shoh rrugeve ‘Plakun Mere’ ….” por ne REC….!!!
  Atje te kalbet qelbesira e qelbesirave , horrin e Vicidolit,
  brigandin mafioz, kryekriminelin e Shqiperise, tradhetarin
  me te madh te kombit shqiptar i te gjitha kohrave, qe
  mbreti Zog dhe Esat Pashe Toptani do t’a kishin zili per
  gjemen dhe fatkeqesite qe Monstra e Vicidolit i ka shkak-
  tuar shqiptareve. Binomi mafioz Berisha- Meta nuk i
  shpetojne gjyqit te popullit shqiptar. Ora e perballimit me
  Drejtesine po troket ne vilat e tyre ne Gjirin e Lalezit dhe
  milionat e depozituara ne Bankat e Botes. SPAK-u dhe
  BKH do te hetoje,investigoje, sekuestroje dhe ndeshkoi
  te gjithe kupolen e larte politike. Nuk shpetojne ! Jane ne
  grahmat e fundit. Deshprimi i madh i ka cuar keto dy
  banda ne rrugen e marrezise. Le te vazhdojne kete rruge
  drejt gremines……!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim