Rrugorja e Vlorës njoftim për qytetarët: Ja aksi që duhen të shmangni sot

July 8, 2018 19:18

Rrugorja e Vlorës njoftim për qytetarët: Ja aksi që duhen të shmangni sot

 

Policia Rrugore Vlorë njofton se për arsye të zhvillimit të një aktiviteti sot prej orës 19:00 deri më 23:00, aksi rrugor Rradhimë-Shkolla e Marinës do të funksionojë vetëm me një kah drejtimi për lëvizjen e mjeteve.

Policia njofton se i përdorshëm do të jetë kahu i djathtë i rrugës Rradhimë-Vlorë, kurse kahu tjetër i këtij aksi do të përdoret për parkime.

“Drejtuesit e mjeteve që do të qarkullojnë nga Vlora drejtim Rradhimës, luten të përdorin aksin rrugor të Lungomares.

Policia Rrugore kërkon mirëkuptimin dhe bashkëpunim e çdo drejtuesi mjeti për zbatimin e këtij sensi rrugor të përcaktuar për mbrëmjen e sotme, në mënyrë që të shmanget trafiku rrugor i rënduar ose bllokuar”, thuhet në njoftim.

l.h/ dita

July 8, 2018 19:18
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*