Rryshfet dhe favore seksuale për t’i dhënë kujdestarinë e fëmijës, merret i pandehur gjyqtari

July 26, 2019 14:19

Rryshfet dhe favore seksuale për t’i dhënë kujdestarinë e fëmijës, merret i pandehur gjyqtari

Roland Hysi, gjyqtari i Fierit i arrestuar për korrupsion aktiv dhe kërkim të favoreve seksuale  është marrë i pandehur dhe dërguar për gjykim. Së bashku me Hysin, e pandehur për akuzën e “Ushtrim i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”, është marrë dhe psikogia Elona Meçani. Në Janar të 2019 Krimet e Rënda kanë nisur një procedim penal ndaj gjyqtarit të Fierit Roland Hysi, për veprat penale të korrupsionit.

Hetimet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, janë zhvilluar në bashkëpunim me Policinë e Shtetit, ndërkohë si indicie për nisjen e kësaj çështje penale ka shërbyer një material hetimor i transmetuar në një emision televiziv. Gjyqtari Hysi kërkoi favore seksuale ndaj një vajze të divorcuar nga bashkëshorti, me të cilin ishin në proces gjyqësor për kujdestarinë e fëmijës. Nga dosja hetimore e prokurorisë së Krimeve të Rënda gjyqtari Hysi dhe psikologia Elona Meçani, që bën edhe rolin e sekseres, shfaqen në një material filmik kompromentues. Gruaja, denoncuese tregon gjithë kalvarin që i është dashur të përballojë, duke blerë me euro fëmijën e saj.

Gjyqtari i Fierit Roland Hysi i kërkon seks për t’i dhënë kujdestarinë e fëmijës. Po kështu zonja i jep psikologes 500 euro për Hysin, duke i premtuar edhe 500 euro të tjera në mbyllje të gjyqit. Pas gati 6 muaj hetime, prokuroria e Krimeve të Rënda ka vendosur të mbyllë hetimet dhe çështjen penale me dy të pandehur ta dërgojë në gjykim.

Çështja penale me nr. 116 është regjistruar në sekretarinë e gjykatës së Krimeve të Rënda në datën 25 korrik 2019 dhe gjyqtari që do gjykojë këtë çështje është caktuar Sandër Simoni.

e.t./dita

July 26, 2019 14:19
Komento

4 Komente

 1. Arben July 26, 15:07

  I SEMURE PSIQIK.

  PERVECSE KRIMINEL DHE HAJDUT.

  Reply to this comment
 2. Socialist=hajdut specialist July 26, 17:43

  KY po. Gjithe bota paguan per sex, kurse KY te pallon dhe te merr lek

  Reply to this comment
 3. As July 26, 18:22

  Hajde prokurori hajde, 6 muaj hetim per nje ceshtje qe do jo me shume se 6 dite

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim