Ruçi ia “mbledh” Kokëdhimës: Je deputet si gjithë të tjerët!

October 7, 2014 14:37

Ruçi ia “mbledh” Kokëdhimës: Je deputet si gjithë të tjerët!

Mbledhja e djeshme e grupit parlamentar të PS-së është shoqëruar me debate.

Kreu i grupit parlamentar, Gramoz Ruçi ka qenë shumë kritik me deputetët socialist, të cilët mungojnë nëpër séance plenare.

Sipas “GSH”, Ruçi u ka thënë atyre se po detyrohet që t’i mbledhë nga kafenetë për të ardhur në séance dhe të votojnë ligjet.

Kjo ka irrituar deputetin Koço Kokëdhima, që i ka kërkuar Ruçit të flasë me emra.

Dhe, ky i fundit i është përgjugjur Kokëdhimës, se “ti je një ndër deputetët që mungon”.

Debati ka vijuar më tej, teksa Ruçi i ka thënë Kokëdhimës se është si gjithë deputetët e tjerë.

Ndërkohë, Kokëdhima i është drejtuar Ruçit, duke i thënë se po e trajton si nxënës.

October 7, 2014 14:37
Komento

14 Komente

 1. kuksjani October 7, 14:54

  Hajde lajme …hajde
  Ndonje dite do lexojme se;X apo Y deputet shkoj ne tualet e beri nje pordhe.
  Po pse kete e quani lajme ju.

  Reply to this comment
 2. Drejtesi October 7, 15:19

  Kokdhima financuesi I ps ka per te humb shine vota ps nga ky

  Reply to this comment
 3. nyc October 7, 17:35

  Koco i paguan ose i paguante punetoret kur nuk vinin ne pune? Eshte e njejta gje, nese nuk vete ne pune nu kduhet te paguhesh.

  Reply to this comment
 4. Santana October 7, 18:17

  Ruçi nga dora e fundit e ketrave te vjeter te marksizem-leninizmit te PPSH. Eshte shume interesante dosja e aktiviteteve te Ruçit ne Evrope ne kohet e arta te Enverit.
  Partia socialiste duhet te kullohet nga dinozauret e vjeter qe kujtojne qe jane akoma ne skenat e vjetra te komitet qendror te PPSH. BOLL!

  Reply to this comment
 5. Pëllumb zaimi October 7, 20:06

  Disiplina dhe jo bredhja kafeneve e deputetëvë është shënjë identifikimi për seriozitetin e një partie? Zhvillohen seanca dhe deputeti rri kafeneve, bëhet votim ligjesh deputeti prapë në kafene,- ç’deputetë dhe ç’parti mund të përfaqësojë kjo lloj partie e anarkie? Karagjozllëkun dhe turmën po por jo një parti serioze dhe një grup parlamentar serioz që ka mijra halle të popullit për të zgjidhur!? Apo i zgjidhin nëpër kafene këta birbot? Tung!

  Reply to this comment
 6. Onkezmi October 7, 20:50

  Fodellukun e Koke-dhise,nuk e honeps do Ruci,shtylla kurizore e Ps-se,per organizimin e partise.Sado mire ta kete Koka me Ramen,nuk e mposhtin dot Rucin e Salarise se Selam Musait…

  Reply to this comment
 7. Tartufi October 7, 21:03

  Pellumb,fol si te duash,per disiplina dhe seriozitete ne kete rilindjen shqiptare.
  Nje gje eshte e vertete,brek hequrit nga Progonati i ka ngelur vetem per tu tallur dhe jo
  per te vendosur disipline tek kopeja e c thurur pa coban e kesaj rilindje socialiste.
  Kush beson tek keta qesharake eshte nje mjeran i madh!!!

  Reply to this comment
 8. M A R K O October 7, 22:24

  Po kjo eshte loja more…

  Reply to this comment
 9. lexuesi. October 7, 22:25

  Molieri “gdhendi” nje personazh, qe e lakmojne si pseudonim,pikerisht se ishte nder me te pabesueshmit kur hiqej si i besueshem dhe hyri ne fjalorin e frengjishtes:”tartufe-hipokrit”. Ruçi nuk tha kurre se ishte ai qe nuk ishte,siç bejne salarinjte, qe rrojne me genjeshtra, sharje e shpifje,me koken prapa ne kerrbishte dhe jetojne me kermat qe kane ngordhur ne qarrishte. Akuzat e salarinjve per ngjarjet e 2 prillit i nuk i shpjegoi me çadra e stilolapsa, siç beri Sali-lulush-beribasha,por shkoi midis shkodraneve te kuvendonte dhe ata i thane”Ti nuk je kane vrasesi i djemeve tane mor ta marrsha!”Vrasesi i 2 prillit, i 21 janarit,i Gerdecit dhe i katastrofes se 97-s eshte Salirambera, i tartufepsur si sherbetor besnik i tiranit,shkaterrues i vatanit,hajdut-vrases ne krye te karvanit,ndotes i qelbur i Albanistanit, qe flet per imoralitetin dhe brenda familjes i biri ben incestin, e bija ben pasurivjedhesin dhe halucinantet ndjekin Sal shpirt-katranin. Kloun qesharaku, veshur me lekure dashi, eshte Salirambertrapi dhe te pabreket nuk jane trimat nga Progonati,por jane karraduzet me bisht nder shale, qe jane rritur shpellave dhe fshihen ferrave si tufa e derrave duke ngritur feçken kur pellet me zerin e ngjirrur Lulbashdafllaku gjersa skuqet, nxihet, ngerdheshet prijsi shpellar Salitrimfrikacaku.

  Reply to this comment
 10. Tartufi October 7, 23:05

  @lexuesi
  Pa tjeter ti je ndonje{ vezhguesi i bythes,} si gjithmone hamulites ,tip i zagarit.
  Per origjinen qe kam nga jugu ,me vjen turp qe nje qelbesirre { shpellari nga veriu } pa
  burreri dhe trimeri te nje malesori,por me nje pabesi te nje maloku e detiroj kete legen
  Tepelenas te mari aratine me fustan te gruas.Per kete burre me brek te hequra,vec
  plehera si ti kane respektin,

  Reply to this comment
 11. Drejtesi October 8, 04:58

  O ti qe di te lexosh nga i ke lene dhite se do vij Ruci me Ramen per te marr taksat e dhive, ato dhite e tua Ben nga dy keca dhe nje duhet t’ja japesh qeverise te shtoj rilindjen! Hajde hajde Ty po te humbet kopeja dhe ti qan hallin e ujkut se pse nuk esht ngopur

  Reply to this comment
 12. dani October 8, 06:22

  I ka paguar punonjsit ky koco dhjeri se ka 9 muaj pa u dhene rrogen fukarenjve …..

  Reply to this comment
 13. Dani October 8, 08:20

  Ruci ja mbledh 2K-se? Ha ha ha, sa qesharake! Perkundrazi, tani qe eshte ” kruar ” me Kocon te hape syte mire Gramozi se ka futur koken si dhia te torba e bariut dhe pastaj bariu…

  Reply to this comment
 14. info analitike October 8, 09:30

  Po keta sikur do te sillnin “Rilindjen”?! Mire qe jane pa opoziten ne parlament po as ndermjet tyre nuk arrijne te merren vesh!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim