Letër Metës, PS kërkon përjashtimin e tre deputetëve me vezë

February 25, 2016 20:05

Letër Metës, PS kërkon përjashtimin e tre deputetëve me vezë

Kreu i grupit parlamentar socialist, Gramoz Ruçi, i ka dërguar një letër kryetarit të Kuvendit Ilir Meta, duke marrë shkas nga zhvillimet e sotme në Parlament.

Ruçi kërkon me urgjencë mbledhjen e Byrosë parlamentare, për të marrë masa ndaj sjelljes “aspak të denjë për një Parlament”.

Po ashtu në letër, bazuar në nenin 65 të rregullores së Kuvendit, Ruçi kërkon ndëshkimin e deputetëve të opozitës, të cilën lëshuan vezë e fjalë të rënda fyese ndaj Ramës dhe kabinetit të tij qeveritar.

Ruçi kërkon përjashtimin nga punimet e Kuvendit të deputetëve Albina Deda, Genti Strazimiri dhe Bedri Hoxha.

February 25, 2016 20:05
Komento

11 Komente

 1. Spata February 25, 21:08

  Qe vene punet ne parlanentin shqiptar si ne burdelo fain e ka Meta.Teoria ta lem Doktorin te thote cte doje,te mari fjalen sa here i zihet emri ne goje,te replikoje sa here te doje,tju shaje nga nena,gruaja,femijte e cfare ti vije ne goje ,ka sjelle kete cobe qe kushdo sillet ne parlament si te jete ne nje mejhane publike.
  Leshimet ,ne kundershim me rregullat e nje kuvendi, ndaj nje grupi parlamentar ,qe e ka treguar fytyren rrugace,do te pjellin te tilla paturpsira.
  Tani eshte shume vone z.Ruci.As nuk skuqen e as nuk sverdhen.Turpe te qellimshe per te na etimuar si popull barbare si ne Shqiper ashtu dhe ne Kosove.Qorra qe skuptoni se cfare po na bejne tradhtaret e kombit.
  Po nuk zbuam tradhetaret nga politika; Shqiperia nuk behet.I.Qemali 1912.

  Reply to this comment
 2. XXXL February 25, 21:34

  Pervec perjashtimit te propozohet edhe ndonje gojore se vdesin.

  Reply to this comment
 3. Arben February 25, 21:42

  PO KESHTU VAJTI SHQIPERIA.

  PER VEZE PERJASHTOHESH.

  TE MERRESH ME KURVA, DROGE E ARME TE FUSIN BRENDA.

  RROFTE POPULLI SHQIPETAR, TRIM DHE HEROIK.

  Reply to this comment
 4. BLACK SWAN February 25, 22:28

  neni 65 ??
  po ca ben keshtu mor shoku Ruqi ,po bashke me te dhe nenin 55 ,dhe nje firme nga Nexhua dhe ja
  Puuuuushkatim per reaksionaret !!

  Meta pergjigjet “merr veglat e rrojes me vete ,mos u merzit ,se nuk ke shume pune Strazua eshte depiluar natyralisht ,Bedriu aty afer ,shoqen Albina do e falesh sepse i shkruan Antenes se eshte e bukur ”

  Ruqi ,do te grisin mandatet fare dhe do ikesh per lesh me gjithe Piktorin .

  Reply to this comment
 5. NETI VJOSA February 25, 23:06

  C M E N D U R I…

  – Ne vend te komentit –

  Fry o Muz’ e Homerit ne Atdheun tim ne Shqiperi,
  Se nuk e mendoj dot as me fantazi,
  Kete katrahure, tragjedi e komedi,
  Nje cmenduri e vertet , nje Cmenduri..

  Se Saline tone ne faze se veme dot
  Cmenduri e tij ben cdo dite nje autogol
  Shqiperia se frenon dot kete Don Kishot
  ,Efekt si ben dot me as dopjohaloperidol…

  Ca thone se vuan ne deshperim…,
  Pse Sekretari amerikan foli mire per Qeverine,
  Dhe Jarin ne shkallet e avionit nxori si jetim…
  Dhe nuk na takoi fare Sali Cmendurine…

  Ca thone se eshte skenar i Serbis
  Qe terheq fijet per sherre ne Prishtine
  Si te na e lere pas dore Shqiperine,
  Kur ketu ka Superdhenderr Saline?!…

  Thone se planin e ben Naten Saliu vet,
  Nga Skenari i tij tragjiko-komik,
  Nga ato qe ka bere ketu e 25 vjet…
  Ca thone se jane shperthime te Perroit Psiqik!…

  Dhe ja na ben thirrje per Revolucion,
  Permbysje, mosbindje civile kerkon,
  Trillon se Krimi tek Rama qendron,
  Dhe Tavani Saliut pikon e pikon…!

  Dhe fryhet e fryhet Furtuna e Gotes,
  Akuzat bien si Bajgat e Lopes,
  Se gjendja tek ne qenka Turpi i Botes,
  Dhe jo vetem i Ballkanit dhe Europes…!!!

  Na e kthen Parlamentin Folen e Mashtrimit,
  Dhe Skenari pregatitur Fantazin e ndez,
  Parlamentin e pushton hija e dyshimit,
  Kur shohim Strazon te qelloje me veze…!

  Ku i fshehin vall vezet Deputetet?!…
  Mos i fsheh Strazua ne Vrimen Anale?!…
  Nuk kane te sosur historit banale…
  Nuk kane te sosur Humori ne rrjetet sociale…!

  ***
  Fry ti Muze e Homerit ne Atdheun tim ne Shqiperi,
  Se nuk e mendoj dot as me fantazi,
  Kete Katrahure, Tragjedi e Komedi
  Nje Cmenduri e Vertet , nje Cmenduri…!

  Reply to this comment
 6. Adri February 26, 01:08

  Po a do ti perjashtoje hajduti ilir Meta keta ata delinkuentet qe qelluan me veze dhe ofenduan kryeministrin dhe deputetet e tjere ne Parlament. Kjo eshte nje prove e forte per te treguar ne Likua eshte me berishen te cilin e perkrah se e ka shpetuar nga burgu tre kater vite me pare apo eshte me voten dhe qytetaret e shqiperise qe duan shtete ligjor dhe drejtesi e barazi.

  Reply to this comment
  • Arben February 26, 13:16

   HAJDUTI ILIR META ESHTE PER TU PERJASHTUAR PER VETE DHE E KA VENDIN NE BURG.

   O ZOT NE DORE TE KUJT ESHTE KY VEND.

   Reply to this comment
 7. info analitike February 26, 10:29

  Neti kujdes se po flet per litar ne strofkullen e te varurit ose me mire po flet per cmenduri nen qeverisjen e nje te cmenduri. Kujdes Neti mendte e kokes apo nuk ta mbushi mendjen perroi psiqik i mbrembshem i Rames te Sokol Balla. Mos u fshih kot pas vezeve per te mbrojtur kriminelet qe vete Rama i zgjodhi kokerr me kokerr. Kujdes o Neti se po i shkove mbrapa te cmendurit ti e di vete se si perfundon. Shikoji tregtaret si po mallkojne veten qe votuan lali Erin qe i mbyti ne gjoba te shkruara pa asnje lloj kriteri http://www.lapsi.al/lajme/2016/02/26/si-po-i-faturon-bashkia-e-tiran%C3%ABs-%C3%A7mendurisht-bizneset-dokumenti#.VtAarOb4bPI
  Shikoji si po e mallkojne banoret tek zona e trenit mashtruesin qe u beri premtime qe tani po shkel e po sillet me keq se Luli. Ndaj o Neti leri vezet e merru me keta kendezet qe ne babezine per para e pushtet po ia marrin frymen hallexhinjve.

  Reply to this comment
 8. Tomorri February 26, 12:19

  Tradhtaret ekombit shqiptar jane hedhur ne mesymje dhe nuk dihet se ku do te qendrojne.Dua te thekesoj se:Ne se shqiperia kalon ne nje krize si ne 97-ten per gjegjesi para popullit do te mbaje i pari Ilir Meta dhe pastaj Edi Rama duke mos lene edhe te gjithe deputetet e mazhorances jshte kesaj valle.Se ndodh keta ose kjo kaste politike e majte dhe e djathte duhet te pergjigjet me koke para popullit qe kane 25 vjete qe tallen.Nuk eshte e lehte te shikoshe nje turme vandalesh qe me çdo menyre duane te pengojne nje kend lojnash per femije,kjo eshte me se armiqesore dhe si e tille duhet te denohet me burg.Nuk mund te tolerohen primitivizmat ne kete palo parlament qe te qellohet me veze dhe me leckat e pidhrane te deputeteve te perdala ekstremishte,kjo duhet te denohet rrepte dhe menjehere.Etj Etj,Etj,Etj,mjaft se na lodhet mor qafira ju doni ate qe sote mungon me shumice.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim