Rudina Hajdari denoncon “përjashtimin” tek ndërkombëtarët

March 1, 2019 09:55

Rudina Hajdari denoncon “përjashtimin” tek ndërkombëtarët

Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari ka vënë në dijeni faktorin ndërkombëtar mbi kërcënimin që ajo pretendon se ka marrë ditën e sotme për përjashtimin e saj nga PD nëse nuk dorëzon mandatin.

Përmes një reagimi në “Twitter” vajza e ish-liderit të Lëvizjes Studentore Azem Hajdari ka vënë në dijeni kongresmenë amerikanë dhe eurodeputetë mbi një deklaratë të sotmen të Sekretarit për Marrëdhënien me Jashtë në PD, Gert Bogdani.

““Mirë që e mora vesh!” thotë Hajdari, ndërkohë që publikon edhe deklaratën e Bogdanit.

Ish-deputeti i PD-së në një intervistë për mediat deklaroi se për Hajdarin duhet të ndiqet e njëjta procedurë si me deputetin e përjashtuar, Myslim Murrizi.

o.j/dita

March 1, 2019 09:55
Komento

28 Komente

 1. asd March 1, 10:22

  Ata (dihet) jane edhe me te keqinj se kaq. Te bejne Hero. Bejne edhe varrime madheshtore.

  Reply to this comment
  • adria March 2, 04:31

   Hajdarii “hajdar” ngelet nuk mund te dale nga soji I hajdarave kjo cupelina. Ishte Gabin i mash qe ju rrit menderja aq shume kesaj buces se Vogel. Ne te semes vajte sic shkoi i ati ai funderrina hajduti.

   Reply to this comment
  • adria March 2, 04:33

   Hajdarii “hajdar” ngelet nuk mund te dale nga soji I hajdarave kjo cupelina. Ishte Gabim i madh qe fut ne listat e pd se dhe ju rrit menderja aq shume kesaj buces se Vogel. Ne te semes vajte sic shkoi i ati ai funderrina hajduti.

   Reply to this comment
 2. Aliu nga Selenica March 1, 10:55

  Ti Rudina sote te ka ardhur dita jote tua tregosh vendin ketyre hajduteve , krimineleve qe shqiperin e ben cop e cika.
  Mos u terhice per asnje caste se koha sote eshte jotja. Sote tuhe ti palosishe keta Sali shpellare qe nuk lan gje pa i ber shqiperise.
  Ti je nje vajze e re qe i duhesh shqiperise.
  Lej te gjith interesat personale dhe pervishju Atedhut tende duke marre ti stafeten ne Partin Demokratike e duke i larguar keta hajna kriminel qe vrane e pren pa pushime .
  O sote o kurre.
  Mos u trem se sote eshte koha jote.
  Mos u shite se parat nuk jan asgje para intersave te Atedheut.
  Mos u ligeshto pore veni shpatullate dhe behu vertet si Shote Galica me kra per intersa te Atedheut dhe jo per interesa te Sali Karaxhicit.!

  Reply to this comment
  • Tahir Muhedini March 1, 12:02

   Ne selenice Bashkine e fitoi PD-ja se kurvat si Aliu bejne komente neper gazeta po per te votuar as qe e marrin mundimin. Merru me PS ali , lere Pd te shkoje ne pidh te semes me gjithe pjellat e hajdareve e hajduteve.

   Reply to this comment
 3. Vasili March 1, 10:56

  Tani,kur po fillojne ta trajtojne si te jatin e saj dikur,po del e bija nga interesi i vogel personal dhe po fillon te ndjeje perndjekjet e egera nga tribalet e saj.
  E kane bere deputete,per ta perdorur si kukull marionete.
  Ne momentin qe do perpiqet te ece me trute e veta,ahere do perfundoje ne kosh si mijra te tjere para saj.

  Reply to this comment
 4. Pavlin March 1, 11:00

  po leri vajzen e te ndjerit, qe te ndjeke rrugen qe kishte nisur babai i saje more palaqo.

  Reply to this comment
 5. shqiptari March 1, 11:06

  komunisti sali te Vret naten e te qen diten ,bravo hajdari njelloi si do ta bente ytat

  Reply to this comment
 6. Fidel Kastro March 1, 11:42

  Sa poshte ka , rene tyryfyçka Hajdari, dhe kur rilindasit i japin te drejte kjo do te thote vrasje per se dyti per Azem Hajdarin!!!!

  Reply to this comment
 7. Zigur Qarri March 1, 12:00

  Ja beri te qarte rrebeleve Kryeministri Rama kur tha,se”Në qoftë se do ti gjuash më gurë shtëpisë ik se s’je pjesë e shtëpisë.”Kjo ka ndikuar patjeter tek Basha.

  Reply to this comment
 8. FORSTER March 1, 12:23

  Me mire prano te ,te perjashtojne se sa te te “vrasin”si e vrane babain tend kete se kupton moj e mjere .

  Reply to this comment
 9. bart72 March 1, 12:59

  Ka hallin e mamass se do kaloj vetingun mamin Fatmira Hajdarin kurven me te madhe ne Tirane

  Reply to this comment
 10. fteri March 1, 13:00

  Sali shpellari nuk e shikon me sy Rudinën ,ashtu siç urrente me shpirtë Azemin,të cilin e futi në rrethim dhe e vrau.

  Por Rudina besoi se do ti sfidoi Bandën e L.Bashës ,Mandati është i popullit ,jo i Saliut dhe Lulit.Kurr mos e dorzo mandatin ,vetëm mbështetje nga populli i djathtë e majët do keni.Kjo klasë politike duhet shporrur .

  Dorzimi i mandateve ,ishte këmbana e fundit e zhdukjes përfundimisht i misionit shkatrrimtar i PD-së si parti politike .Ajo vdiq me Sali Berishën dhe L.Bashën ,ata që kan kryer krime të rënda dhe kan llogari me drejtësinë shqipëtare .

  Me sa duket jemi në vigjilje të lindjes së një partie të re me RUDINA HAJDARIN në krye ,kjo do të jetë opozita e ardhëshme .

  Reply to this comment
 11. skrapari March 1, 13:00

  Eh mi vajze,ta deklaroi perjashtimin dhendri I Skraparit,alias nga Cepani,,,ironi e fatit

  Reply to this comment
 12. Adih March 1, 13:46

  Degjo moj vajze ,ben mire qe i sinjalizon Europianet etj . Por ti mund te qendrosh si Deputete e pamvarur ,dhe ne qofte se perjashtojne nga PD . Populli do te votoje prap ,po te jesh kondra mafjes ne fuqi , si opozite dhe maxhorance , material ka sa te mbytesh dhe sdo te dali koha ne parlament , tja perplasesh te gjitha pislleqet .Por me mendje ne koke ,dhe shpresoj te jesh me ideale ,dhe ne te kunderten ,do hysh per dreq ne histori .Vehten dhe karakterin ,per fat te mire , cdo njeri e ka ne doren e tij. .Luftoi vrasesit e babait tend ,mer hak , dhe te garantoj, mbare popullin, do ta kesh gjithmone ne anen tende .
  PS: Dihet jane penduar keta anti shqiptaret e PD ,qe te vune emrin ne liste ,menduan se do te terheqin nga hundet si edhe deputetet e tjere , por jepi gaz me dinjitet dhe mos ju largo principjeve ,pozitive qe mund te kesh ne gene ,kjo do te fusi ne histori ,ku jo cdo njeriut i vjen ky rast per te ndihmuar popullin e tij te mjere ,qe po e terhqin zvare qe nga 45 e deri me sot.

  Reply to this comment
 13. Fidel Kastro March 1, 16:58

  Adih “nuk del dhjame nga pleshti’ thote nje fjale e urte. Te garantoj se nuk ka faj Rudina Hajdari , por ka faj Basha qe perfshin ne listat e deputeteve njerez pa vlera e moral. Llogaria e saj eshte e thjeshte : Mami Fatmira te qendroje gjyqtare, te presim e te shohim!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
  • X Fidel bolen March 1, 22:37

   Flide bolja thote: “fajin e ka Basha qe perfshin ne listat e deputeteve njerez pa vlera e pa moral” …
   Sepse per Fidel bolen, Basha vete ka vlera dhe moral.

   Reply to this comment
   • Fidel Kastro March 2, 13:46

    Nuk mund te replikosh me rilindas te semure qe pordhet e Rames i duken me arome parfumi. E ke te gjitha per vehte nuk ti mer kush !!!!!!!!

    Reply to this comment
 14. Adih March 1, 19:49

  Fidel Kastro ,qenke partiak ,me dukesh .Po te sqaroj llogjikisht . .Deri sa kjo vajze ka denancuar ,ketu nuk ka kompromis ,as per mamin e saj .Te pelqeka diktatura ,e them kete se te gjithe deputetet si nga PD ,LSI e PS jane vene ne rresht per nje dhe i bejne zbor sa here te duan shefat e tyre ,bile edhe ne gjume ,po ti fryet ..Nuk fitojme shoqeria nga komenti i jot. Por shyqyr njerezit jane me karaktere dhe gene te ndryshme . Mesoje nga une ,edhe nje deputet i vetem me principe , e me gene idealiste , te jete ne Parlament , i hedh tuc te gjithe , me vje keq po nuk e kuptove .Je vetfajtore .

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro March 1, 21:30

   Adih , kuptohet qe kemi mendime te ndryshme, por sidoqofte se “ngelemi ne llogoret” tona dhe sterhiqemi ,por jau perseris, rilindja ka bere pazar me deputeten, le t’ia leme kohes!!!!! Ndersa per ate qe thua : se nje deputet me principe ne parlament i hedh tuç te gjithe e ke gabim , se udheheqesi i partise te ben gjemen , ashtu si deri me sot , perfundon ne rruge!!! .Po deputetja ne fjale a ka principe?????? Une them jo , se shume here virtyti e morali trashegohen!!!!

   Reply to this comment
 15. Taraboshi March 1, 20:12

  Rudine nuk ke pse merzitesh nga perjashtimi i juaj nga PD se eshte kjo Parti qe te vrau babajn dhe e dyta nuk
  eshte Partia qe themeloj yt tate Kur iku nga lideri i PD e la te paster Keto qe jane me ne krye Salen e deformuan dhe e quan ketu ku eshte si tradhetare e interesave te dhjetoristeve te 1990.

  Reply to this comment
 16. POLITIKA SIÇ DUHEJ TË ISHTE March 1, 20:17

  PO E BËJNË HEROINË PA HEROIZMA.
  Ç’KA BËRË ?
  PSE ËSHTË E BIJA E NJË ORDINERI POLITIKAN QË E BËRI BERISHA HERO PËR TË MBULUAR ” MUTRAT ” E VETA ME SHURRË.
  FUNDJA, PËRPOS TË GJITHAVE, RRUGA E VETME ME MEND ËSHTË VAZHDIMI I MANDATIT DHE MOS DËGJIMI I URDHRAVE QË VIJNË NGA POLITIKAT E RUSISË NË BALLKAN.
  E ÇUDITSHME DO TË ISHTE DORËZIMI I MANDATIT.
  NË KËTË PIKË JEMI NË NJË RRUGË TË NJOHUR DHE FARE TË THJESHTË.
  MOS DORËZOHET MANDATIN DHE VAZHDO NORMALISHT JETËN PARLAMENTARE.
  PSE U DASHKA KAQ PUBLICITET XHANËM ?

  DO ISH E ÇUDITSHME QË TË BËNTE GJELI VEZË.
  KJO PO DI BËNTE BUJË.
  POR PULA DIHET QË E BËN DHE NË KËTË RAST NUK KA NEVOJË PËR ZHURMË.

  Reply to this comment
 17. mohikani March 1, 20:41

  Who’s that girl!

  Reply to this comment
 18. Alban Dega March 1, 21:26

  VRASJA E TRETE E AZEM HAJDARIT NGA KUCEDRA E VICIDOLIT SALEH RAMILLAH KARAXHICI DHE NJE KUJTESE PER RUDINEN E DJEMTE TIJ !

  Sot Sali Berisha njoftoi perjashtimin nga Partia Saliktratike te Rudina Hajdarit, qe themeloi babai i saj Azem Hajdari dhe privatizoi Lugati i Vicidolit me revolen e tij mbi tavoline!
  Vrasja e trete e Azem Hajdarit !
  Cka nuk pritet nga nje vrases serial si Sali Millosh Chinchizkhani qe e vrau 15 here me 15 vjet SaLikekraci !
  E pata paralajmeruar Rudinen …

  Sent: Thursday, September 12, 2013 1:39 PM

  AZEM TI JE GJALLE …. !!!!

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sali Berisha botoi sot ne Facebook nje elegji fantastike kushtuar heroit te demokracise Azem Hajdari!
  Azem ti je gjalle ,e shte titulli i saj .
  Azem ti je gjalle !
  Por une te desha te vdekur.
  Te desha te vdekur sepse vdekja me shume se jeta jote me sherbente mua!
  Vdekja jote do te ishte ringjallja ime
  Arkivoli jot do behej topuzi per te shqyer dyert e Kryeministrise, Kuvendit, RTSH-se … shtetit !
  Varrimi jot do te behej grusht shteti im ne bashkepunim me Milloshin!
  Me nje gure vrisnim dy zogj:
  1- Nje thike mbas shpine Kosoves dhe luftes clirimtare te UCK-se
  2-Nje shpate magjike per te rimarre pushtetin e sundimin une !
  Azem ti je gjalle per se vdekuri!
  Une jam i vdekur per se gjalli!
  Pa pushtet, pa karrike, pa sundim te pakufizuar… pa pushtet dhe pa impunitet jeta ime eshte me e rende se vdekja jote!
  Azem ti je gjalle … i gjalle per se vdekuri !
  Une nuk te vrava… as te perdora as te shperdora sa ma dashti suma! Kurren e kurres…
  Une nuk kam gisht ne pushket qe te vrane…
  Une vetem te nxorra ne prite! Vetem te nxorra ne prite per te te dhene pavdekesine ty heroit te demokracise! Ty liderit te dhjetorit! Ty….
  Azem ti je e do te jesh gjalle per se vdekuri!
  Te nxorra ne prite vetem e vetem qe te shpallja deshmor!
  A nuk veprova keshtu edhe me Arben Brocin e tre heronjt e 2 prillit!
  E shiko Azem cfare bej une per heronjt e demokracise!
  Cdo sakrifice e bej une… I nxjerr ne prite heronjt per ti shpallur deshmore!
  A e kishe menduar ndonjehere Azemi im i gjalle se do te preheshe me te tera nderet ne Varrezat e Kombit !
  Cfare nuk bej une per demokracine… Edhe vete demokracine, bile edhe Shqiperine vete e bera deshmore te karrikes sime … Jo nje por tri here me radhe !
  Azem ti je gjalle… Per heronjt e demokracise une bej cdo sakrifice!
  I pari ne sakrifica e i fundit ne pretendime! Eshte tipari numer nje i antikomunistit. E ka thene vete ai i madhi, me i madhi antikomunist i Shqiperise Enver Hoxha vete.
  Azem ti je gjalle per se vdekuri!
  Une jam i vdekur per se gjalli… E cfare kuptimi ka ymri im pa karriken qe mia shkurtoi kembet ky demosi i mallkuar me 23 qershor!
  Azem ti je gjalle per se vdekuri …
  Une jam i vdekur per se gjalli qysh ate dite te mallkuar 23 qershori…. Oi…Oi….Oiiiii !

  POST SCRIPTUM: Nje mesazh edhe per te bijen e Azemit qe po orvaten ta keqperdorin njesoj si te jatin…. Edhe djalli shfaqet me fytyre njeriu, thote filozofia 5000 vjecare kineze.

  Reply to this comment
 19. sopiqoti March 1, 23:10

  Qendrimi i Juaj,mos dorezimi i mandatit eshte nje xhest atdhetarie.Mos bjer pre i atyre qe njollosen ideaket e babait tuaj.

  Reply to this comment
 20. Heretiku March 2, 01:32

  Te pakten per kete gjest, demostron personalitet te forte, jo si majmunet e tjere, qe i bene naften elektoratit te tyre, qe u kishte dhene mandatin si perfaqesues ne parlament.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim