Rudina Hajdari poston foton nga darka me Yuri Kim, çfarë u diskutua. Zbardhen anëtarët e tjerë të partisë së re

September 15, 2020 14:32

Rudina Hajdari poston foton nga darka me Yuri Kim, çfarë u diskutua. Zbardhen anëtarët e tjerë të partisë së re

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, gjatë mbrëmjes së djeshme, ka ngrënë një darkë miqësore me përfaqësuesit e partisë më të re, Thurje, me në krye deputeten Rudina Hajdari.

Fotot janë shpërndarë në rrjetet sociale nga Hajdari, e cila shkaruan se në këtë darkë intriguese kanë zhvilluar një bisedë miqësore mbi të tashmen dhe të ardhmen.

“Bisedë mes miqsh mbi të tashmen dhe të ardhmen”, shkruan Hajdari krahas fotos.

Në darkë kanë marrë pjesë edhe anëtarët e tjerë të partisë së re, Pano Soko, Rezart Prifti dhe Endri Shabani.

Siç vihet re dhe nga fotoja të gjithë në këtë darkë shihen mjaft të qeshur dhe me harmoni me njëri- tjetrin.

j.l./ dita

September 15, 2020 14:32
Komento

14 Komente

 1. KOKEPALARI September 15, 15:47

  Suksese THURJES !!
  Mbani nen kontroll perqindjen e tropojaneve tek antaresia;
  po kaloi 10 % keq e keni punen!
  Jane si fara e hisllit futen ngado !!

  Reply to this comment
  • Ardi September 16, 09:10

   Po ca susksese thurjes o mik. I ke pare kush e ka krijuar dhe ke ka ne krye: ish hajdutet e LSI-se.
   Se di ca hesapi ka ne koke Hajdari por kjo nisma thurje duket tipike leve e Metes per te ruajtur kontrollin pas zgjedhjeve.
   Eshte fiks rasti klasik i dikujt te kapur qe shan gjithe diten klasen aktuale por, kur te vije vete neser ne pushtet, ja ka dosjet Meta gati dhe do rrine urte. Meta do vazhdoje te laje macen te banjo maces.
   Fuck off.

   Reply to this comment
 2. i.h September 15, 15:51

  Rudina Hajdarin kerkush nuk mund ta paragjykoje se eshte bije e Azemit dhe Fatmijres.
  .
  Por nese kjo cike nuk distancohet nga krimet e te atit dhe nga korrupsioni i se emes ngelet te themi se zonja Kimete e rruges elbasanit ben shoqeri me nje bije krimineli

  Reply to this comment
 3. Arben September 15, 16:01

  Të gjatin, ty dhe ambasadores bashkë.

  Reply to this comment
 4. ? September 15, 17:06

  Po mbas darkes bene nonje gje keta?

  Reply to this comment
 5. kastro September 15, 17:20

  si nuk doli nje parti e re,pa ashkla e barashka !A ka ngarkese ne kurriz zonja,si viktime e nje vrasjeje ende te turbullt,pasi vete Azemi ishte i tille,si dhe nje nene,vipe gjykatash,por rrype,perfituese bajate…Kjo ka jeten e vet,ok,por mire do ishte nje e lare nga njollat!Suksese!

  Reply to this comment
 6. Remo September 15, 17:38

  Perseritet historia! 30 vite me vone po te njejtit perfaqesues te “haleatit strategjik” na rihedhin ne kurriz pasardhesit e atyre qe na bene “dhurate” demon kracine! Kjo eshte poshtersi qe i behet Shqipetareve, kjo palo ambasadore e Podestes luan dhe eksperimenton akoma mbi “kufomen Shqiperi”. Dje 22, vite mbas vrasjes klanore talebane te njerit prej njerezve me te zinj te Kalifit te Bathores,shpallur edhe “deshmor” nga kryekrimineli Berishe i instaluar nga dyshja famekeqe Biberaj-Rajerson me mision shkaterrimin e vendit. Sot nga kjo dyshe aktiv eshte Elez Biberi drejtori i VOA qe cuditerisht nuk paska marre pjese ne kete “darke turpi kortezie” por punon nga larg per te mbajtur gjalle e per mos tu ndeshkuar kurre Neroni i Shqiperise Sali Berisha! Turp per kete “Kimete” qe na ngeli nga nje zyre ne tjetren duke diktuar marreveshje buratinesh Basha-Rama te denja per “fise zulu” ne Afrike! Ky shtet i pa shtet qe per President(Kryeplak) ka hajdutin me te madh ne ballkan(por te lejuar nga ambasadoret “miq”) i rene ne koma po nga keta “miq te pa udhe” i katandisur si mos me keq,biles akoma me keq se ce benin Neronet Esad e Haxhi qamiler nje shekull me pare,i lene pa gjykate kushtetuese pa ushtri pa kufinj pa identitet te poshteruar kudo nga te huaj e pushtetare te pa afte e te tredhur me krime e mallkime 30 vjecare te dhunuar,vjedhur e perdhunuar mashtruar ne menyren me te paskrupullt nga xhihadistet me kostum intelektuali me pasuri marramendese ne cdo cep te botes! Turp

  Reply to this comment
 7. Lili September 15, 17:49

  Tash riciklojme femijet e atyre qe grabiten shqiperine per 30 vite!!
  Kjo eshte aty vetem per me ndihmuar Ramen me fituar nje maxhorance duke shpenda votat e se djathtes! Ka marr garanci se nuk do preken se familje grabitcare!

  Reply to this comment
  • ? September 15, 22:52

   Lili, kjo puna e riciklimit eshte semundje shqiptare, se po qe per riciklim ja ku i ke te ricikluar edhe kalamajt e nipat e atyre qe e shkerdhyen Shqiperine per 50 vite para atyre 30 viteve qe thua ti.

   Reply to this comment
   • Lili September 16, 04:34

    ?
    Po ,
    ate deshta me thane, ambasada amerikane ne Shqiperi nje here va shpetoj kokenfemijeve te atyre qe sherdhyen shqiperine per 50 vite e tash femijet e atyre qe sherdhyen shqiperine keto 30 vite!

    Reply to this comment
 8. Fred September 15, 22:51

  Po kjo rudina e di S.E. mami gjykatese e ka rritur me paret e vjedhura shqiptare kete vajze , Na ban si Na stjute se ka mbaru shkolle ne America me leket e shqiptarve,

  Reply to this comment
 9. Molla e dijes September 15, 23:12

  Znj.Y.Kim. Ka lezet kështu kur ha darkë me Rudinën që dikur ishte me PD, pastaj bëri opozitën kukull në parlament që Rama të bënte sikur kishte artificialisht opozitë fasadë. Po këtyre të nismës thurrje për çfarë i duhej Rudina? Rudina mezi lidh dy llafe! Si mund të jetë alternativë e bija e gjykatëses Hajdari që nuk justifikon dot pasurinë që ka, sepse është e korruptuar? Shëmbulli më i keq i drejtësisë dhe shpresës për të ardhmen. Mirë Rudina, po ai pedagogu, R.Prifti? Ku ishte ky kur pedagogë të caktuar ngelnin studentët kot në fakultetin ekonomik? Heshte? Pra, Znj.Kim, në atë tryezë je me disa teatroxhinj dhe të korruptuar. Por, nuk na bën më përshtypje që SHBA, dhe veçanërisht ambasada amerikane në Shqipëri mbështet gjithmonë, diktatorët, teatroxhinjtë, burrat e shtetit (pra të korruptuarit). Tashmë është kuptuar se çfarë është demokracia fasadë amerikane. Thjesht një proçedurë, një tryezë dhe një martëveshje se si dy apo më shumë ujqër apo çakenj do shqyejnë e do hanë delen popull.
  Faleminderit që ekziston Amerikë. Pa ju tani do ishin me siguri në komunizëm duke qepur gojën e duke punuar në zanat, me shtëpi, ndërkohë që me mbështetjen tuaj në demokraci hibride të tipit shkërdhatokraci, ose jemi papunë, të pastrehë, ose kamarierë, ose operatorë në call center me pagë minimale ose emigrantë jashtë shtetit për një jetë më të mirë. Të na rrojë demokracia se nuk ka ç’na hyn në punë liria. Je i lirë vetëm të vdesësh urie! Dështim total! Hani pini se ne edhe bar hamë! Vetëm ju mos u zini.

  Reply to this comment
 10. Adih September 16, 03:08

  O komentues te me siperm .Mos na coni ne komunizem ,lereni luften e klasave .Mesojeni ,nje here e mire dreqi e mori ,nuk mban pergjegjesi femija ne demokraci , cfare fai ka bere ,ose ben prindi .
  Dhe nga ana tjeter ,ju coni uje tek mulliri i pardesy bardheve te ndare ne tre pjese PS;PD e LSI ..Po te jeni te kenaqur nga kjo bande ,ne te semes te shkoni ,por cfaje kemi ne te tjeret qe e hame pyken .Une edhe sikur ARIXHINJTE te krijojne nje parti te re ,e une do votoja per arixhinjte me mire ,dhe do jene shume me te mire se keta pardesy bardhet e Ramiz Alise .Vazhdoni o te mjere ,te mendoni per intersat tuaja , e te femijeve tuaj te pakten ,interesant jeni ,kam pare komente kur kritikon Ramen ,te bejne me Saliun ,ose e kunderta?? .Vazhdoni avazin o bythelipira partiake ??
  .Prandaj ………???

  Reply to this comment
  • Remo September 16, 09:06

   [email protected]…..!! Ne te sateme shkofshe ti dhe kjo bajga me particken e re! Ju jeni zedhensi i shtypit te kesaj partie? Pyete Hajdaren ku i ka gjetur leket,si eshte shkolluar dhe si jeton dhe pse na trumbetohet me aq “krenari” per babain vrases dhe gjobvensen e peshtire Fatmira! Pyete o kaqol se askush nuk ua ka borxh ti mbaje per nje dekade tjeter mbi supe….! Jep dhe mend ti.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim