Rudina Hajdari takon ambasadoren gjermane: S’mund të rri duarkryq

March 14, 2019 16:17

Rudina Hajdari takon ambasadoren gjermane: S’mund të rri duarkryq

Pasi refuzoi të heq dorë nga mandati i saj i deputetit, Rudina Hajdari është parë në krah të ambasadorëve të BE-së. Kësaj here deputetja demokrate ka zhvilluar një takim me Ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë, Sussane Shutz.

Hajdari e ka ndarë këtë takim me një postim në Facebook, teksa ka thënë se ndërkombëtarët janë të shqetësuar për situatën në Shqipëri.

Sipas deputetet që theu vendimin e grupit të PD-së, vendi nuk mund të vazhdojë me modelin e vjetër që nuk përfaqëson më qytetarët.

Sipas Hajdarit, situata në vend mund të agravojë dhe sipas saj nuk mund të rrimë të presim duar-kryq.

Nuk mund të rrimë duar-kryq dhe të presim që ky ngërrç i paprecedent politiko-institucional të zgjidhet vetë. Situata mund të agravojë kur aktorët nuk vlerësojnë siç duhet rrethanat. Të gjithë aktorët kanë detyrimin që të reagojnë sa më parë për të orientuar një zgjidhje politike të gjithëpranueshme për krizën e paprecedentë në cilën gjendet sot Shqipëria, për një zgjidhje që siguron në radhë të parë interesin qytetar dhe kombëtar, pa ceduar demokracinë me qëllim që të ndikojmë pozitivisht të ardhmen e Shqipërisë dhe anëtarsimin e saj në BE”, shkruan Rudina Hajdari.

l.h/ dita

March 14, 2019 16:17
Komento

4 Komente

 1. A March 14, 18:33

  Shqiperia dhe shqiptaret kane nevoje per forca te reja politike. Si PD-se + LSI-se+PS-se i ka ikur koha me kohe si parti qe kane bashkepunuar njera me tjetren per interesa shume te dyshimta te drejtuesve te tyre.
  Sali Berishes i ka dalur boja me kohe, pasardhesi i tij Lul Basha i pa afte dhe debil. Ilir Meta dhe Monika Kryemadhi na “kenaqen” me bashkepunuimet e tyre me PD-ne dhe PS-ne per interesa te tyre personale. Kurse Fatos Nano nje rraqe tjeter qe na la peshqesh nje maskara, nje demagog, nje plehre i korruptuar nga koka ne kembe si eshte mender lapanjozi EDI KRISTAQ ANETA RAMA. Por ka edhe nje veti ky person sa eshte frikacak, por mbi te gjitha eshte nje legen.
  Te shpresojme forca te reja politike, ne menyre qe te zgjedhim njerez me botkuptime te reja zhvilluese ne mireqeneien dhe begatine e popullit.
  Deri tani nuk kemi qene ne gjendje qe te zgjedhim njerezit e duhur neper parti, ne politike dhe ne pushtet si ne qeveri, etj. Tung.

  Reply to this comment
 2. Adih March 14, 18:50

  Ta kam thene edhe here tjeter ,moj vajze e Azemit ..Jo cdo njeri ka shanc qe mund te hyje ne histori ,per te ndihmuar populin e vet . Ty te eshte dhene shanci . Cfrytezoje , bile nuk ke haruar , ,te garantoj , do kesh edhe popullin te gjithe mbrapa, do te perkrahin ,por mos haro mbi te gjitha edhe nderkombetaret ,perendimore dhe Amerikanet ,si rasti i socem , kujdes jo me hunde perpjete . Ato qe e penguan tet tate ,tani mer hakun e te tati .Mos u tut . Koha flet dhe eshte e volitshme ,per ty . Kujdes me principe ,me karakter , dhe pa dyshim ,kur hyn ne histori ,per mire ,kjo eshte me e bukura , eshte kenaqesia me e madhe ne jete ,per nje njeri me karakter .Ke shume gjera ne dore ne keto momente ,kujdes, e me mend ne koke.. .

  Reply to this comment
 3. o Zot c'na gjeti me kte rrace sharlatanesh ne-ve ! March 14, 20:38

  debiliteti ne nivele te knoqeshme

  Bota vazhdon te tall sumen me idiotet e atij vendi .

  (hik maj ti gove hajdarit ,nqs ke maru noj shkoll ,pra ke noj Diplome ,
  fitoje buken e gojes per ate qe ke mesu ,

  Politika nuk eshte per sharlatanet e shqipeise .)

  Reply to this comment
 4. Fidel Kastro March 15, 10:44

  Me sa shihet eshte nje deshire e dipllomateve evropiane per te themeluar nje levizje te re politike, me gjase ta udheheqe Rudina!!!!!!!!!!!!e pamundur , nuk dua te flas gjate , por populli ka nje shprehje ; NUK DEL DHJAME NGA PLESHTI .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?