“E bëmë ne, rugovasit…”

August 5, 2016 14:53

“E bëmë ne, rugovasit…”

Vetëm pak orë nga sulmi me antitank ndaj Kuvendit të Kosovës, në media  ka mberritur një email, nga dërguesi “Rugovasit-Rugovasit” ku theksohet se ata marrin përgjegjësinë për sulmin ndaj godinës së Kuvendit.

Sipas këtij emaili, i cili është i pakonfirmuar zyrtarisht thuhet se, “Ne banorët e Rugovës kemi ditur të derdhim gjak kurdo që është kërkuar për vendin”.

Emaili-n i plotë origjinal
Ne Banoret e Rugoves kem dite me derdh gjak kurdoher qe esht lyp me i mbrojt tokat tana.
Rugova nuk ka bjeshk me i dhan Malit te zi. Sulmi qe i kem ba kuvendit asht veq paralajmerim per qeverine qe mos mi shite tokat e Kosoves. Rugova si e ka mbrojt gjithher me pushk, prap do ta mbroj token e vet. I bajm lutje qeverise mos mi kalu demarkacionin se perndrysh ka me na detyru me ba sulme edhe ma te medha. /tvklan.al

auto_EMAILI1470399595

August 5, 2016 14:53
Komento

6 Komente

 1. Ani vlor sheshkateq August 5, 18:44

  o ju lumtë pushka patrioteve me shtetin më të ri në botë,,po ne shqiptarët,,,hamë mut,,tja qin nënën ,,ti vënë napal ti pjekin si minjt,,me sali mutin ,,e edi bajgën,,,po. harova AVNI RUSTEMI patrioti I fundit shqiptar ka 100-vjet që ku vdekur,,bashkë me të dhe nervi i shqiptarit,,shyqyr vrasim njeri tjetrin,,drog,,prostitucion,,dhe atyre që na katandisën këtu u bëjmë veri ,a marshalla

  Reply to this comment
 2. Frank August 5, 19:01

  Brravo, duhet krijuar ne organizate popudhore qe mron vendinin nga politikanet trathtare, armiqte e mrendshem jane me te rrezikshem se te huaj, prandaj eshte me se e nevojshme eleminimi I tyre nga vete populli, Mos keni fike te komentoni, Mos keni fike nga e drejta,

  Reply to this comment
 3. Frank August 5, 19:03

  Ska komentoni sepse slejohen

  Reply to this comment
 4. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... August 5, 20:34

  Qeveria e Kosoves nuk po i shet Malit Qymyr tokat, por po ja dhuron.
  Kane marre leksione nga Saleh Krimineli dhe vajza e tij e biresuar Lulushja qe i dhuruan Greqise 250 km2 det, por nuk u eci, e njeta gje do te ndodhe edhe per Kosoven ku Teritori, Tokat nuk ka kush bythe ti tjetersoje e t’i dhuroje.

  Reply to this comment
 5. Shqipja August 5, 21:08

  Po pse nuk godisni kokat tradhetare te politikes andej e ketej kufirit qe na Kane shitur te serbi.

  Reply to this comment
 6. Briklona August 6, 08:36

  Po per S serbin dhe lulen e tij qe shiten pjese te Shqiperise qe 100 e ca vite me pare, te mjeren e katandisen nje thele, nuk paskan gjak keta te rinjte shqiptare?
  Degjojne e degjojme te gjithe mashtruesit e mediave, duke filluar qe nga qerosi i zgjuar, Lubonja i mbaruar, Zheji jargavites dhe disa te tjere qe me vjen per te vjelle t’u permend emrat e duke perfumduar teYllirakia me fund dhe i i perkedheluri qe nuk u rrit kurre, nipi i Hysni Kapos , i vogli i Saliut Andi

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim